Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron XC 1000 Arka Göbek Sorunu

Konu, 'Kron' kısmında Erdal YILMAZ tarafından paylaşıldı.

1. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba geçen hafta kron xc 1000 satın aldım ve yetkili serviste bisikletimi toplattıktan yaklaşık 2-3 saat sonra fark ettim ki arka lastiğim sol arka kısımdaki çatala daha yakın duruyor, yani lastik kadroya düzgün bağlanmış olduğu halde dönerken aynı paralelde dönmüyor.

Serviste evime uzak olduğu için bana daha yakın olan ve çok uzun yıllardır bisikletçilik yapan başka bir yere götürüp baktırmak istedim.

Yetkili kişi bana jant ve tellerin sökülerek yeniden örülmesi gerektiğini fabrikasyon hatası bir örüm yapılmış olabileceğini istersem uygun bir ücrete bu işlemi yaptırabileceğimi belirtti.

Bisiklet arka kısımdan hafif yalpa yapıyor ve hızlandığım zaman sanki arkamdan birisi beni çekiyormuş gibi zorlanıyorum.

Bahsettiğim bu konu hakkında sizlerinde fikirlerine ihtiyacım var, tel ördürme ve akor ayarı yaptırarak sizce bu işlem düzelir mi? Yoksa bisikleti aldığım firma ile görüşüp değişim yoluna mı gitmeliyim.

Ne dersiniz?

Teşekkürler.

Timur Keskin bunu beğendi.
  2. Sefa Ayrılmaz

Sefa Ayrılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aldıgın firmaya gitmen daha iyi olucaktır...

Erdal YILMAZ bunu beğendi.
  3. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynı sorun benim yol bisikletim carraro dolomiti de var.Bir engel teşkil etmiyor ama lastiği söküp sağa doğru bastırarak qr kapattığım zaman fren bacaklarına tekrar ayar yapmam gerekiyor zaman içinde tekrar eski haline geliyor.O kadar yakın ki lastiğin üzerindeki ince kılcal lastikler sol demire sürtmekten demiri siyahlatmış :)

4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Cevaplarınız için teşekkür ederim yalnız xc 1000 almadan önce başka bir mağazada görüp beğendiğim xc 500'de yine aynı sorun vardı. Bu durum genel mi yoksa sadece bana mı denk geldi bunu da bilemiyorum.

5. Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Uzun yıllardır kullandığım Sedona Borlam da bu sorunla bir ay önce karşılaştım, dış lastik sökülerek jant tellerinin yuvalarında herhangi bir sorun olup olmadığına bakılarak iyi bir akort yapılması gerek akabinde ise lastik tekrar takılırken lasitğin janta düzgün oturmasına dikkat edilerek milin doğru orantılı olarak sıkıştırılması gerek. Eğer sorununuz devam ediyorsa bisikleti aldığınız firmaya götürünüz. Kaskınız takılı yolunuz açık olsun

6. Birkan Aktay

Birkan Aktay Yeni Üye

Eğer lastiği çevirdiğinde 8 çiziyorsa akort gerekir fakat düz ise göbeğin bi tarafı daha ilerde takılmıştır yapman gereken bi ingiliz anahtarıyla yakın olan kısmın vidasını açıp biraz daha ileri götürmek.

7. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Lastik 8 çizmiyor fakat göbeğe oranla tellerin akort'u düzgün durmuyor diye düşünüyorum, o kadar bozuk ki lastiği sağ tarafa esnetemiyorum bile.

Gün içerisinde telleri yeniden ördürüp akort ayarını yaptırmayı düşünüyorum, gelişmeleri paylaşırım.

Tekrar teşekkürler.

8. Burhan Özyılmaz

Burhan Özyılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yerinde olsam telleri kesinlikle servise ördürürdüm...

9. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    jantın ortalanması lazım.

10. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Az önce bisikleti aldığım firma ile görüştüm ve gün içerisinde bu işlemi ücretsiz yaptırabileceğim bir servise beni yönlendireceklerini söylediler, bekliyoruz bakalım.:D

Efor ve Ankara Performans Bisiklet sağolsun bu pazar gününde beni mağdur etmeden hemen derdime çare oldular.

Bulunduğum yere en yakın yetkili servisi arayarak beni oraya yönlendirdiler, gittiğim yetkili servis Saka Bisiklet ise çok ilgili ve yardım sever davranarak sorunumun ücretsiz bir şekilde çözüleceğini ve bisikletimi yarın teslim alabileceğimi belirtti.

Yorum ve yardımlarınız için sizlere de ayrıca teşekkür ederim, hayırlı günler diliyorum.:)