Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KRON Kadrolar Aluminyum farkı ve Kron Grafik Tasarımları

Konu, 'Kron' kısmında metinakin tarafından paylaşıldı.

1. metinakin

metinakin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Merhabalar,
    Kron XC3000 ve XC4000 kadrolarda kullanılan 7005 U6 aluminyum'un özelliği, artıları varsa eksilerini açıklayabilecek olan var mıdır?

Cube marka kadrolarda da gördüğüm bu cins kadroyu maliyet olarak 5 kat pahalı marka ve modellerde bile göremiyoruz. 6061 ya da 6069'a göre farkları nelerdir.

Bir bisikletçiden 7005'in oldukça methini ve benzersizliğini duymuştum.

Ayrıca bir grafik tasarımcı olarak Kron kadroların logo, grafik tasarım ve renk seçimlerinin bisikleti oldukça amatör ve ucuz gösterdiğini düşünüyorum.

Üretici firma için belki en sona kalıp, hızlıca geçilen bu konunun satış ve müşterinin beğenisinde çok büyük bir etkisi var. Yabancı üreticilerin belki de en büyük başarısı buradan başlıyor.

2. Cem AKINCIOGLU

Cem AKINCIOGLU Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim soyadimi ve babamin adini tasiyorsun oncelikle yoksa sen :)

-kadroların cok degerli olmadığı icin tasarıma onem vermediklerini dusunuyorum ustundeki komponentler para ediyor bence asıl bisiklet satısının amacı bu tum firmalar sadece bir kadroya logo basıyor ve bizim modelimiz diye piyasaya suruyor deore sistem kullanan onlarca marka var en basit ornegi bu :)

3. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    aradığınız bütün cevapları efor bisiklete gidip öğrenebilirsiniz. ben 2007 xc 4000 kadroları tasarlayan kişiyle bizzat görüşmüştüm.

4. Dinçer ÜNSAL

Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

Seviye:
    Siz biliyorsanız(ya da bilen biri varsa), efor bisiklete gitme imkanı olmayanlar için açıklar mısınız?

5. salim kurt

salim kurt Üye

Seviye:
    Şuan istanbulda hava şartları kötü, yakın bir zaman içinde arkadaşlarla gidicez. soruların aklıma yazdım. Öğrenip sana haber veririm.

6. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende bi grafik tasarımcısıyım ama kronun tasarımları ve renk seçimleri bir çok bisikletten 10 kat daha güzel ve sade bir tek font olarak heryerde görmeye alısık oldugumuz bir fontu tercih etmişler ve gerçek kurumsal bir logosu yok ama renk ve dizayn olarak bir çok bisikletden çok çok şık bence o kadroları tasarlıyan kişi ile bir daha görüşme imkanınız olursa audi nin jeep logosunun kron bisikletlerinde ne işi oldugunu sormayı unutma :)

7. vipsezgin

vipsezgin Üye

Seviye:
    :) jeep logosumu bendede timsah var

8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    7005 aluminyum eksilerinin daha sert. sert olmasinin rubleye daha iyi hakim olması.eksisi kırılgan diyorlar.ama kırılganlık o kadar ufak tefek darbelere karsi olan bir durum degil.diger yandan 7005 aluminyum artik yeni alasimlarda ilave edilerek bunu daha esnek daha saglam hale getirmisler.Sedonanın 2012 üst modellerinde 7005 aluminyum yazisi var altinda 6061 alu yaziyor dikkati cekerim.