Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron Dynamic

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Yumuklusucurta tarafından paylaşıldı.

1. Yumuklusucurta

Yumuklusucurta Yeni Üye

Adı:
    Ömer Faruk Türk
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herkese merhaba,

Çocukluktan kalan bisiklet maceramı bu yıl Mayıs ayında tamamen tesadüfen gelişen bir şekilde Salcano NG650 alarak devam ettirmeye başladım. Yaklaşık 1 ay sonra ise eşime Mosso Wildfire aldık. Bahar ve yaz dönemini Aydos orman yolu, Kartal-Kadıköy sahil yolu döngüsünde geçirdik. Bisikleti alırken gözüm hep yol-yarış bisikletlerindeydi ancak hem satıcının tam anlamıyla yönlendirememesi hem de evimizin yakın olduğu Aydos ormanında kullanamayacak olmam kafamı epey karıştırmıştı. Bir şekilde tercihimizi mtb'den yana kullanmak durumunda kaldık. Geçtiğimiz hafta Sirkeci'ye yolum düştü ve bisikletçilere de uğramadan geçmek olmazdı tabi. Mosso Cavalier 700 yol bisikleti dikkatimi çekti bir dükkanda ve fiyatıyla öne çıkan bir model olduğunu düşündüm. Karar verebilmek için mtb'de olduğu gibi acele etmemek daha sağlıklı olacağından eve elim boş döndüm. Dönüş yolunda Kartal-Kadıköy metrosunda yolculuk yapan bir genç arkadaş dikkatimi çekti ve bisikletiyle birlikte çok mutlu görünüyordu. Yanına gidip tanışmak ve bisiklet hakkında konuşmak istedim ve bisikletinin markası dikkatimi çekti. Mosso... Arkadaşımız Nevşehir'den İstanbula uygun fiyatlı bir bisiklet bulduğu için atlamış gelmiş ve ilk duygularını benimle paylaştı. "Tiagra setli, çok temiz bisiklet abi. Kaçıramazdım. Bindim geldim, şimdi de geri dönüyorum. Bence sen de 2.el temiz bir bisiklet bulabilirsin. Boşuna sıfır bisilete fazla para verme." Arkadaş forum üyesiyse ve bu konuyu görürse buradan selamlar:) Malum internet alışveriş sitelerinden birinde Full Sora grup setli, karbon maşalı ve nispeten uygun fiyatlı bir bisiklet için pazarlık aşamasını 2 saatte hallettik ve yine ertesi gün Sirkeci tren garında randevulaştık. Gittiğimde orada bir bisikletli arkadaş vardı (pedalşörler grubundan Cem arkadaşımız) ve orada aynı anda 2 alışveriş olacaktı. Benim bisikleti satın aldığım arkadaş benden aldığı para ile Cem'in bisikletine talip olacaktı. Alışverişlerimizi sorunsuz bir şekilde yaptık ve son bir haftadır bu arkadaş artık benim yollardaki ekürim.

20160917_153255.jpg

Umarım seçimimi doğru yapmışımdır. İlk izlenim olarak belirtmeliyim ki yol bisikleri gerçekten başkaymış

Herkese saygılar, sevgiler.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. serdarsezgin

serdarsezgin Üye

Adı:
    Serdar Sezgin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öncelikle hayırlı olsun :) Umarım bu heyecanınız hiç eksilmez. Tüketime karşı yaptığınız bu ikinci el alışverişini de ayrıca destekliyorum. elimden 6 tane bisiklet geçti daha sıfır bisiklet nedir bilmiyorum. sattığımdan aldığımı çıkarsanız üstüne bir de kâr etmişimdir :)

Umarım pişman olmazsınız. Şu an ben de kron tourer kullanıyorum ve değiştirmeyi de düşünmüyorum.

Tekeriniz düz bassın.

3. Yumuklusucurta

Yumuklusucurta Yeni Üye

Adı:
    Ömer Faruk Türk
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkür ederim Ben de ikinci el alışverişlerde şanslı olduğumu düşüyorum aslında. Neden ilk bisikletlerimizi de sıfır aldık diye düşüyorum açıkçası. Bisikletin tadını ciddi anlamda alan birinin heyecanının eksilmeyeceğinden eminim. Bu tüm hobiler için geçerliyken biz aynı zamanda spor da yapıyoruz.

4. Asım Hulusi Leblebicioğlu

Asım Hulusi Leblebicioğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hayırlı olsun. kazasız belasız bol pedallar inşAllah :)

5. Yumuklusucurta

Yumuklusucurta Yeni Üye

Adı:
    Ömer Faruk Türk
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkürler