Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron - Sedona - Amoeaba Döngüsü ve 200ytl lik fiyat farkı...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Hashashin tarafından paylaşıldı.

1. Hashashin

Hashashin Misafir

Arkadaşlar dün keşfettiğim bu forumda 1 gün boyunca bayağı bir araştırma yaptım.Öncelikle %80 asfalt %20 arazide kullanabilceğim kaldırımlardan bisikletle inerken filan sorun yaşamayacağım bir bisiklete ihtiyacım var(sanırım aradığım bisiklet türü mtb oluyor).Başlangıç bisikletim olacağı ve maddi durumumdan dolayı 600ytl üstü bir bisiklet tercih etmiyorum ama ucuz olması benim için cazip olur.Öncelikle Sedona Borla/Vitra (375ytl)
    ile Kron xc - 500 ,(400ytl) arasında kaldım.
    Ama daha sonra 130 ytl gibi bir farkla Kron xc - 1000(535ytl) Sedona sd - 711 (482ytl) kafamı kurcalamaya başladı.En son olarakta Amoeaba Hussar(607 ytl) Sedona sd - 721 (598ytl) ve Sedona sd - 751 (607 ytl) iyice beni zorlamay başladı.Şimdi 600 ytl vermek yerine uygun bir sedona borla mı almak daha uygun yoksa az daha paraya kıyıp Kron xc - 1000 mu yoksa az daha farkla bir Amoeaba Hussar mı? Bu 200 ytl lik fark benim bisikletimde ne derece ciddi bir kalite artışı sağlar? Sorularım bunlar yardımcı olursanız sevinirim.(600 ytl üstü düşünecek maddi imkana sahip deilim buna göre başka modellerde önerebilirsiniz) Umarım kafamda bu karışıklığı gidermemde yardımcı olursunuz ve bende sizle beraber en yakın zamanda gezilere katılmaya başlarım:)

2. Hashashin

Hashashin Misafir

3. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    merhabalar bende sedona borla aldım en uygun fiyata bu var @hashashin vermiş olduğun fiyatlar güncel değil sedona borla 435 ytl civarında 711 ise 530 ytl civarında fiyatları var borla ile 711 arasında fark olarak ön amortisör ve borladaki vites takmının bir üst modeli olarak fark var ben maddi açıdan borlaya yakın olduğum için onu tercih ettim geri kalan 50-70 ytl yede km saati,kask,matara vs leri alacağım
    bu söylediklerinin arasında kalman gayet normal 400 vermişken 500 de veririm ee 500 vermişken 600 de verebilirim gibi seni içerden birşeyler dürtüyor :) ama sen o gaza gelme ne kadar bir bütçe ayırabildiysen onu al üstüne çıkma ;)