Kron Xc 1000 Aldim Yardim LÜtfen

Konu, 'Kron' kısmında erdomsuper tarafından paylaşıldı.

1. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba . bugün kron xc1000 aldım efor bisikletten ,siyah-beyaz renkli, aynakolunun en büyük dişlisi 42 li çıktı değiştireyim dedim 48 likle ama aynakolun takılacağı yerdeki bisikletin kadrosunun dar olduğunu bisikletçi söyledi.bu normalmidir?ayrıca bu dişlilerle ilgili bilgi verip bu değişikliği yapmamım aslında gereksiz olduğunu söyledi.anladımmı diye emin olmak için soruyorum.en büyüğü 48 lik dişi olan aynakola sahip bir dağ bisikleti 42 lik dişe sahip olanına göre düz yolda daha hızlı gider fakat en büyük 42 dişlisi olan aynakolun en küçük dişlisi 24 olduğu için ,en küçük dişlisi 28 olan 48 dişlik büyük aynakola göre özellikle rampalarda bisikletçiyi daha rahatmı ettirir?bu arada baktım genelde kron, trek,scott,bianchi özel seri gibi gibi tüm kaliteli dağ bisikletleri hep 42 lik veya 44 lük aynakola sahip...

2. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    aynakolun takılacağı yerdeki kadro en küçük dişli olarak 24 lü kabul ediyor çalışma mesafesi olarak..dolayısıyla 42 li olan aynakolumu en fazla 44 lü olanla değiştirebilirim.sizce değermi?

3. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    elbette değer ama 48 in uyması lazım.orta göbek ters olmasın?

4. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    orta göbeğin ters olması ne demek hiçbirşey anlamadım?

5. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    orta göbekte bir taraf diğre taraftan uzun olur.dişliler kadroya sürtmesin diye.ondan bahsediyorum.bir tarafta sadece kol diğer tarafta ayna dişlileri ve kol.

6. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    zannetmiyorum bisikletçi epey tecrübeli birisi.epey uğraştı çünkü.zannedersem 22-32-44 serisi birşey almak işimi biraz daha iyi görecek.selamlar..

7. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar biraz daha araştırınca 48 lik aynakolun dağ bisikletinin "dağ" özelliğini epey azaltığını ,özellikle toprak zeminde yere tutunmasının değişen ayarlar sebebiyle kötü etkileneceğini ,en doğrusunun "ince silik bir lastikle" tura gidileceği zaman kullanılmasının uygun olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.zaten banada mantıklı geldi zaten ben karışık yapıyorum.ayrıca 48 lik dişin her ne kadar düz yolda bana hız olarak artısı olsada malesef aynakolun en küçük dişlisi 28 olacağı için bu seferde yokuşta daha fazla zorlanacağımı öğrendim.değiştirmemeye karar verdim.hepinize teşekkür edrim.