Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron pedal ses problemi

Konu, 'Kadrolar' kısmında Murat Albayrak tarafından paylaşıldı.

1. Murat Albayrak

Murat Albayrak Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlara öncelikle merhaba, bugün itibariyle yeni bisikletim 2011 model kron xc 1000'ime kavuşmuş bulunmaktayım.Öncelikle belirtmek isterim bisiklet genel hatlarıyla çok hoşuma gitti, görünüş ve kalite olarak parasını hak ettiği belli.Herkese tavsiye ederim.Fakat şöyle ki pedalı bi çeyrek veya yarım tur kadar geri çevirip o şekilde pedal bastığımda "çıt çıt çıt" diye bi 2 3 saniye ses geliyor ve sonra geçiyor, normal pedal çevirirken hiç olmuyor desem yeridir.Fakat her pedalı geri çevirip tekrar bastığımda bu sesi alıyorum, pedallardan mı acaba diye şüpheleniyorum, zincir seside değil gibi sanki, yardımcı olursanız sevinirim.

2. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    pedal akıcı mı dönüşünde sorun varmı öteki çiftine göre elinizle kontrol edin.

3. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de aynı bisikleti kullandım,aynı sorun bende de oluyordu. Sorun aynakoldan kaynaklanıyoru. Büyük bir sorun değil içine toz falan kaçmıştır. Bende aynı problem olduğunda Efor bisiklete götürdüm içine wd-40 sıkmıştı 1-2 dk da düzeldi.

4. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aynı sorunu ben de yaşadım aynı bisiklet ile. =)
    Efor Bisiklet'te WD-40 sıktılar, ilk yarım saat içinde geçti, sonradan tekrar başladı..

Bakırköy'de Metin Bisiklet'e götürdüm bunun üzerine, orta göbeği sıktılar bayağı sağlam bir şekilde, Metin Abi sıkmak için kullandığı takım aletinin üstüne zıpladı neredeyse =), bir daha da bu problemi yaşamadım..

5. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Genel olarak herkese aynı merhem uygulamışlar, benim pedallerden de çıt çıt ........veee sabah akşam tok karna ''wd-40''

6. Murat Albayrak

Murat Albayrak Yeni Üye

Seviye:
    Beyler sorunu çözdüm, ön dişlilerin üst kısmında ön vites değiştiricinin hemen içine 1 cm * 3 cm boyutunda bir naylon varmış dikkatli bakınca geri pedal yapıp basınca o naylonun araya girip çıt çıt diye ses yaptığını anladım ve çıkarınca sorun çözüldü, sizide meşgul ettim kusura bakmayın :) cevaplar için teşekkürler..

Edit: yani naylon dediğim fabrika çıkışta yapıştırılan ufak bir yapışkan üzerinde "pet" ve "1 mm. yazıyor"

7. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    o naylon vites ayarı için kullanılan birşey diye biliyorum. ben sökmüyorum ve bir sorun da olmadı. sizin vites ayarlarınız düzgün mü?

Murat Albayrak bunu beğendi.
  8. Murat Albayrak

Murat Albayrak Yeni Üye

Seviye:
    Vites ayarı için olabilir, dün ön vitesi en büyük dişliye geçirdiğimde ve arka viteside en küçük dişliye geçirdiğimde yani 27. vitesde zincir ön vites aktarıcısına sağ tarafa biraz sürtüyor, onun için bugün ayar yapıcam forumdan okuduğum kadarıyla, onun dışında bir problemim yok, bisikletçiye montajını yaptırdığım halde düzgün yapamadı, ilçede oturduğum için bisikletten iyi anlayan birilerini bulmak zor olabiliyor..