Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kredi Kartlarına 12 Ay Taksit Dönemi Bitiyor - Son Gün 31.01.2014

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Halil EROĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kredi kartına peşit fiyatına veya vade farkıyla 12 taksitli satışlar 31.01.2014 tarihi itibari ile sona eriyor. Yeni azami taksit sayısı 01.02.2014 günü 9 ile sınırlandırılmış olacak. Ödeme planını buna göre yapıp malzeme almak isteyen arkadaşlar varsa ellerini çabuk tutsunlar. Taksitsiz alışveriş yapabileceğimiz günleri de görmek dileğiyle...
    Not: Konu daha önce açıldıysa, bu konu kaldırılabilir. Ben göremedim.

Ekrem Yılmaztürk ve Çağlayan bunu beğendi.
  2. Deniz Kaldırımcı

Deniz Kaldırımcı Kıdemli Üye

Adı:
    Deniz KALDIRIMCI
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bir ek bilgi, cep telefonlarında taksitlendirme bitiyor taksitli cep telefonu almak isteyen arkadaşlarımız da ellerini çabuk tutmalı..

Ekrem Yılmaztürk ve Çağlayan bunu beğendi.
  3. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu haberi daha önce duymuştum. Yanlış hatırlamıyorsam 1 Şubattan itibaren taksit sayısı düşürülecekken aynı zamanda bazı ürün ve hizmetlerde de taksit tamamen kaldırılacak. Başka bir ifade ile 1 Şubattan sonra bazı şeyleri, cebimizde para yoksa alamayacağız.

Türk insanı küçük hesapların adamıdır, kredi kapsamından çıkacak olan şeyleri alabilmek için ya da taksit sayısını arttırabilmek için kendine uygun çözümler üretecektir. Senet yapmak, bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek ya da bankaların yeni yeni kredi hizmetleri sunması vs gibi. Alışmış kudurmuştan beterdir misali, taksitli alışverişi kolay kolay bırakmayız biz.

enes savaş bunu beğendi.
  4. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    6 ay önce son model telefon alıp daha taksitlerini yarısında yeni son model cep telefonu alanlar yüzünden cep telefonunda komple taksit olayının kalkması aşırı derecede saçma olmuş. Galaxy ace kullanıyorum 1,5 sene oldu. 1 sene sonra bozulduğunda ortalama 700 TL lik bir telefon alabilmek için nakit para çıkartmak zorunda kalacam en azından 6 taksit ile sınırlandırabilirlerdi bunu. Onlar yüzünden benim niye zor durumda kalmam gerekiyor?

Sanırım insanları kredilerle soymak için çıkarttılar bu cep telefonu saçmalığını.

5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    GSM operatörlerinin "24 ay taahüt ile tarifeye ek x Lira" kampanyalarını da kapsıyor mu bu düzenleme? kapsamıyorsa onlara yarayacaktır...

enes savaş ve Çağlayan bunu beğendi.
  6. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    "Elindeki şeylerin hesabını kitabını yap, bir kenarda para biriktir ve zamanı geldiğinde harcama yap" mantığı ile ayağını yorganına göre uzat demeye çalışıyorlar. Atıyorum, siz telefon aldıysanız onu sonsuza kadar kullanamayacağınızı biliyorsunuz, aldığınız eşyalar için ufak ufak birikim yapın, muhtaç olduğunuzda da o birikimi kullanın demeye getirmişler.

Yanlış anlaşılmasın, yapılan düzenlemeyi haklı bulmuyorum, haklı göstermeye çalışmıyorum. Sadece bu düzenlemeyi dayandırdıkları mantı(ksızlı)ğı aktarmak istedim. Yoksa üniversite yıllarından sonra kredi kartı denen o şeyi kullanmayan birisi olarak zaten beni pek etkilemedi/etkilemeyecek bu durum. Ama pek çok kişiyi de mağdur bırakacağı gün gibi ortada.

enes savaş bunu beğendi.
  7. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kredi kartı olayı yok faturaya yazacaktır sorun olacağını sanmıyorum. Ben 8 liraya 80 dakika alıyorum bana fazlasıyla yetiyor. offff

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence bir formül bulurlar kaç bin tane elektronik mağaza var hepsinin en çok gelir ettiği alanlardan birisi telefon.

Berke ve enes savaş bunu beğendi.
  9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Düşünülen formüllerden birisi, elektronik marketlerin bankalarla anlaşıp tüketiciye kasada anında kredi açarak bu krediyi taksitlendirmek ve telefonu bu şekilde anında nakit olarak ödetmek. Bu işten en kârlı çıkacak olan tahmin ettiğiniz üzere banka ve kredi veren kuruluşlar. Böylece elektronik ürün satışı yapan marketler de parayı anında indirip, bankaların geri ödeme zamanlarını beklemek zorunda kalmamış oluyorlar. Olan yine vatandaşa olacak; çünkü kredide peşit fiyatına taksit ihtimali çok düşük. 1000TL'ye kadar veren bankalar var. Belki böyle bir limit koyup bunun üzerinden gidebilirler. Bekleyip göreceğiz...

enes savaş ve Çağlayan bunu beğendi.
  10. Deniz Kaldırımcı

Deniz Kaldırımcı Kıdemli Üye

Adı:
    Deniz KALDIRIMCI
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Muhtemelen bu sıfır taksit olayıyla sanalpazar ve benzeri siteler üzerinden satılan kaçak telefonların satışı tavan yapacak..

