Kron RC 1000 aynakoldan gelen ses

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
Arkadaşlar öncelikle hayırlı bayramlar dilerim.

Başlıkta da belirttiğim gibi bisikletimin aynakolundan ses gelmekte.Ancak ses devamlı olarak değil de vites atarken ayağım pedaldayken geliyor.O da atarken çıkan ses değil de bildiğiniz pat diye ses sanki pedala abanmışım gibi.

Sizce aynakolda mı bir sorun var yoksa viteslerde mi ? Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
pedala abanırken gelen ses olabilir tak diye vuruyor sanki zincirden büyük ihtimal bende de oluyor arada zincir baklası ile ruble dişlilerinden diye biliyorum

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan BAKIR

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
Benim başıma da başka türlüsü geldi. Çıt çıt ses geliyor bi yerlerden. Meğer pedaldanmış.

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan BAKIR

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
@Cengizhan BAKIR hocam pedalları sıktı usta. başka bişey yaptı mı hatırlamıyorum. ama sorun çözüldü. ben baştan janttan mı geliyor diye şüphelendim. tabi sizin durumunuzu anladığım kadarıyla benzer olduğunu düşündüğüm için yazdım. belki başka bir durum vardır. bir bisikletçiye uğrayıverin en iyisi.

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
siz iyisi mi bisikleti iyi bir ustaya götürüp komple bir bakım yaptırın. baştan aşşa komple sökülüp temizlenip takılsın tüm aksamlar. tüm vidalar baştan sıkılsın adam gibi. bisikletten soğuyacak bi durum yok. bunlar kul yapımı hatalar olması normal. :harika:

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
@Can Oksuz

Verdim hocam bisikletçiye dün artık ses gına getirmeye başlamıştı.Hocam sadece bu da değil daha 2.5 aylık bisiklet.Geçen yoldayken pedal kırıldı.:) Seviyorum bisikletimi ama biraz daha bekleyip kendi şehrime gelince daha üst model alsaydım diyorum bazen.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cengizhan BAKIR Cengizhan neden canını sıkıyorsun ki? firmaya mail at ve ne gerekiyorsa yapsınlar.Olmadı 2 yıl garantisi var ver Tüketici hakem heyetine.
Bir mal ucuz diye kırılacak, dökülecek. pörsüyecek diye bir şey yok.20 tl için insanlar Tüketici mahkemelerine başvuruyor ve ücretsiz olan bu haktan yararlanıyorlar. Benim çocukta bTwin var 5 yıllık hala aynı pedallar üstünde. Allah aşkına o pedal kırılırmıymış???

Hak aranır kardeşim sende hakkını ara. Sonuçta bu ürünler öpücekle alınmıyor.

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
@daykosi

Abi valla sorma ya parasında da değilim.1350 TL liste fiyatı vardı bisikletin ben alırken.975 TL'ye aldım.Pedal kırıldı üzerine arka fren pabuçları ters takılmış.Yokuş aşağı inerken takla atıyorum az kalsın frenler yüzünden.45 TL'ye değiştirttim pedalları ve pabuçları da düzelttirdim.Bisikleti gerçekten seviyorum ama böyle aksilikler olunca keşke daha iyisini alsaydım diyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cengizhan BAKIR Liste fiyatına bakma sen neticede 900 kusur Türk lirası verdin ve ürün aldın her türlü haklısın. hadi pedal kırıldı değiştirdin ama göbek fabrikasyon hatalı üretimse ses gidermek zor olur. sen Kron üreticisi " e-mail: info@eforbisiklet.com.tr " firmaya mail at durumu tam özetle ayrıca e-mail resmi başvuru yerinede geçer bakalım ne diyecekler. selamlar

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
@daykosi

Uzun bir mail yazıp attım abicim.Bisikletçiye söyleyeyim de tamir etmesin o zaman.Fabrikasyon hatası var ise dediğin gibi zor olur.Çok teşekkür ediyorum yardımların için abicim.:)

Can Oksuz

Aktif Üye
Tepki
124
bahsettiğiniz konular bisikleti monte eden kimselerle alakalı aksaklıklar. bizim memlekette işini layıkıyla yapan kaç tane esnaf var? bir dahaki sefere güvenilir işinin ehli birinden alışveriş yapın. kötü esnaftan 10bin liralık bisiklet aldığınızı farzedin. ve aynı sorunları yaşadığınızı tabi. :)