Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron Jara mı xaos mu yoksa hussar mı

Konu, 'Kron' kısmında batuak29 tarafından paylaşıldı.

1. batuak29

batuak29 Yeni Üye

Bugün kron jara aldım (disksiz modelinden fiyatı 310 euro olandan) ama hala xaos mu alsaydım yoksa hussar mı alsaydım bilemiyorum.Ben bu bisikleti düz yolda ,sahilde falan kullanıcam dağa falan çıkmıycam.Sizce ne yapiim? Bundan önce salcano insomnia almayı düşündüm fakat kronu aldığım yerdeki görevli beni jara almaya ikna etti. Sizce iyi mi ettim? Cevaplarınızı bekliyorum.

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    her ne kadar kron kadroların menşeini bilmesemde ve amoeba kadroları incelem şansım olmasa da hussarın taiwan malı olduğu ve ne kadar güvenilir olabileceği konusunda tedirginim.aslında şahsi kanaatim olmamakla beraber bu işten anlayanlardan edindiğim izlenim.

kulağa tuhaf gelecek ama google'da jaranın fotoğrafını bulamadım.bildiğim kadarıyla hardtail olan bu kadro senin tarzın için uygun görünüyor.her ne kadar dağa falan çıkmayacağım desen de patikalarda orman yollarında bisiklete binmek çok cazip olduğundan ilk fırsatta bunu deneyeceğini tahmin ediyorum.bu durumda da sadece sahilde kullanmayacağın tezi ile hardtail almanın en akıllıcası olduğunu söyleyebilirim.

Kron Jara'da kullanılan komponentleri bilmediğimden satın aldığın bisikleti yorumlama lüksüne sahip değilim...ancak kazasız, belasız, dertsiz, tasasız nice kilometrelerce kullanmanı dilerim...

hayırlı olsun..

3. more_speed

more_speed Yeni Üye

Seviye:
    amoeba kadrolar gerçekten sağlam tayvan malı diye kayırmıyalım benim üstünde
    USA yazan trek bisikletimde tayvan malı die biliyorum neticede bir standartla üretiliyor kronlarda merida fabrikasından çıkıyor :)

felis911 bunu beğendi.
  4. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Senin de dediğin gibi üretim yeri pek önemli değil, üretim esnasında belli standartlara uyulması gerekli.Ancak şunu da kabul etmek lazım, aradaki farkın bir kısmı markadan da kaynaklansa 400 Euro luk bir kadro ile 100 Euro luk bir kadroyu ( fiyatları örnek olsun diye salladım ) , her ikisi de Tayvan malı olsa bile bir tutmamak gerekli diye düşünüyorum.

5. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Öncelıkle hayırlı olsun gule gule kullan...aldıgın kron jara senı uzun bır sure goturur ıyı bır mtb..terettutde kalman konusunda bence aynı traj yapan mtb ler yanı hussar harıc xaos ve salcano aynı denk mtb ler..hussar ıcın bu sene cıktı kadro olarak fena sayılmaz fıyatınıın bısıkletı...fıyat ortalaması aynı olan mtb ler sonucta..ıyı bır seçım yapmısın...saygılarımla

6. temhaisik

temhaisik Misafir

Bence Kron Jara Kalsin Derİm!!!!!!!!

7. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende kron jara derim.ama disclerin ağırlık yaptını idda ediyorsan xaos en iyisi..

8. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    çağatay xaos diyorsun da kadronun çıtırtısından kafaı yidim ben :) 10 kilometrecik bir arazi sürüşü yapalım dedik bugün çıt çıt çıt öldürdü yahu, tamam geometrisi iyi, hareketlere süper tepki veriyor, hafif ama bu çıtırtı beni bitirdi. :)

9. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

nereden geliyor bu çıtırtı..benimde aynakol'dan bi çıt çıt ses geliyo o da beni deli etti..işin güzel tarafı ön janttanda bi sesler geliyo..neyse artık 1 ay bisiklete binemiyecem bayramdan sonra gürsel abisnin ellerinden öpecek... :D :D :D bence hemen bisikletini git göster daha fazla binip zararı arttırma...

10. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    kadrodan ses gelme ihtimali mümkün olmakla beraber düşük...

aynakoldan gelen ses için kol göbeklerinin sıkılıklarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.bende işe yarıyor. kilolu olan kullanıcıların banko derdi :D gevşeklik olduğunda da hepimizin derdi tabii..

yanılmıyorsam 9 numaralı alyan anahtar olmalı..

11. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Aynakol milinin çıtırtısı çok belirgindir. Her pedala abandığınızda olabilir. Bazen hava koşullarına göre değişebilir. Başta yapar sonra kesilir veya tam tersi.Bazen de kesilmez .
    9 değil de uzun kollu 8 allenle sıkmak işe yarayabilir.Ama bazen ses milden değil de orta mili kadroya bağlayan geniş yatak-vidalardan gelebilir.

Ses belli belirsiz bir çıtlama ise pedalları biraz daha sıkmak iyi olur..

12. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Bende de var aynı sorun.. Aynakol ve orta göbek yeniledim, kesilmedi. Ama ses arkadan geliyor gibi. Soğuk havalarda daha çok oluyor. Hatta geçenklerde bir gün arka takım yarılacak sandım o kadar ses vardı yani. Pata küte çata... acayip acayip sesler :D Ama 2 haftadır çıt yok :S anlamadım gitti.. Neyse yarın yeni kadro ve bugün tuğrul abimden gelen cant seti ve göbekleri topladığımda bakalım ses kalacak mı :) ses devam ederse rubleye de yol görünüyor :S

13. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Genelde bu sesler beni her zaman tilt etmiştir...
    sesler genelde pedallardan kaynaklanıyor desem ve orta mılınız rulmanlı olduğu için fazla ses yapmaz sanırım..geçen gün cıt cıt ses geliyordu gittim orta göbekleri sıktırdım,ayna kolun alyanla vıdaları sıktırdım..ses devam edınce kaynak pedallar uzerinde bulunan iki cıvatanın yalama olması sebebıyle ....degiştirilmiştir saygılar.
    sesler orta mil, pedal ayaklarını bağlayan bitiş noktaları,pedallar kontrol edilirse soruna ulaşmanız kolay olacaktır..

Bu arada yasin kadron ve jant setin hayırlı olsun güle güle kullan...
    saygılar.

14. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    kadrodan gelmesinden şüpheleniyorum, her tarafı artık yuvaları sıyıracak kadar sıkıyorum, 10 dakika bindikten sonra gene çıtırdıyor, çıtırtı bitiyor iki üç gün ses çıkarmıyor sonra bir defa daha. düzenli olsa bir meal verebilecegim ama aklina ne zaman eserse o zaman ses çıkıyor. çıldırtan da bu düzensizlik zaten. :)

15. no_name

no_name Kıdemli Üye

Adı:
    mesut
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    abi kul yapısı bu bence yapması gayet normaldir benim 2 gündür alıp bindiğim kron 4000 de de aynı problem var sanırım ya vidalar gevşek ya da soğuktan ayazdan çatırdıyor :S

16. Metin

Metin Yeni Üye

Seviye:
    çok iyi bir seçim yapmışsın düz yol için hafif ve sağlam bir bisiklet

17. Metin

Metin Yeni Üye

Seviye:
    güzel bir seçim yapmışsın bayi ve servis olarak her zaman yanınızdayız

18. _bluessy_

_bluessy_ Aktif Üye

Seviye:
    evet ya bende de bu çıtırdı problemi sürekli var =( bir türlü tam manasıyla kurtulamadım...

19. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    BENDEDE XAOS VAR GAYET MEMNUNUM HATTA SÜPER JARA DA FENA DEİL BENCE YA BENDE JARA XAOS ARASINDA KALMIŞTIM AMA İİKİ XAOS ALmIŞIM cyclist_43@hotmail.com

20. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşım konu yine HOOOORRRTTTTT olmuş:eek:

Farkettiysen konu 2005 8 nci ayda açılmış son mesaj 2006 nisanda atılmış...:D :D ;)