Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron FD 500 vs FD 1000 görüş ve farkları bilen var mı ?

Konu, 'Katlanır Bisikletler' kısmında Şamil Atabey tarafından paylaşıldı.

1. Şamil Atabey

Şamil Atabey Yeni Üye

Seviye:
    Bu iki bisikletin farkını bilen bir bisiklet sever var mı acaba, fd 500'de öne amortisör koymuşlar, fd 1000de farklı olarak sele ve çamurluk gördüm. Başka farklarını bilen arkadaşlardan yardım istiyorum. FD 500 biraz daha ucuz FD 1000e göre. Bu bisikletlere binenlerden de görüşlerini bekliyorum. Teşekkürler.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    FD 1000, bir tanesine sahip olduğum, yalnızca 200 kilometre kullanabildiğim, sonra "Allah senin gibi bisikletin belâsını versin be!" diyerek kenara attığım, o gün bu gündür olduğu yerde duran, katladığınızda -kesinlikle- devrilen, mühendislik faciası rezil bir bisiklet.

Paranızı çöpe atmayın.

Unutmadan, kalitesiz malzeme, kalitesiz işçilik, kötü servis hizmeti...

3. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    fd 1000 bende de var. işe gidip gelirken kullandım. ortanın ortası bir bisiklet. beni oradan oraya taşıdı, kötüleyemem. tabi bütçe imkanları ile doğru orantılı daha iyi bisikletler vardır. bir şey diyemem. fiyatının karşılığı bence.

4. Şamil Atabey

Şamil Atabey Yeni Üye

Seviye:
    O zaman FD500 de mi aynıdırki, şu anda sürüş olarak ne sıkıntı çekiyorsunuz peki?

5. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kardeş dediğim gibi daha iyisini bilmediğim için karşılaştıramam. Günde toplam 30-35 km işe gidiş dönüşte sıkıntı olmuyor, mesafe uzadıkça kalçalar vücuttan ayrılabilir. Benim gibi günde 75 km zorlarsan o sele borusu kalçanın altında değişik hisler uyandırabiliyor.
    İşyerine ilk götürüp katladığımda "bu çocuk bisikleti kimin ya ahahahah" diye tepki veren arkadaşlar olmuştu ama onlar muhtemelen brompton da götürsem aynı tepkiyi verecekti.
    Selamlar

6. Şamil Atabey

Şamil Atabey Yeni Üye

Seviye:
    Abi 35 km günde tabi binmicem en fazla 5 km, o zaman sorun olmaz :) teşekkür ederim