Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kron sedona salcano arasında kaldım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında aihsan tarafından paylaşıldı.

1. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    arkadaşlar forumda çok dolaştım çok okudum hatta yazdımda ama tatminkar cevaplar alamadım.

öncelikle bisikleti ne amaçla kullanacağımı yazayim

- ilk olarak evim ile fakülte arası yaklaşık olarak 5 km patika yoldan gidersen otobüs hattından gidersen bu yol 13 km. evim şehire ara yoldan 18 km otobüs hattıda 24 km (merkez). ki otobüs ölümcül bişey oldum olası sevmemişimdir. otobüse para kaptırmak istemiyorum aylık otobüs giderim yaklaşık 40 tl civarı olmaktadır. artık bu parayı bi bisiklete aylık taksit olarak verip hem sevdiğim bişeyi yapmak hemde ulaşımımı dilediğim gibi sağlamak istiyorum.

- bisiklet kullanacısı arkadaşlarım var onlarla uzun yol yapabilirim mesala kayseri ürgüp gibi 70-80 km mesafeler bunlara ek olarak bir kaç yerde dik yokuşlar var onları bisan yada bianchi ye bakış rahat geçmek istiyorum. ki lisedeyken salcanomla yapıyordum böyle şeyler mersinde.

- okulla ev arasındaki patika yolda takımın dağılmasını istemiyorum düzenli bakımını yaptırırım zaten ama beni yolda koymasın. öyle çok uç şartlar için bişey aramıyorum.

- çift amortisör lü bisiklerde aşırı yoruluyorum ve hiç sevmiyorum.

- kayseri kış memleketi olduğundan karda beni kastırmayacak bişey olursa yol tutuşu :) güzel olursa sevinirim.

:) bu kadar

ve bisiklet almaya karar verdiğimde ilk olarak gözüme salcano asto ( 500 tl) çarpmıştı sonra bi bisikletçi abinin tavsiyesiyle krona yöneldim tabi internet fiyatlarına baktığımda kron xc 500 dedim ve foruma yazdığımda 600 civarına xc 1000 alabileceğimi söylediler. efor dahil heryerle irtibata geçmeme rağmen xc1000 810tl civarından aşağı çekilmedi. şuan vazgeçmiş durumdayım kron müşteri memnuniyeti sıfır :)) . forumda dolaşırken sedona v711 ve bora yi gördüm :) arkadaşlar yardım edin durum bildiğiniz gibi değil kafam allak bullak oldu :) sınavlarıma verimli çalışamıyorum bunları düşünmekten :)

salcano astro
    http://www.salcano.com/productDetail.aspx?pId=29
    542 yazıyor ama bisikletçiden alacam buradan 500 e geliyor.

sedona v711
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?products_id=2606
    bu fiyatta biraz yüksek ama erdoğanla irtibata geçecem deneyecem bi şansımı.

sedona borla
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=24_34&products_id=2620

kron xc1000
    http://www.e-bisiklet.net/index.php?target=products&product_id=29
    http://kronbike.com/

kron xc500
    http://bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productId=24041

2. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletleri inceledim ve bisikletler arasında aman aman farklar yok. Bütçeniz dahilinde hepsi sizin için uygun bisikletler. Artık içinizden hangisini almak geçiyorsa(illaki gönlünüz içlerinden birine kaymıştır) onu alın.

aihsan bunu beğendi.
  3. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    gönlüme açıkcası kronlar yatıyor. ama salcano da bütçe uygunluğu var. ama kadro olarak uzun ömürlülük güzel hafif arazi şartlarına gidebilecek hangisi sizlerin görüşü ne ? illaki farklılıklar vardır.

4. alternat

alternat Üye

Seviye:
    Sedna 711V ve KRon XC1000 arasinda tercih yapmani oneririm. Bu iki bisiklet saydiklariniza hitap ediyor. Forumdaki Sporsor sitelerden birindede yaziyor Kron kadrosunu kasitli durumlar haricinde omur boyu garanti veriyor

aihsan bunu beğendi.
  5. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    650 biri 800 biri heralde tercihim 711v den yana olacak kronu çok istememe rağmen.

6. alternat

alternat Üye

Seviye:
    Gecen sezonun XC1000 lerine bakabilirsin onlarin fiyatlari daha uygun olabilir

aihsan bunu beğendi.
  7. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    internetten alacağım çünkü magazalarına gidemiyorum. eforla görüşmemde ankara ışıl bisiklet ( e-bisiklet ) i önerdiler tek orada 3 tane xc1000 gözüküyor 2008 model hangi renk ve kadro boyu var die e posta ile sormama karşılık cevap alamadım. bisikletcimle gorustum fiyatlarımız sabittir dedi artı e-bisiklette kredi kartı görünmesine rağmen kartla alış veriş yapamıyorsun ilginç bi şekilde acaba kadroyu ve rengi sipariş sayfasında mı seçiyoruz die baktığımda bunu gördüm. :s

8. Okay

Okay Yeni Üye

Seviye:
  9. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
  10. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    pm e cevap : bekliyorum msn adresim morkan_ali@hotmail.com

11. Alper EFE

Alper EFE Yeni Üye

Merhaba.
    Epey arastirma yaptim bende . butcen ne kadar. Maximum ayirabilecegin rakamlar ne kadar. Eger 700 800 liralara cikabilirsen onerilerim olabilir.
    selamlar.

aihsan bunu beğendi.
  12. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    o kadar çıkamıyorum hocam 650 fiksledim kendimi çünkü diğer türlü kendim sıkıntıya gireceğim maddi olarak. öneriniz var mı herhangibir?

pm e cvp : bugün görüşeceğim . çok teşekkürler

13. Alper EFE

Alper EFE Yeni Üye

SAlcano'da şunu gordum. Malzemeler kaliteli kullaniyor.
    Yani soyle soyleyim daha somut olsun. Ust grublardan taninmis bir markanin 1500 liralik bir aletini salcano da 500-700 arasinda bulma sansin var ve markanin gelecegi cok iyi gidiyor. Servis destek ve yedek parca sikintisi da olmaz. Butcenin kisitlarini da zorlamaz.
    hayirlisi..

14. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşa aynen katılıyorum salcanonun üzerindeki parçaları o fiyata bi başka bisiklette görmen zor..

15. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    alternat teşekkürler bugün konuştum abiyle p.tesi ye tekrar görüşeceğiz ve istediğim fiyata alabileceğim ..

bugün trekk 3700 ve bisanın bi modelini kullandım 3700 den inip bisana binmek mercedesten inip tofaşa binenlerin halini anlatıyor açıkcası çok zor normal yokuşta bile kastırıyor astro ya gelince kadro olarak o fiyata zor baktım bisiklete bizzat hatta denedim bile ama şöyle bi durum var ağır krona bakış ağır fites kullanımı geçişleri kronun kullandığı fites sistemine göre zor kadro kalitesi ve maşa kalitesi ayrı bi durum zaten ki kadro ömür boyu garantili ama salcano bence bütçe sınıfında fiyat performans açısından iyi . hatta en iyi gördüklerim arasında .

FaToFiTo bunu beğendi.
  16. alternat

alternat Üye

Seviye:
    Şimdi öncelikle bir bisiklette önemli olan durumlardan birisi Kadro çünkü bisikleti kadro taşıyor bazı yarışlarda kadro kıran arkadaşlara çok rastlıyoruz ama bunlar tabi extra inceltilmiş kadrolar. benim kron almamın sebebi gerçekten fiyat ve performans Ben geçen yıl Sedona 751 alacaktım ama Krona tesadüfen gittim ve kadrosu ömür boyu garantili ibaresini duyunca düşünmeden Kron aldım benim için bu yeterliydi ve sonrasında karşılaştığım bütün konular bakımları olsun herşey Kron için bende ayrı bir yer edindirdi hatta öyleki saolsun bisikleti aldığım yer hep yardımcı oldu farklı bir yerden maşa aldım bu başka yerden alınmış bile demeden maşayı taktılar sonrasında ise bana verdikleri bu güvenle dün gördüğünüz bisikleti toplattım ve o bisikleti toplarken gerçekten kullandıkları marka ürünleri ve fiyat indirgemesinde bana yardımcı oldular yani bu sebepten derimki kron alıcaksan memnun kalacağına inanıyorum servis konusuna gelince sanırım ankaradasınız ama oradaki servislerinde size hertürlü yardımı göstereceğine inanıyorum. Şimdiden hayırlı olsun

Benim düşüncem bir bisikletçi bisikleti sattıktan sonra arkasında durabilmeli hangi firma olursa olsun ben bu bisikleti sattım işim bitti dememeli Kronun ömür boyu kadro garantiside bunu gösteriyor i

17. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    kayserideyim :S cumartesi günü gönderdiğiniz numara ile görüştüm istediğim fiyata ve taksite xc1000 2008 verecekler p.tesi tekrar ara görüşelim dediler internet pos imkanı olmadığı için sıkıntı oldu. açıkcası 711v ile arasında kaldım ama çok daha güzel görünüyor alıyorum inş. bu hafta. pm de yazdığınız kadro konusunuda telefonda söylim bakalım inş. yardımcı olurlar. sizede çok teşekkür ederim .