11. Mustafa Y.

Mustafa Y. Aktif Üye

Seviye:
    Bu ülkedeki insanları anlayamıyorum artık ya. Neden kimse taksit ile alış veriş yapmak zorunda kaldığımızı sorgulamıyor.
    Yıl olmuş 2014 asgari ücret 846 TL, benzin 5 TL, TL yabancı paralar karşısında değer kaybedip duruyor.
    Ülkede üretim namına hiç bir şey kalmamış. Olan hayvancılık ve tarım da yerlerde. Hala taksitli telefon almanın derdinde millet.
    Eskiden taksit mi vardı ? Millet biriktirir almak istediği şey için, ardından gider alırdı. Bu taksitlendirme yüzünden insanlar borçlandırıldı durdu.
    Karşıyım bu taksitlendirme olayına ya. Cebinde parası yok adamın ona da sahip olayım buna da sahip olayım diyor.
    Sonra bakıyorsun aldığı para aldığı gibi borç ödemeye gidiyor. Keşke tümden kalksa.

12. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Bu konu başlığı ile alakası yok ama,madem teknoloji ile ilgili,

Benim 2 hattım var biri olan Türkcell de,belli aralıklar ile otomatik kontör kesiliyor,bu durum ile karşılasan var mı.

no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  13. Mustafa Y.

Mustafa Y. Aktif Üye

Seviye:
    Telsiz kullanım vergisi. Devlet alıyor. Operatörler de bunu son kullanıcıya yansıtıyor.

14. Rehavet

Rehavet Kıdemli Üye

Seviye:
    tüh ya. ben düğün alışverişi beyaz eşyayı taksitle bir kerede hepsini alırım diye düşünüyodum uzun taksitlerle..

15. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Turkcell :D

Şaka bir yana E-bay , Alibaba , ve Sanalpazar vs. gibi yerli-yabancı alışveriş sitelerini de kapsıyor mu bu taksit olayı ?

16. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yurt dışı sitelerinden hiç alışveriş yapmaya çalıştın mı Enes? Şu an taksit olayı var mı sence o sitelerde? Ayrıca satışın elden veya internetten yapılmasının bir önemi yok. 12 taksit kalkıyor ve cep telefonu, altın, kontör satışı kesinlikle hiçbir yerden kredi kartı ile yapılamayacak deniyor. Anlatım gayet basit ve açık...

17. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

:) tamamen farklı bir durum bence. gezi olayları, 17 aralık süreci vb durumlar için bknz insanlar facebook, twitter vs sosyal mecralarda nasıl birbirini bilgilendiriyor. gazetede veya tvde izleyemeyeceğiniz olayları internette görebiliyorsunuz. objektif bakabiliyorsunuz. bu durumu kısıtlama için yapılmış bir durum bence. ilk etapta tv, bilgisayar vb elektronik cihazlarda taksit 6 ile sınırlanmıştı. niye birden karar değiştirildi düşünmek lazım ! saçma gelebilir bazılarınıza ama bir de çıkacak olan internette kısıtlama kanunua bakınız. az çok haklılık payım olduğunu görürsünüz.

18. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bazı bankalar yurtdışı 100 TL ve üzeri alışverişlerine 5 taksit sunuyor. Yeni düzenlemede taksit sınırlaması "9 Taksit" olduğu için, yurt dışı alışverişlere taksit imkanı sunan bankalar halen bu imkanı sunmaya devam edecektir düşünüyorum.

19. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Taksit yasağı böyle delinecek

Cep telefonuna taksit yasağı başladı ve taksit sınırını aşmak için çare bulundu.

Teknoloji marketler ürün yerine hediye kartı satarak kartın taksitlenmesini sağlıyor. Bu kart karşılığında da dilendiği gibi telefon ya da ürünü alınabiliyor.

1 Şubat itibarı ile başlayan cep telefonunda kredi kartına taksitle satış yasağına formül bulundu. Birçok teknoloji mağazasında yer alan hediye kartları, tüketicilerin taksitle cep telefonu alabilmesi için yeni bir alternatif oldu. Bu hediye kartlarının taksitle satılmasının önündeyse herhangi bir yasal engel yok. Taksitle özellikle pahalı telefon almak isteyenlere öncelikle hediye kartı almaları tavsiye ediliyor. Tüketici öncelikle satın alacağı cep telefonunun bedeli kadar hediye kartı alıyor. Bu kartlar almak için de taksitli kredi kartını kullanıyor. Teknoloji mağazaları da müşterisine 9 aya kadar taksit yapıyor. Daha sonra müşteri hediye kartını kasaya teslim ederek istediği cep telefonuna kavuşuyor. Aylık ekstresinde ise o mağazadan yaptığı alışveriş cep telefonu satışı değil hediye kartı bedeli olarak yansıyor. Böylece hem satıcı hem de alıcı cep telefonuna taksitli satış engelini aşmış oluyor.

http://sozcu.com.tr/2014/ekonomi/taksit-yasagi-boyle-delinecek-450475/

Arkadaşın arkadaşı kemeraltında bir telefoncu açmış. Seviniyordu cache para dönecek piyasada diye. Cache para kaç kişide var. Nasıl dönecek büyük mağazalar çözüm bulur. Diğer mağazaların müşterisini çeker diyordum. Dediğim de çıktı.

20. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben bu taksit olayına sevindim çünkü milletimizde ben de dahil en son çıkanı alma hastalığı denen bir olay var ve buna birilerinin dur demesi gerekiyordu.
    Her saniye yeni bir şey çıkıyor ve millet artık boğazından diğer ihtiyaçlarından vb. kesip teknolojiye yatırmaya başladı.