Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

KPSS Sınavı...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ismailofli tarafından paylaşıldı.

1. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Bu gün KPSS sınavının ilk oturumu yapılıyor...Katılımcılarından biri de benim...Şu an iki oturum arasındayız....:D
    Katılan herkese başarılar...

2. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Kardeşim 16 yıl okumak yetmiyo üstüne bir daha sınav bir daha sınav bu ne yahu :D İki oturum da ben girdim bugün. Bakalım neler olacak. Genel yetenek idare eder, genel kültür kötü, eğitim bilimleri süperdi. ikinci oturumu 1 saat önce bitirdim. Şükür.

Şimdi sonuçları beklerken pedallama zamanı :D

ismailofli bunu beğendi.
  3. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Aynen bakalım..Benim de ilk sınav iydi;ama eğitim malum biraz kalleş...sonuçları görmek lazım...inşallah istediğin gibi olur...
    Artık rahat rahat biz de binelim değil mi?.....:)

4. Ontario

Ontario Forum Bağımlısı

Seviye:
    Başarılar dillerim

ismailofli bunu beğendi.
  5. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Sonuçların ne zaman açıklanacağına dair bir bilgiye rastlayan var mı ? Ağustos'u bulacak galiba. :rolleyes:

6. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Sanırım ağustosun ilk hafatsı veya 2. haftası başı açıklanır....
    Sorularda bu hafta içi yayınlanır heralde....

7. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar branşlarınızı bilmiyorum ama tüm umudunuzuda kpss ye bağlamayın aynı zamanda başka seçenekleride değerlendirin bence, inşallah güzel olur ama kazanmakla bitmiyor daha açılan kurumların sınavları var oradaki kontenjana girmek var falan falan. çalışmak, azim ve sabır gerektiren bi maraton yada torpil gerektiren.(ben uzun bi dönem uğraştım bu sınavlarla) umarım istediğiniz gibi gider başarılar diliyorum ama başka seçenekleride değerlendirin kesinlikle.

8. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Bende bakalım seneye 2008 de giricem. Hala tek dersten beklioz.. Herkese bol şans ..

9. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Sorular ve yanıtları açıklanmış ama ÖSYM sitesi göçük durumda şu an :D

@hu_handan : önerilerin için teşekkürler ancak bu kpss A grubu kadrolar ve öğretmenlik için. Öğretmenlik için başka sınav yok, torpil şansı yok (çok şükür). Başka ihtimaller tabiki var elimizde... Hayırlısıı.... ;)

10. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Netlerimi hesapladım : Genel yetenek 60 soruda 46 net. Genel kültür 60 soruda 28 net. Eğitim bilimleri 120 soruda 88 net.

Tahmini 70-75 puan arası gelir. Kadro belli olmaz ama sözleşmeli olur gibi. Hayırlısı.

İsmail sen hangi branş için girdin ? Baktın mı net durumuna ? ÖSYM sitesinden indiremez isen gönderebilirim soru ve cevapları.

11. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Kusura bakma geç gördüm...
    Ben Fen Bilgisi Bölümü'nü bitirdim...

111 GKGY ve 97.5 Eğitim netim var;ama sallatıda gözüyle bakıyorum...(3-5 net daha eğitim olsa garanti gibi ama...)
    Anlayacağın paranoyak olduk...Daha doğrusu ettiler...:(
    İnşallah emeklerimiz boşa gitmez,hakkımız neyse onu alırız...Allah sabır versin bizlere ne diyeyim artık...

12. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Senin net durumu epey iyi imiş. Tebrikler ;) Ama kontenjanınız az olunca net de bir yere kadar.

Bizim bilgisayar bölümü bu seneye kadar 70 civarı kesin kadro alıyordu. Bu sene zor, bu seneden sonra 80 civarına çıkar. Kadrolar dolacak çünkü. Bu sene ben de sallantıdayım gibi, hazırlıkta epey tembellik yaptınca sonuç böyle oldu. nasip, hayırlısı :cool:

Heyecan dorukta top morukta (pardon ÖSYM'de) :D Ağustos'a kadar binbir türlü düşünce içinde geçireceğiz desene :cool:

13. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Malesef...Bir an önce atanmaya bak;yoksa bizim durumumuza doru ilerliyorsunuz ona göre:)...
    Şuna akıl sır erdiremiyorum...Her bölümün puanları gittikçe zirveye tırmanıyor...Bu işin sonunda hepsi 100'e dayanacak...Heralde o zaman artık öğremen alımı da olmayacak,öğretmene ihtiyaç da kalmayacak...
    Umarım atanır da kurtulursun...:in:

eYa bunu beğendi.
  14. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Dediğin gibi bu işin sonunu ben de pek hayır görmüyorum. Yarış atı gibiyiz mübarek :(

Hayırlısı ne ise o olsun tabi. Ancak benim 10 yaşından beri programlama ve donanım konusunda hastalığım, bilgi ve iş tecrübem fazlasıyla var. Yıllardır bu işten az çok ekmek de yedim. Altımdaki bisiklet, karşımdaki bilgisayar da programlama kabiliyetimin ürünü çok şükür. Aslında programlamayı daha çok seviyorum ama bunu joker olarak saklı tutuyorum :D Öğretmenlik biraz daha garanti, öğretmeyi de seviyorum, ayrıca bisiklet sporuna ve programlamaya yine daha çok vakit ayırabileceğim bir meslek... Neyse yahu susayım en iyisi :D Öğretmenlik bu yaz olmaz ise doğru askere niyetim bakalım askerliği de ÖSYM ile yapmazlarsa :D :p

Düzeltme : ÖSYM yerine ASYM daha mantıklı. Asker Seçme ve Yerleştirme Sınavı :D :D :D

ismailofli bunu beğendi.
  15. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bu kpss yi nerden takip edebiliriz ? Yani en yakın zamanda ne zaman var ? ben 4 yıllık fakülte mezunu olarak girmek istiyorum ..

16. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    ösym nin sitesinden sınav takkviminden takip edebilirsiniz yada memurlar.net te takip konusunda oldukça iyi bir sitedir(kamu alımlarını falanda çok iyi takip edebilirsiniz bu siteden)

bisikletci bunu beğendi.
  17. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkürler , memurlar.net te bayagı bilgi buldum açıkcası . Ama bir dahaki kpss sınavı ne zaman yazmamışlar ya da ben bulamadım onu ..

18. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikletçi...2007 KPSS sınavının ne zaman yapılacağını bile mayıs (2007) sonu açıkladılar...Sanırım 2008 için 1 yıl beklemen gerekecek...(Sınav tarihi için)
    Bu kadar umursamazlar işte...Ama tahmini yine haziran sonu,temmuz başı gibi yapılır..Şimdiden kolay gelsin....

19. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    normalde senede 2 defa düzenleniyordu kpss sınavı ama bu sene nasıldır bilemiyorum önceden bir temmuz birde kasım aylarında yapılıyordu,siz günlük olarak memurlar netitakip edin,genel ilanlara ve sınav takvimi bölümlerinden bazen ilan edilmemiş bilgileri önceden alabiliyorsunuz. eski sınav sorularını falanda bulabiliyorsunuz.Şimdiden başarılar...

20. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    A grubu kadrolar ve öğretmenlik için olan sınav yılda bir kez yapılıyor, iki yıl geçerli sayılıyor. Hatırlatayım istedim. Diğer sınav farklı.