kron mu sedona mı

fatih ulusoy

Aktif Üye
Tepki
112
slm arkadaslar su anda kron zoxesim var yakın bir zamanda bisikletimi değiştireceğim eleye eleye 2 bisiklet arasında kaldım :rolleyes: bütcem 1500 ytl civarı (max.) sizce kron xc 4000 mi almalıyım yoksa sedona SD 761 V mi almalıyım eğer xc 4000 ise vites fren vb.komponentler lx mi xt olmalı????

Scudo

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
ikisi de degil kocum, corratec al derim, asla pisman olmazsin... gel beni dinle bak

fatih ulusoy

Aktif Üye
Tepki
112
saolun ama ben söylediğim iki marka arasında kaldım diğerleriyle ilgilenmiyorum

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Sedona'nında Kron'dan aşağı kalır yanı yok.Kron'u bilmiyorum ama Sedona'nın kadro açıları güzel.İkisi de gayet güzel bisikletler.İkisinden de pişman olmazsın.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@ondert

Bu bütçe ile toplama bisiklet düşünülebilir mi ?

1.500 ytl bu az bi miktar değil.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
1500 ytl ye toplama da olabilir.Ama tek tek alınca muhtemelen daha pahalıya çıkar.Sonuçta da üstündeki parçalardan çok farkı olmaz.Bence toplama bisiklet yüksek miktarda para harcancaksa düşünülmelidir.

Tolga Erçetin

Daimi Üye
Tepki
203
Ya da uzun vadede yapılacaksa Önder. Mesela ben, ucuz ve temiz 2.el ucuz ama kaliteli eski model sıfır parça diye diye canavarlar yaratıyorum kendime ve arkadaşlara. Benim tavsiyem ise üst model sedonadır. Nedense Sedona Kron'dan çekici geliyor bana. Ama yine de tecrübesi olan arkadaşlar yol gösterir.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
evet uzun vadede de olabilir ama arkadaş hemen bi bisiklet alcak.

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
@ondert

Hayır hayır, Parçalar tek tek alındıgında Daha pahalıya gelmiyor, ucuzluyor, Ama kesinlikle fabrikadan çıkıp kapına gelmiş bir bisikletin komponentleri kadar uyumlu olmuyor. Yani kesinlikle dedim, daha doğrusu cok daha fazla zahmet ve ustalık istiyor.

Kron ve Sedona arasında kalındıgında bence hangisine daha yakn hissediliyorsa o alınmalı, sonucta "salcano mu kron mu" gibi bir soru değil. İkisinin de birbirinden asağı kalır yanı yok... Ben su an sd 761 toplamak istiyorum, ama neden xc 4000 değil de sd 761, bunu bilmiyorum...

fatih ulusoy

Aktif Üye
Tepki
112
fikirleriniz için tşk ben toplama yapmayı düşünmüyorum çünkü bazı parcalar birbirine uymayabiliyor onun için büyük olasılıkla xc 4000 alıcam ve bisiklette ilerledikçe onu modifiye edicem