Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron RC 1000 aynakoldan gelen ses

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Cengizhan BAKIR tarafından paylaşıldı.

1. Cengizhan BAKIR

Cengizhan BAKIR Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle hayırlı bayramlar dilerim.

Başlıkta da belirttiğim gibi bisikletimin aynakolundan ses gelmekte.Ancak ses devamlı olarak değil de vites atarken ayağım pedaldayken geliyor.O da atarken çıkan ses değil de bildiğiniz pat diye ses sanki pedala abanmışım gibi.

Sizce aynakolda mı bir sorun var yoksa viteslerde mi ? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

2. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    pedala abanırken gelen ses olabilir tak diye vuruyor sanki zincirden büyük ihtimal bende de oluyor arada zincir baklası ile ruble dişlilerinden diye biliyorum

Cengizhan BAKIR bunu beğendi.
  3. Can Oksuz

Can Oksuz Aktif Üye

Seviye:
    Benim başıma da başka türlüsü geldi. Çıt çıt ses geliyor bi yerlerden. Meğer pedaldanmış.

Cengizhan BAKIR bunu beğendi.
  4. Cengizhan BAKIR

Seviye:
    @Melih Çolak

Ne yapılması lazım hocam peki ?

@Can Oksuz

Hocam pedalları 1 ay önce değiştirdim.Benimki de mi ondan ki acaba bilemedim şimdi.

5. Can Oksuz

Can Oksuz Aktif Üye

Seviye:
    @Cengizhan BAKIR hocam pedalları sıktı usta. başka bişey yaptı mı hatırlamıyorum. ama sorun çözüldü. ben baştan janttan mı geliyor diye şüphelendim. tabi sizin durumunuzu anladığım kadarıyla benzer olduğunu düşündüğüm için yazdım. belki başka bir durum vardır. bir bisikletçiye uğrayıverin en iyisi.

6. Cengizhan BAKIR

Seviye:
    @Can Oksuz

Hocam göbekten geliyormuş ses esneme varmış.Aldığıma pişman etti bu bisiklet valla.

7. Can Oksuz

Can Oksuz Aktif Üye

Seviye:
    siz iyisi mi bisikleti iyi bir ustaya götürüp komple bir bakım yaptırın. baştan aşşa komple sökülüp temizlenip takılsın tüm aksamlar. tüm vidalar baştan sıkılsın adam gibi. bisikletten soğuyacak bi durum yok. bunlar kul yapımı hatalar olması normal. :harika:

8. Cengizhan BAKIR

Seviye:
    @Can Oksuz

Verdim hocam bisikletçiye dün artık ses gına getirmeye başlamıştı.Hocam sadece bu da değil daha 2.5 aylık bisiklet.Geçen yoldayken pedal kırıldı.:) Seviyorum bisikletimi ama biraz daha bekleyip kendi şehrime gelince daha üst model alsaydım diyorum bazen.

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @Cengizhan BAKIR Cengizhan neden canını sıkıyorsun ki? firmaya mail at ve ne gerekiyorsa yapsınlar.Olmadı 2 yıl garantisi var ver Tüketici hakem heyetine.
    Bir mal ucuz diye kırılacak, dökülecek. pörsüyecek diye bir şey yok.20 tl için insanlar Tüketici mahkemelerine başvuruyor ve ücretsiz olan bu haktan yararlanıyorlar. Benim çocukta bTwin var 5 yıllık hala aynı pedallar üstünde. Allah aşkına o pedal kırılırmıymış???

Hak aranır kardeşim sende hakkını ara. Sonuçta bu ürünler öpücekle alınmıyor.

10. Cengizhan BAKIR

Seviye:
    @daykosi

Abi valla sorma ya parasında da değilim.1350 TL liste fiyatı vardı bisikletin ben alırken.975 TL'ye aldım.Pedal kırıldı üzerine arka fren pabuçları ters takılmış.Yokuş aşağı inerken takla atıyorum az kalsın frenler yüzünden.45 TL'ye değiştirttim pedalları ve pabuçları da düzelttirdim.Bisikleti gerçekten seviyorum ama böyle aksilikler olunca keşke daha iyisini alsaydım diyorum.

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @Cengizhan BAKIR Liste fiyatına bakma sen neticede 900 kusur Türk lirası verdin ve ürün aldın her türlü haklısın. hadi pedal kırıldı değiştirdin ama göbek fabrikasyon hatalı üretimse ses gidermek zor olur. sen Kron üreticisi " e-mail: info@eforbisiklet.com.tr " firmaya mail at durumu tam özetle ayrıca e-mail resmi başvuru yerinede geçer bakalım ne diyecekler. selamlar

12. Cengizhan BAKIR

Seviye:
    @daykosi

Uzun bir mail yazıp attım abicim.Bisikletçiye söyleyeyim de tamir etmesin o zaman.Fabrikasyon hatası var ise dediğin gibi zor olur.Çok teşekkür ediyorum yardımların için abicim.:)

13. Can Oksuz

Can Oksuz Aktif Üye

Seviye:
    bahsettiğiniz konular bisikleti monte eden kimselerle alakalı aksaklıklar. bizim memlekette işini layıkıyla yapan kaç tane esnaf var? bir dahaki sefere güvenilir işinin ehli birinden alışveriş yapın. kötü esnaftan 10bin liralık bisiklet aldığınızı farzedin. ve aynı sorunları yaşadığınızı tabi. :)

14. Cengizhan BAKIR

Seviye:
    @Can Oksuz

Hocam bulunduğum şehirde yoktu öyle çok çeşit ben de Antalya'ya gelmeyi beklemeden aldım.SDS Bisiklet halletti sağolsun hocam.

Can Oksuz bunu beğendi.