Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron garanti ve sağlamlığı

Konu, 'Kron' kısmında Kdir tarafından paylaşıldı.

1. Kdir

Kdir Yeni Üye

Adı:
    Kadir E.
    Bisiklet:
    Kron
    Arkadaşlar merhabalar kron xc2000 kullanıyorum ama yaklaşk 1 ay önce sele kelepçesinin alt kısmından çatladı. Garanti ile iletişime 3 hafta sonra anca gelebildim hem ben hemde kron bayisi garanti ilgilenmiyor bile durmadan mesaj atmasanız 3 hafta da bile cevap gelmeyecek. Servislerin genel cevabı olarak tabi hemen kullanıcı hatası olarak belirttiler. Sele boyunu belirtilen ölçülerde sele üzerindeki ölçülerde kullanıyorum. Kron araştıran varsa tavsiye etmiyorum. Ömür boyu kadro garantisi de yokmuş kadro ve parçaların 2 yıl garantili olduğunu servis kendi söyledi mail de araştırma yapanlara duyrulur.

Ekli Dosyalar:

Gezer, mariokaldato ve Hamit.Ç bunu beğendi.
  2. Hastateker

Hastateker Forum Demirbaşı

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Geçmiş olsun hocam. Kadronun kırılma sebebini öğrenmek lazım kullanıcı hatası da olabilir kadro sağlam olmadığı için de kırılmış olabilir.
    Zaten ömür boyu garanti diye bir şey yok. Ben trek kullanıcısıyım ömür boyu kadro garantisi trek de de var. Ama nasıl.
    Ömür boyu dedikleri süreci mağaza kendi belirliyor. Trek 10 yıl kadro garantisi veriyor 130 kg sınırında. Diğer başka marka 5 yıl vsTabi belli şartlar yine var.

3. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kron alınacak bir bisiklet değil malesef.
    Not: Kendimde kron kullanıcısıyım.

mariokaldato ve kadir karademir bunu beğendi.
  4. Jacobox

Jacobox Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun kötü bir yerden çatlamiş.bende tx250 kullanıcısıyım şimdilik hiç bir sorun yaşamadım,aksine çok memnunum bisikletimden.şehir bisikleti olduğu halde MTB gibi kullanıp sert inişler yaptığım oluyor.genelde Kron dan şikayet fazla umarım sizinkini garantiden değiştirirler.tüketici haklarına şikayet etmenizin bir faydası olabilirmi?

mariokaldato bunu beğendi.
  5. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    :)
    Seviye:
    Ömür boyu garanti yasal sınır ile belirtilen ömürdür. Genelde 7 yada 10 yildir bu kadrolarda karbonlarda ise 5 yildir cogunda
    Yani hizmet ömrudur bahse konu olan, buradan karbonun ömrü kısa olduğu sonucuda çıkıyor.

mariokaldato, Mesut DOĞRU ve Jacobox bunu beğendi.
  6. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Bir sabah uyandiniz ve boyle miydi :eek:

7. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    Seviye:
    Bende arkadaşa diyecektim, bu bisikletler atla-zıpla için değildir.Köşede şomine gibi duracak.ya market bisikleti alınacak yada bi kamyon para dökülüp bisiklet firma sahiplerini yalı sahibi yapacak para vereceksin ama yinede önce kullanıcı suçlanacaktır.hele kron ile ayağa hiç kalkmiyacaksın, adam seleyi boşunamı koymuş.( hele 1000 seridi daha kırılgan diyorlar)

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  8. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben bugüne kadar nasıl kıramadığımı anlayamıyorum. Belki zayıf olduğum içindir ama sıra bana da gelecek gibi. :)

9. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merdiven falan inmeyelim o Zaman mazallah elimize alırız kadroyu sonra:)

10. Kdir

Kdir Yeni Üye

Adı:
    Kadir E.
    Bisiklet:
    Kron
    Servis garanti dışı kullanıcı hatası dedi. Bisikletle atlayıp zıplasam kırılsa neyse de bir sabah uyandığımda değil elbet. Bi gıcırtı geliyordu sele sandım sele yıpranmıştı ve fazla esniyordu bisikletçi de seleden dedi değiştirdim. Yine devam etti kilidi takarken farkettim bi an sonra cevap gelmesi 3 haftayı buldu diğer servislerden hafta da yeni kadro geliyor,değiştiriyorlar. Kron A yaklaşmam bidaha gibi ama öncesine kadar memnundum diyebilirim.

11. aynakol

aynakol Aktif Üye

Adı:
    hakan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben de kron kullaniyorum.anlatmaya gerek yok.pismanim.alinacak marka degil.

12. Mesut DOĞRU

Mesut DOĞRU Kıdemli Üye

Adı:
    Mesut DOĞRU
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sn Asusmune

Bisiklet üreticileri şikayetvar sosyal paylaşım sitesinde müşterilerin şikayetlerine cevap dahi vermiyorlar.
    Bu endüstri çok gerçekten çok şaşırtıcı. Bir sorun halinde "kullanıcı hatası" gerekçesi ile ürün incelemeye gerek duyulmadan hüküm kesilebiliyor.

Ben sizin "ya market bisikleti alınacak yada bi kamyon para vereceksin" ifadenizde ki gibi, bisiklet almaya karar verdiğimde, marka, kullanım alanı, kadronun alaşımı ve tamir edilebilirliği noktasında kendimi test ettim, market bisikleti statüsünde Bisan marka çelik bir bisiklet aldım.

Garanti belgesini sadece ürünün bana ait olduğuna dair bir belge niteliğinde isim, adres ve şase numarasını yazdırarak kaşelettim.

