Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron fd 500

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında engin köroğlu tarafından paylaşıldı.

1. engin köroğlu

engin köroğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    https://www.facebook.com/photo.php?...501.1073741832.100006569221402&type=3&theater

Arkadaşlar merhaba.Bir ay önce aldığım bisikletimi hem sizinle paylaşmak hemde acemiliğim yüzünden bir soru sormak istiyorum desteklerinizi bekliyorum.

1- Viteste sorun yaşıyorum şıkır şıkır sesler geliyor sanırım zincir dişliye tam oturmuyor servis bana büyükten küçüğe yada tam tersi vites geçişi sağlarsan sorun olmaz dedi ama bana pek mantıklı gelmedi.

2. Oktay Sencan

Oktay Sencan Üye

Seviye:
    Bende FD500 sahibiyim ve aynı sorun bendede var forumda gördüğüm kadarıyla farklı marka katlanır kullanan arkadaşlarda aynı sorunu yaşamakta. Aynakol tekli olduğundan dolayı zincir çapraz kalıyor sesin temel sebebi bu birde arka artırıcının dişlilerle aynı hizada olup olmadığını kontrol edin eğer değilse artırıcı yamulmuş olabilir... Bende cok dert etmiştim bu sesi ilk başta epey uğraştım ve artıcının hafif yamuk olduğunu fark ettim düzeltince ses bir nebze düzeldi ama tam anlamıyla o sesi ortadan kaldıramıyoruz katlanırlarda aynakolun tekli olmasından dolayı zincir mecburen çapraz kalıyor ve ses çıkartıyor... Umarım anlatabilmisimdir :)

3. engin köroğlu

engin köroğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    teşekkür ederim valla heves edip aldık üstünden inmiyorum günde 20 km yol yapıyorum ses oluncada moralim bozuluyor :)

4. Oktay Sencan

Oktay Sencan Üye

Seviye:
    Aynen bende öyle her akşam 10-15 km yapıyorum :) Ses olayı can sıkıyor malesef ama problem yaratacak bir durum değil kafanıza takmayın ;)

5. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Gayet başarılı bir anlatım olmuş..

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. muratty

muratty Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Arkadaşlar,
    bisikletlerden ufak tefek sesler gelir yani, normal şeyler bunlar, çünkü hareketli parçalardan ibaret ve biz hareket ettirmek için enerji veriyoruz.

tabi bu sesler, sürüş kabiliyetini, enerjimizi engelleyen nitelikteyse işte o zaman sorun var demektir ki, genelde hareketli parçaların ayarlanması ile düzelir.

7. Oktay Sencan

Oktay Sencan Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Serkan Abi :)
    Teşekkür ederim Serkan Abi :)

8. Kürşat Altunay

Kürşat Altunay Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    yav ben de yolda bakıyorum "ulan zincir yamuk mu duruyor yoksa bana mı öyle geliyor" falan diye kuruluyordum, normalmiş :)