Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı Kron FD1000 Katlanabilir Bisiklet

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında Tamer KAMIŞLI tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar selamlar, Kron fd1000 bisikletimi kullanmadığımdan ve yazın yapacağım uzun tura bütçe oluşturması için satıyorum. Bisikleti toplamda 50 km bile ya kullanmışımdır ya kullanmamışımdır. Şuan Samsun'dayım ve bisiklet uzun süredir Eskişehir'deydi orada da hiç kullanılmadı. Kozmetik olarak zincirin arka çatal ile temas eden alt bölgesinde zincirden kaynaklanan bir çizik oluştu. İlk günler farkında olmamamdan kaynaklandı fakat bisiklet ters çevrilmediği sürece gözükmüyor, montajda olan bir hatadan kaynaklanmıştı, buradaki Kron servisinde o hatayı düzelttik. Bisikletin fotoğrafları aşağıdadır, gidon ister içe ister dışa katlanabiliyor bana geldiğinde içe katlı vaziyetteydi, ben sonradan dışa aldım. Sanırım dışa almamdan ötürü sele ve gidon arası mesafe birbirine çok yaklaştı, içe katlanır hali daha sağlıklı fakat kullanmadığım için bunu düzeltmedim. İstenildiğinde katlama kısmındaki alyan vida gevşetilip çevrilebiliyor.
    Lastiklerde bir yalpa sorunu var, Ferhat abiyle (Ferhat Köse) Eskişehir'de buluşup sorunu incelemiştik. Ferhat abi jantların akorduna baktı fakat akortta bir sorun yok, sorunun lastiklerde olduğunu söyledi. Buradaki yetkili servis ise lastiklerin tam oturmadığını biraz inik havada bindikten sonra belli aralıklarla havayı tam indirip, lastiği iyice yerine oturttuktan sonra düzeleceğini söyledi. Kenarlarına sabunlu su sürmem gerekiyormuş, belli bir süre sonra düzelirmiş. Fakat dediğim gibi bisiklete binmediğim için uğraşamadım, sorun böyle de olabilir, lastiklerde fabrikasyon hatası da olabilir bilemiyorum. Bisikleti 19.06.2012 tarihinde Kaçkar Bisikletten almıştım, garanti süresi tahminimce 2 yıldır ve garantisi halen sürüyor, garanti belgesini de yanında vereceğim. Garanti devam ettiği için bu da halledilmeyecek bir sorun değil sanırım ayrıca lastikler 20" olduğu için yeni lastik bulması da sorun olmaz diye düşünüyorum.
    Satışı sadece Samsun içi yapmak istiyorum, bisikletin kargosu hem külfetli hemde 2 taraf için oldukça masraflı olacaktır, ayrıca yukarı da bahsettiğim sorunları alacak kişi direkt olarak görmeli ki buna göre almalı. Sonradan sorun çıkmasını ve karşı tarafı mağdur etmeyi ayrıca mağdur olmayı istemem. Bisikletin sıfır fiyatı şuan Kaçkar Bisiklette 406 $, belki başka yerde daha uygundur bilemem fakat bisikleti oradan satın aldığım için orayı baz aldım. Ben fiyat olarak 400 TL istiyorum.
    Donanım;
    Kron FD 1000 Katlanır Bisiklet 20 Jant
    7005 Aluminyum gövde
    KRON Aluminyum düz maşa
    SHIMANO Altus , 7 Arka Vites
    SHIMANO Vites kolları
    SHIMANO Arka Dişli
    Fotoğraflar;
    Gidonun içe katlanmış hali;

2. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar gidonu içe katlanır vaziyete çevirdim, açıda dediğim gibi daha normal bir hal aldı. Bu arada yukarıda yazmayı unutmuşum, yine Samsun içi aynı ayardaki Bayan Bisikletleri ile takas edebilirim. Bayan bisikletinin Şehir yada MTB olması farketmez.

Fotoğraflar aşağıdadır;

3. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlan aynı fiyattan günceldir.

4. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlan aynı fiyattan günceldir, bayan bisikletleri ile takasa açıktır.

5. ysufdran

ysufdran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    özel mesajınız var

6. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Özel mesajınız cevaplandı hocam.

7. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

8. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar tekerlerin yalpa sorununu gösteren bir video çektim, daha aydınlatıcı olması açısından. Görüp içine sinen olursa il dışına da satabilirim.

Evin dağınıklığı için kusura bakmayın, mağlum öğrenci evi.

http://www.youtube.com/watch?v=c0AiGxd2qWA

9. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlan aynı fiyattan güncel, bayan bisikletleri ile takasa açıktır. İlk tercihim alıcının Samsun içinden olması.

10. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar selamlar, dün genelde çocuk bisikletleri satan bir Salcano bayiisinden 20" dişsiz lastik aldım. Ön ve arka lastik ikisi birlikte 30 TL ödedim. Eğer ki bisikleti satarsam fiyatı 430 TL olarak güncelleyeceğim, yeni lastiklerle yalpa sorunu hiç kalmadı diyebilirim. Lastikler oturdukça o da sıfıra inecektir. Fakat ilanı askıya alıyorum, kız arkadaşım yeni bisiklet alana kadar bunu kullanacak, belki de buna alışır ve yeni bisikleti hiç almaz direkt olarak ona veririm bilemiyorum. Durumun gidişatına göre konudan bilgilendirme yaparım, ilan şuan askıdadır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.