Olası kadro kırılmalarında garanti kurumunu devreye sokmadan, kırığın da niteliğine göre, gerek oksijen, gerekse gazaltı kaynağı ile tamirini gayet iyi ve kaliteli olarak yapabilirim.

Bisikletimin diğer bakım, onarım ve ayarlarını haddizatında ben gerçekleştiriyorum.
    Söylemek istediğim şu ki; Çok iyi olduğu söylenen bir çok bisiklet markasının müşteri memnuniyeti noktasında sınıfta kaldığını görmekteyiz.

Bu bağlamda; artık bisiklet müşterilerinin de markaların iyi olup olmadığına karar verirken iyi düşünmeleri gerekmektedir.

a) Ürünün performansı?
    b) Arıza söz konusu olduğunda müşteri hizmetlerinin tavrı ve çözüm projeleri?

Bir bisiklet sadece alüminyum, karbon yahut üst donanıma sahip olduğu için iyi ve kaliteli değildir.
    Bu kaliteyi tamamlayan yegane unsur arıza söz konusu olduğunda müşteri hizmetlerinin tavrı ve çözüm projeleridir.

Esen kalın.

oguz90tr, Hamit.Ç, hcikler ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. zlatan_1903

zlatan_1903 Forum Bağımlısı

Adı:
    İsa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bende mosso kullanıyorum sağ pedalın bilyesi dağıldı sırf garanti ile uğraşmamak için sağ pedalı zar zor değiştirdim solu hala sökemedim onu da halledeceğim inşallah. biliyorum ki garanti garanti vermiyor

14. devr-i cihan

devr-i cihan Üye

Adı:
    bünyamin palabıyık
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    2013 te kron xc 150 mdaldım iki yıl boyunca kullandım, dağa taşa vurdum.bi sıkıntısı olmadı, sattım bi arkadaşa şuan hala kullanıyor, demem oki çok hard kullanmayanlar için sağlam bir pisiklet.

15. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bir hocamızın kron şehir bisikleti tur esnasında moladan sonra tam harekete geçerken gidonun gidon boğazına bağlandığı yerden sol tarafa doğru bildiginiz kırıldı koptu. O rotadada çok uzun ve dik yokuşlar vardı yokus asagı giderken gidonun kırıldıgını düsünemiyorum.

1dost bunu beğendi.
  16. devr-i cihan

devr-i cihan Üye

Adı:
    bünyamin palabıyık
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Giantdefy bir zamanlar en çok korktuğum şeydi. Geçti çok şükür

17. Tamer050

Tamer050 Yeni Üye

Adı:
    Tamer
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu bisiklet tiplerinde bir orantısızlık var sanki. Gidon çok yüksek orta kısım çok alçak, arkadaşta mecburen seleyi yüksek ayarlamış, sele yükseldikçe o bölgeye uygulanan kuvvet arttığından kırılmasına sebebiyet vermiş.

18. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    Seviye:
    Türkiye Cumhuruyeti Kanun,Nizamı olan ülkedir Burası asla pataginya değildir.bir şey bozulduğunda garanti kapsamında tamir ettirin.bu onların mecburiyetidir,verdiğimiz ucretin icinde bu hizmetin ucretide vardir.haksız kazanç elde etmelerine müsade etmiyelim.baktınız hizmet vermiyorlar TICARET IL MUDURLUKLERINE bir dilekce verin.yeterli olacaktir.

Mesut DOĞRU bunu beğendi.
  19. mhtozel

mhtozel Aktif Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Asusmune hocam çok özür diliyorum şuan kanun ve nizamla ilgili söylediklerimizi maalesef katılamayacağım Turkiye Cumhuriyeti maalesef bakanlık seviyesinde insanların "ya biz o 12 nci maddeyi uygulamiyoruz 14 uncu maddeye bakıyoruz" dedikleri yazıma olumsuz cevap verin mahkemeye basvuracagim dediginiz de " yazıyı şimdilik bekletiyoruz" diye yanıt aldığınız 1 aylık cevap suresi bitip tekrar verdiğiniz dilekçenin evrak takibini yapmamıza rağmen" yazınız buraya ulaşmadı " gibi cevaplar aldığınız bir ülke. Turkiye Cumhuriyeti nde 5000 lira rusvet verdiğinizde en haksız halinizin bile ortadan kalktığı vermediginizde de (nasıl curet ettiysek) bu ve bundan sonraki hiçbir haklı ve kanuni talebinizin gerçekleşmeyeceği bir ülkedir. Bunları bir arkadaştan duyduklarımla gorduklerimle değil bizzat yasadiklamla yazdığım için de ayrıca çok üzgünüm (yine sinirim tepeme fırladı hatırlayınca)
    Çok uzatmayalim (kron sahibiyim) ama kusurlu ürün alıp kanuni hak ariycam diye hem moralinizi hem butcenizi ikinci kez yipratmaktansa ya ucuz bisiklet alıp hic güvenmeyin ya da iğrenç liberal ekonomili ama iyi üretim yapan bir ülkenin bisikletini alin sizi yolda birakmasin :)

oguz90tr, Hamit.Ç ve SOZUAK bunu beğendi.
  20. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    10 kusur sene once aldigim markasiz aluminyum 7005 kadroya bakiyorum birde 2013 kron xc250 kadrosuna sele borusunun girdigi boru et kalinligi benim eski kadronun yarisi kadar. Tek guvendikleri nokta sele borusunu sikan kelepce.

Hamit.Ç bunu beğendi.