Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron xc 1000 hakkındaki izlenimlerim....

Konu, 'Kron' kısmında silvercloud tarafından paylaşıldı.

1. silvercloud

silvercloud Yeni Üye

Seviye:
    Yıllarca kullandığm 18 kg lık bisan cyborg sonra 12,8 kg lık bu bisiklet,özellikte hafiifliğini yokuşlarda hissettirdi,daha çabuk duruyor ve sağa sola dahaçabuk tepki veriyor. Özellikle pedal gücünün arka tekere iletimini çok iyi hissettim çünkü diğerinde orta amortisör vardı. Ama hafifliği düzyolda öyle tatlı bi şekilde pek hissedemedim nedense. En önemli dezavantajı ise yükseklik ayarı bulunmayan gidon; sele yukarda gidon aşağıda... Böylece hatırı sayılır bi ağırlık el bileklerinize yüklenerek onların sızlanmasına sebep oluyor,mesela cyborg da yükseklik ayarı vardı ve çok da rahattı bu bakımdan ama bunda böyle bi şans yok maalesef. Yükseklik ayarı bulunan bi gidon olarak bana ne tavsiye edersiniz. Bir de Geotec in yeni modellerini gördüm. Acaba Kron ile bunu karşılaştırısanız ben nasıl bi seçimde bulunmuşum?

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba bisikletiniz hayırlı olsun, günümüzde modern performans dağ bisikletlerinde gidon yükseklik ayarı bulunmamaktadır bunun nedeni hafiflik ve bu parçaların hareketli bölgeler içermesi nedeniyle sıkıldıktan sonra zaman içinde ses yapması, normal boyunlar kadar sağlam ve sert olmamasıdır, ayar yapmak yerine bir kereye mahsus boyun veya gidon istenilen yükseklikte alınabilir, ayrıca maşa şaftında bulunan pullarlada yükseklik ayarı bir nebze yapılabilir.
    Yine günümüzde genelde seleler gidondan daha yüksekte bulunur, bunun en önemli nedeni daha iyi bir performans sağlamak ve ön tekerde daha iyi bir kontrol sağlamak ve daha iyi tırmanış performans sağlamaktır, zaman içinde kollarınız ve bilekleriniz kuvvetlenerek ağrı sorunu ortadan kalkacaktır...

3. silvercloud

silvercloud Yeni Üye

Seviye:
    çok teşekkürler...