kron 2014 modelleri

sedir90

Üye
Tepki
23
İsim
Kürşat ERKAN
Değerli arkadaşlar 23 .12.2013 tarihinde Kron bisikletin 2014 modellerinin tanıtımı yapıldı bayilere.Ancak internette ne kadar aradımsa ne bir resim nede başkaca bir şey bulabildim.Bilgisi olan arkadaslar varsa yada resim sunabilecek sevinirim.

Scudo
Tepki
26
(link)

Edit:

Yaz tatilinden beri hep 2014 xc500leri çok merak ettim sabırsızlandım görmek için ama

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q71/s720x720/1479494_766197296728301_2102752743_n.jpg

bu resmi görünce bu ne böyle dedim yeni xc150'ler çok daha güzel fiyatları ne kadar bulamadım

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir çok yeni model gelmiş, güzel canlı renkler, yol bisikletleri ailesini genişletmiş daha ne olsun...
Sedona ve Kron iyi işler çıkardı ama Salcano'yu yine hiç beğenmedim aynı tasarımlar aynı renkler...

• Beğen
Tepkiler: Berke

çağrı ekşi

Aktif Üye
Tepki
20
Renklere aldanmayın . Kron bence çok kalitesiz sadece kadro açısndan değil bana gore bir markanın kalıtesını o şirketin politikaları da beliırler kron bu konuda çok zayıf. Yıne burada okumuştum bir arkdaşın goant bısıkletı kırılıyor ve aynından olmadığı ıcın bır ust modelını verıyorlar garantı kapsamında, kronda boyle bırşey yok malesef ne olursa olsun kullanıcı hatası deyip değiştirmiyorlar

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@çağrı ekşi

+1

Çoğu kişi Gürkan Genç'ten tanıdı kronu , Geçen bir arkadaş bisikleti incelerken bakmış kadroya , made in china yazıyormuş bazı parçalarda.

• Beğen
Tepkiler: çağrı ekşi

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Mert-Demir

(link)
donanımlar ve fiyatlar belli değil henüz...
tasarımlar genel olarak kötü ne yazıkki :(

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
İnşallah yeni modellerinde o kendi ürettikleri maşaları kullanmamışlardır :eek:ut: 670 liralık bisiklette bile XCM varken :D

@çağrı ekşi

Bence Salcano bile Kron'dan iyidir. En azından yerli satıcı ve az ekmeğe çok köfte yapıyorlar :D

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
@A.Aşkar

Bazı markalar hariç çoğu marka-model zaten çin ve taiwanda üretiliyor bakın trek kadroları bile Made in China imzalı Çin bu global pazarda en büyük üretici kimse aksini iddia edemez.Ama kim nasıl ve ne kalitede isterse o kalitede özellikte parça bisiklet yaptırır Çin bile olsa kalitesiz değildir.

• Beğen
Tepkiler: gok

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@A.Aşkar
Piyasa'da üretilen bisikletlerin yüzde 80'i Japonya,Tayvan ve Çin'de üretiliyor.Senin dediğin bisiklet xc150 evet altında Made In Chına yazıyor.Kron maşa hariç iyi bisiklet gerçi xc 750 ve üstü seriler iyi.Kron xc 500 940 lira,Xc 150 600 lira fiyatı var.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
bugün 2014 kron kataloğuna baktım ama pek ilgilenmediğimden donanımı incelemedim.
fiyatları da görmüştüm, sadece xc 750'nin 700 küsür dolar olduğunu hatırlıyorum.

@enes savaş
"kendi ürettikleri" derken? markasının ne olduğunu belirtmeden üstüne kron stickeri yapıştırdıkları mı diyorsun?

ayrıca "salcano bile" diyerek sanki salcano kötü ama kron ondan da kötü der gibi bir cümle kurmuşsun.
salcano fiyat/performans oranıyla piyasadaki en iyi marka çoğu seviyede...

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
az önce feysbuktan kronun 2014 modellerine baktım da geçen senenin tekrarından başka bir şey göremedim , hele o yol bisikletleri nedir öyle ..yol bisikletinin kendine özgü bir zarafeti olur değil mi? Yerli piyasanın büyük oyuncularından biri olacaksın ama yol bisikletine düzgün bir gidon bile takamayacaksın, bu nasıl bir saçmalık?

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kronun son senelerdeki ilgi ve alakasi benim gibi kron fanatiklerini bile uzmektedir.
Tum bunlardan haric olarak gecen sene elimdeki kadroyu gene baska bir kron ile yenilemek istedim lakin hem renk hem tasarim olarak pekte hosuma gitmedigini soylemem gerek...
http://www.mtbtr.com/uploads/905Z4.JPG
resimdeki kadro elimde ve halen sorunsuz sualsiz sekilde kullanmaktayim. Kronun ilk snelerde cikardigi kadrolari gorupde begenmeyen yoktu... hatta elimdeki kadronun merida ile beraber uretildiginin ve malzeme-tasarim farkliliklarinin bulunmadiginida okumus zamaninda hem bu forumdan hemde diger turkce forumlardan 2007-2007 senelerindeki kadrolar begeni toplamisti ki gene hatirlarim o zamanki alanya ve kapadokya yarislarinda derecesi olan bir kadro serisi idi.

• Beğen
Tepkiler: gok

aksakpedal

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Kron
merhabalar. bende xc 4000 var ve girip çıkmadığım çamur balçık patika stabilize asfalt kayalık toprak ve hatta yol bile olmayan orman içleri. bir gram problem yaşamadım. sağlamlık bakımından bence çok iyi 30 km hızla taşlı yollardan inmek tek amortisörlü bisikletle epey sıkıntılı gelir kimine ama kron bu konuda hakkını vermiş. ha servis ağı ve şirket politikaları konusunda haklı olabilirsiniz. ama belirli bayiler için bunu söylemek yersiz olur. çok üst düzeyde müşteri memnuniyetini ön planda tutan bayi ve servisleri de mevcut. örneğin İSTANBUL PENDİK EFOR BİSİKLET, SİRKECİ EFOR BİSİKLET. diğer bayilerde yüzüne bile bakmadılar bisikletin ama bu iki bayi kesinlikle işlerinin hakkını verdi. saygılar.

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
Facebook taki görüntülerle değerlendirmek insafsızlık olur. Kapalı mekanda tepe flaşla çekilmiş fotoğrafları yayınlamak hata olmuş.
Bayiler 2014 konusunda çok umutlu konuşuyorlardı. Dağıtıcı firmalar kur hareketleri nedeniyle fiyat listelerini, dolayısıyla kataloglarını erteliyorlar. Euro fiyatlı kataloglar el yakıyorlar.