Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kron CT1000 Kadro Boyu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında muratjohn tarafından paylaşıldı.

1. muratjohn

muratjohn Yeni Üye

Arkadaşlar herkese merhaba
    Boyum 1.78 ve fazla araştırma yapmadan ve forumla tanışmadan önce 19" bir CT1000 almış bulunmaktayım. Sizce bana göre büyük müdür? Bisikleti satan kişinin yanlış yönlendirme ihtimali dışında acaba şehir bisikletleriyle dağ bisikletlerinin seçim kriterleri farklılık gösterebilir mi acaba? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
    Son olarak sele boyunu diz dikken topuk hizasına gore ayarladıktan sonra ayağın yere deyme mesafesi ne olmalıdır? Açıkçası bayağı zorluk çektiğimi hissediyorum.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Seçmiş olduğunuz kadro boyu citybike için çok normal bir boy. Bende sizinle aynı boydayım ve hatta 21" citybike kullandım çok daha rahat. 19" çok normal bir boy sizin için.
    MTB ve Citybike arasındaki kriterler tabi ki farklıdır. Arazide dolaşmayı seviyorsanız MTB gerekirdi size ama araziye çok az giriyorum diyorsanız zaten doğru seçimi yapmışsınız.

Sevgiler...

Ali Hekimoğlu ve muratjohn bunu beğendi.
  3. euzun72

euzun72 Üye

Seviye:
    MTB lerde uygun kadro boyu kadro üstborusuyla bacak aranızda kalan mesafeye göre ölçülüyor. Üreticilerin verdiği boy-kadro büyüklüğü listeleride var. Fakat asıl olan üst borunun üzeriyle bacak aranız arasında yere bastığınızda 2-3 parmak kalmalı diye biliyorum.(mtb lerde)

4. muratjohn

muratjohn Yeni Üye

hmm ust boruyla bacak aram arasında pek bosluk kalmıyor, neredeyse deymek uzere gibi duruyor ne yazık ki. City bike'larda bu mesafenin ne olması gerekir acaba?

5. muratjohn

muratjohn Yeni Üye

Aslında bilinen bir bisiklet satıcısı benim boyuma 19" bisikletin şehir bisikleti bile olsa olamayacağını söylemişti. O yuzden bir de forumun düşüncesini alayım dedim ama ilginç bir şekilde 19" uymaz diye bir görüş çıkmadı. Başka düşüncesi olan bir arkadaş yok mudur acaba?