kron xc 1000 hd & sedona 720.sizce hangisi ?

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar bir haftada 3.konu oldu bu açtığım bir türlü karar veremiyorum araştırdıkça işin içine daha çok batıyorum.Aslında hiç aklımda yokken bu kronu gördüm kadro olarak 7005 alüminyum kadro vitesler shimano alivio ( sanırım bu vitesler iyi ) 27 vites benim içinde daha iyi olur rengide fena değil hoşuma gitti.sedonanın kadrosu 6005 vitesler sram4x bilmiyorum başkada model bulamadım aslında.fiyat olarak yüksek olsun istemiyorum çünkü ortalık şerefsiz dolu 10 gün önce bisikletim çalındı tekrar çalınır diye fazla pahalı olsun istemiyorum sonuçta şehir içinde kullanıcam.birde carraro var bunun sadece rengini beğendim ama vitesler iyi değil sanırım fiyatıda uygun ama bunun içinde yorum yaparsanız sevinirim artık bunlardan birini alıcam yoksa bulamadım başka.

(link)
(link)
(link)

Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@semih_07
Şehir içinde kullanmak için niye mtb bakıyorsun. Carraro Şehir Serisinden al keyfıne bak bence .Eğer yarismıyacaksan senın ıcın ıdeal. Carraro sportive 224 alabılırsın 3*8 vites (link)

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
carraro iyimidir diyorsun yani? vitesler kötü gibi geldi bana ya sadece ona takıldı kafam.donanımdan çok fazla anlamam ama bildiğim kadarıyla bakıyorum bende :) şehir yol bisikletlerine çok güvenmiyorum açıkçası sağlam basmak istiyorum ayaklarımı yere :D tekerler kalınya hani yavaş gidiyor ama olsun deli gibi sürüyorum çünkü.incecik tekerlerle düşermişim gibi geliyor bana.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@semih_07

Lastıkleri ınce degıl her yol ıcın ıdeal .Sahsen 18 kıloluk bısıklete sahıbım .Is sende bıter. Vıteslerde senı goturur. İlla deore ymıs xt mis bence onemlı degıl. Senın surmen onemlı .Forumda 3.000 lira verıp bısıkletını süs nıyetıne evde bekletenler var .Sen hem begendıgın hemde sevıcen bısıkletı al.Bu kadar tereddute dusmek yerıne cevrendekı bayılerı gezıp bısıkletlerı gormen tereddtleri kaldırır simdıden hayırlı olsun . Emın ol dag bısıkletını sehırde kullanmak olum gıbı gelıyor .

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
@ebubekir sözbir
açıkçası bayileri gezdim internetten beğendiğim modellerin hiçbiri hoşuma gitmedi.zaten aklımda sedona almak vardı diğer modellere bakmadım bile.sen şimdi böyle deyince aklım karıştı :) sonuçta dağ bisikletiyle şehirde de gezebilirsin ama şehir yol bisikletiyle dağa taş çok giremezsin yada kaldırımlardan zıplayamazsın.sen bana bir model önerirmisin ona bakayım bugün gidip alırım diyordum bisikletçi kapatıyormuş şimdi aradım.pazartesi gidip alırım.yürümek ölüm geliyor bisikletle 2 dakikada gittiğim yere yürüyerek 15 dakikada gidiyorum :D antalyanın sıcağında hiç çekilmiyor o yüzden acil almam gerek.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@semih_07

Yukarıda ornek vermıstım ama gozden kacırdın galıba carraro sportıve 224 senin icin ıdeal sehır dag bısıkletı (link) bısıkletın zaten on masası amortısorlu emın ol her turlu daga da tasa gırersın kaldırımdan da zıplarsın .

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
fiyatıda uygunmuş ama rengini beğenmedim gibi :D eski bisikletimde griydi, daha mat yada metalik koyu renkli olsun istiyorum.birde bu v fren.yinede güzel bisiklete benziyor gidip inceliyeceğim pazartesi günü teşekkür ederim.