Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kron 150 ile bir yılda 6591 km

Konu, 'Kron' kısmında emir yakup bulut tarafından paylaşıldı.

1. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bisikletimi 1 sene evvel bugün almıştım ve bu süre zarfında binlerce km katettim, peki bu konuyu neden açtım, kendimle övünmek için mi? Hayır, ben kendimle övünmeyi sevmem diyeceğim fakat bunu söylediğim zaman zaten kendimle övünmüş olacağım, bu da kendisiyle övünmeyi sevmeyen adamın paradoksu olarak kayıtlara geçsin.
    Bir yılda 6500 km yi aşkın mesafe katetmek olağanüstü bir iş midir?Yoo hayır, kendine ayıracak yeterince zamanı olan ve rahatına düşkün olmayan herkes günlük bir antreman rutini tutturarak bu mesafeleri ve daha fazlasını kat edebilir, nitekim bu forumda da bir yılda 10bin kmlerin üstüne çıkanlar mevcuttur. Herneyse bu konuyu kron 150 almayı planlayanlar için bir fikir versin diye klavyeye alıyorum. Evet bu bisikletle sorunsuz bir şekilde bir yılda binlerce km katetmeyi düşünüyorsanız bu bisikletten hemen uzaklaşın. Kron 150 nin sorunarı: bir kere maşasının ne kadar berbat olduğu bu bisikletle ilgilenen herkesin malumudur, maşayı değiştireceksiniz kesinlikle ..arka jant 4 kere tel kırdı, fren ayarları sık sık bozuluyor, vites geçişleri sorunlu, vites göstergeleri şimanonun (Türkçe okunduğu gibi yazılan bir dildir)en alt versiyonu olan turne ve görsel açıdan gerçekten çirkin, vites ve fren kabloları kadroya sürtüyor ve boyayı söküyor, rublesi kaset değil dişli sistem, elcikleri kesinlikle eldivensiz kullanılmamalı, he en büyük sorunu arka göbek, 2 kez göbek değiştirtmek zorunda kaldım ikincisinde saygıdeğer bisikletçim -kendisine burdan selamlarımı sunuyorum- arka göbeğe tornacıda bir işlem uygulattırarak rulmanlı hale getirdi ve sanırım uzunca bir süre bu konuda başım ağrımayacak .
    İşte böyle dostlar kron 150 hakkındaki tecrübelerimi elimden geldiğince aktarmaya çalıştım, ha bu arada 2014 model krona 150 tl den fazla zam yapılmış ki bu da fiyatından dolayı tercih eden benim gibileri bu bisikletten soğutacaktır.
    Son olarak bu binlerce km lik serüven boyunca bana eşlik eden franz ferdinand ve korpiklaani' ye teşekkürü bir borç bilirim.

suat akman ve eyupozturk bunu beğendi.
  2. osmantrpn

osmantrpn Yeni Üye

Seviye:
    bu bisiklet piyasanın bu fiyata alınabilecek en iyi bisikletidir kesinlikle yani siz eğer bu kadar fazla yol yapmayı düşünüyosanız zaten yanlış bir bisiklet almışsınız sanırım bilmiyosunuz ama kronun bisikleti ile gürkan genç japonyaya gitti ve şuanda yine kron bisiklet ile dünya turunda siz eğer xc 500 yada üstünü alsaydınız kesinlikle daha memnun kalıcaktınız kesinlikle herşey fiyata bakar ben 2008 kron xc 3000 kullanıcısyım ...

3. Can_517

Can_517 Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kendimde xc500hd var devamlı gezdiğim arkadaşımda xc150 var. beraber aldık ilk kurumu ustasından çok başarılı oldu. şimdilik 500 km yi yeni geçtik henüz bizi küstürecek sorun çıkartmadı. bana kalırsa kron parasının karşılığı ürünler üretiyor.

4. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    bisiklet tamamen parçalarına ayrılmamış dostum, bence ona şükretmelisin:cool:

5. ramazan öztürkk

ramazan öztürkk Yeni Üye

Seviye:
    arkadaş o paraya 6000 km yaptığına şükret daha ne istiyosun

6. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    "Ruble kaset degil disli sistem" ne demek yahu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Behram Belek bunu beğendi.
  7. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Herkesin dediklerine bende katılıyorum. Ben 2014 Kron XC250 kullanıcısıyım. Daha yeniyim ancak bu bisikleti giriş seviyesi düşündüğüm için kullanıyorum. Eğer sizin gibi bir yılda 6591 km sürüş gibi bir niyetim olsa idi direkt SCOTT, CUBE, FOCUS gibi üst segmentlere bakardım. Giriş seviyesi için Kron XC 150 - 250 modellerinin uygun olduğunu düşünüyorum ama eminim ki 1-2 yıl sonra bu ve benzeri modeller bana yetmeyecektir.

8. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kron'un xc 1000 e kadar modellerinde kadroyu al gerini at çöpe gerçi xc 500 ü 2000 km üstünde sorunsuz kullandım ama maşa ve diğer donanım berbat. Gerçi o paraya da ne kadar alternatifi vardır tartışılır. Bencede efor a gidin size ödül versin o modelle imkansızı başarmışsınız :D

9. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tebrikler!
    Guzel ve detayli paylasim olmus. Kron XC150 ne kadar iyidir kotudur bilemem. Bazi sorunlar yol kosullari, bakim-yaglama verimliligi ve kullanici teknigi nedeni ile de olusur veya olusmaz.
    6500 km ilk bakista cok olsa da normal bir bisikletin bunu yapmasi beklenir. Elbette bu kadar yol sonucu lastik, zincir ve fren pabuc/balatalarinda yenileme gibi ilave masraflar cikmasi normaldir. Bisikletinizi ulasim icinde kullaniyorsaniz basit bir hesap:

Yil 52 hafta ve bu 52 haftanin 5 gunu ulasim icin 15 km. mesafe yaptiginizi varsayalim
    52 hafta x 5 gun x 15 km = 3.900 km yillik ulasim kullanimi

Uzerinede her haftasonu 50 km tur yaptiginiz varsayalim
    52 haftasonu x 50 km = 2.600 km yillik tur kullanimi

Toplam yıllık mesafe
    3.900 km + 2.600 km = 6.500 km

Yine de hatiri sayilir bir kilometre. Ancak bisikletini ulasim ve tur amacli surekli kullananlar icin cok zorlanmadan ulasilacak bir mesafe ayni zamanda :)

Bu arada ben yilda 6.000 km hedeflerken, hastalik, tatilde cocuklara vakit ayirma, hava kotu olunca bisikleti kullanmama nedenleri ile 4500'u ancak yapacagim gibi gozukuyor :islik: