KPSS Sınav Sonuçları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında nazmi bilmez tarafından paylaşıldı.

1. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    En sonunda KPSS sınav sonuçları açıklandı. Beklediğimden çok fazla bir puan aldım hani öyle ahım şahım bir puan değil ama olsun. KPSS ortaöğretim puanım 67. Aramızda bilen abilerimiz vardır belki. Bu puanla herhangibi bir bölüme yerleşilebilir mi ?
    Şimdiden teşekkürler Saygılar :)

2. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    nazmi bilmez bunu beğendi.
  3. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ortaöğretim KPSS sınavına girdim 67 aldım ama düzgün bir yerler gelmiyor maalesef hatta neredeyse hiçbir yer :)

4. Nail Acun

Nail Acun Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu puanla çok zor biryerlere yerleşmen dostum. Ben lisans olarak girdim temmuzda 82.36 aldım. Ben bile atanamayabilirim. Hayırlısı olsun.

5. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zaten öylesine girdim belki gelir diye neyse sağlık olsun ygs devam o zaman :)

6. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Lisedeyken Arkadaşlarım Gir Demişti O Zaman Ne Olduğunu Bilmediğim Sınava Niye Gireyim Ne Okul Ne İnternet'ten Bilgi Alabiliyordum,Sınav Ne İle İlgili Onuda Bilmİyorum Arkadaşlarda Yarım Yamalak Cevap Veriyordu...2012 Yılında önceki senelerde giremedim bari bu sefer gireyim dedim olmadı Boş Kafayla Bir Cacık Olmaz Dedim Kayıt Yaptırmadım..Bu Sene Ne Pahasına Olursa Olsun Şansımı Deneyecektim Gittim Parayı Yatırdım Zaten Üniversitenin Vizesi Finali Derken Yine Bakamadım Kpss Konularına Ön Lisans 74 Almışım...Bu Puanla Bir Cacık Olmaz Ama Burası Türkiye Ne Olacağı Belli Olmaz...:D

7. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bu ulkede sanırım KPSS sadece ogretmenler ıcın yapılıyor...Eğer yok oyle degılse bunun acıklaması nedır ?Hukumet 2015 yılı ıcın 75000 memur alacak ve bunun 45000 nı ogretmen ....Ben demek ki boşuna lisans (makına muhendisliği ) 90 puan alıp ülke genelınde ılk 2000 sıralamayı elde ettımm...Ülke de A dan Z ye hiçbir konuda Adalet kalmadı..Yazıklar olsunn...

arayanbulur bunu beğendi.
  8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @Merickagantek Bu ülke için beyin göçü nedenlerinden biriside bu durumlar. Giden gitti ve gitmeyede devam ediyor.
    Ülke elindekilerin kıymetini bilmediği sürece kaybetmeye mahkumdur. Kalkınma falan hikaye.
    Zorla siyaset yaptıracaklar bana neyseeee...:acpsnr:

Mehmet H. ve Merickagantek bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Mart 2015
  9. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @BF Okuru :) Ya tamam KPSS yı yapıyorsun madem almaya mecbursun demıyorum ki herkesı al ..En azından 90 puan almış insanları alması gerekır...Hele ki mühendislikte ..2023 HEDEFLERI (Uçak, otomobıl ,gemi, birçok hızlı tren hattı vb ) nasıl yapılacak.... Şu anda ogretmen alımları 70 lı puanlara kadar düştü..Düsünün ki bir öğretmen kendı branşından 70 küsür alıyor ve onu atıyorsunuz ne kadar başarı bekleyebılırız ki...Zaten ınsanların dershanelere yonelmesının genel sebebı budur..Aslında ozel sektore el atsalar belirli çalışma saatlerını getırseler , tatıllerımız belırlı gunler olsa özel sektorude ısterım ama ozel sektorun halı bellı....Bakalım onumuzdeki zamanlar neyi gösterecek...Bir de KPSS yapıp kpss ıle de almıyorlar mulakat cıkarmıslar hangı mulakata gıtsemm Kosgeb Tse de hep bızden daha dusuk puanlı ınsanlar modern torpıl (referans) aracılıgıyla bu kurumlara gırdıler...Çoğu beledıyeler ve kurumlarrr zatenn el altından kadroları dolduruyor doğal olarak bize de birşey kalmıyor...

Son düzenleme: 24 Mart 2015
  10. arayanbulur

arayanbulur Aktif Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Övünmeyi sevmem ama yazmadan edemicem :D
    Malum sistemin azizliğine ilk uğrayan kurbanlardanız 99 yılı sağlık meslek lisesi mezunu adamım. Dönem başında Kemal Gürüz denen herif ve yanındakiler OÖBP sistemini değiştirerek meslek liselilere üniversite kapılarını kapadılar. O zaman ki ( dün gibi aklımda hala ) 40,75 Türkce 43,50 Tarih-Coğrafya-Felsefe... 41,25 Matematik 39,75 Fen bilimleri neti ile hiç bir üniversiteye yerleşemedim. ( istediğim bölüm olarak ) O zaman ki hükümet ( kendi adıma - Allah onlardan razı olsun ) Masum Türker ( Şuan Dsp genel başkanı olması lazım ) başını çektiği grup hiç bir tanıdıgı olmayan torpili olmayan insanların ve de kamu kurumlarına daha adaletli memur almaları için ( Belki 3 lü koalisyonun birbirine güvensizliği diye de yorumlayanlar olabilir ) DMS-Devlet Memurluk Sınavını getirdiler. Daha sonraki seneler adı KPSS oldu genele yayıldı.

Evet ben o ilk Memurluk sınavında DMS de meslek liseli olmanın verdiği tepki ile de olsa gerek 97 puan aldım ve Türkiye 63. sü olarak memurluğa atandım. Dayımız yoktu tandıgımız yoktu. Anadolu'da yetişmiş normal bir çiftçi ailenin çocuğuyduk. Çoğu sınıf arkadaşımda bu sayede memur oldu.

İnşallah bu sistem çalışanın hakkını birazda olsa verdiğine inandığım için inşallah devam eder. Tabii ki sistemdeki çürük, çarık, hatalar, yanlışlar, delikler ve kaçaklar giderilmek kaydıyla.

Dip Not : Vay be 15 sene olmuş. Üniversite mi onuda memurken okudum. ( 2. öğretimdi ) sabah 08-16 iş akşam 17.00-22.30 üniversiteye giderek.

Merickagantek bunu beğendi.
  11. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @arayanbulur iste o zamanın durumunda cıkarılan KPSS su anda sadece sınav olarak yapılıyorr..90 puan alsakta garantımız yok...Keşke hakkedının gırmesını saglayan sızın donemınızdeki gibi alımlar devam etseydi ama bu hükümetle beraber kademe kademe torpılın onu açıldı malesef ne desem boş..Kpss alımlarından çıkarak referansın onem kazandıgı kurumlar ise kendı bolumumle alakalı olarak sayarsam.. Karayolları genel müdürlğü, devlet su işleri, belediyeler, il özel idareleri, cevre ve şehirçilik bakanlıgı...Kpss ıle alanlarda özelleşmek üzere mesela EÜAŞ barajları ve termık santrallerı özlleştiriyorlar...Hedef 2023 ama icraatlar onu gostermıyor ne yazık kii.

12. Bülent Gökmen

Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @arayanbulur
    Sen tam anlamıyla kısmetliymişssin ancak adaletin saf manada olduğu bir sistem aramak malesef yeryüzünün bu kısmında pek mümkün değil. Bunun A ya da B partisi ile alakalı olduğunu da sanmıyorum. Bende övünmeyi pek sevmem ama gümrük işletme programını 96 yılında TR 2. si olarak bitirmiştim. Ancak işe girmeyi arzu ederken malum bir partinin değerli şahsiyeti gümrüğe eleman alımlarını ''sebepsiz'' durdurdu. Sonra ters yolda trafik kazasında hayatını kaybetti. Hemen arkasından maliye ve gümrük bakanlığı ayrılınca farklı zorluklar doğdu. Sabır dedik 2. üniversiyeti de (Bursa İ.İ.B.F maliye) 4 yerine 3 yılda bitirdik. Sınava girelim dedik ama 2000 yılında da torpiller havada uçuşuyordu. Kime ve nasıl sesini duyuracaksın? O zamanlarda oyak sınavlarında notu 40-50 olanların nasıl notlarının kalem değişikliğiyle 90 olduğunu öğrenince diplomanın ve sınavın düzmece olduğunu öğreniyor insan. KPSS ise kelimenin tam manasıyla bir dönme dolaptı.

Netice itibariyle bu bir parti değil insaniyet meselesi. Baştakileri değiştirmek kolay ancak bir bürokratın vaktiyle çöreklendiği alanı değiştirmesi 4 değil 20 sene alıyor. Satılık insanın olduğu heryerde düzmece, dümen vs oluyor.

arayanbulur ve Merickagantek bunu beğendi.
  13. arayanbulur

arayanbulur Aktif Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Bülent Gökmen
    @Bülent Gökmen
    Hocam DMS yahut Kpss olayı komple kökünden çözemedi.
    2000 yılında Oyak sınavları diyorsun o sınavları kurumlar kendi yapıyordu. Bildiğim kadarıyla da özerk veya özel bir kurum statüsünde.
    KPSS yi yahut Dms delinmedi mi ? belki ilk aşamada hayır ama A tipi kadrolarda mülakat seçeneği oldugu sürece kendi alanında 90 küsur puan alan Hukukcu arkadasım bir türlü savcı yahut hakim olamadı ama 80 puan alan adam oldu arkadaşımda en sonunda avukat olarak devam ediyor.

İlk başlarında bütün kurumlar KPSS ile eleman almak zorundaydı. En azından yazılı sınavda adalet olacakdı. Sırayla değişik kurumlar ve kadrolar çıkartıldı Kpss kapsamından. Kendilerine özel sınav hakları tanındı.

Bülent Gökmen ve Merickagantek bunu beğendi.
  14. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Yani kısaca soyleyecek olursam Osmanlı dan kalan 'BEŞİK ULEMALI' ğı denılen sisteme devam ediyoruzzz...

Bence de sorun A partısı yada B partısı değil AMA bu dönemde bu tarz alımların onunun daha da açıldığı açık ve nettir.....Bunu ornekle acıklamam gerekırse onceden Belediyeler hangı partının yonettıgı beledıye olursa olsun merkezı atamayla KPSS puanına bakarak alıyordu ( torpılsız) ama su anda butun beledıyler KPSS Merkezi atamdan ayrıldı...İsteseler ıhtıyac alunan kadroyu Devlet personel baskanlıgına bıldırırler ve DPB da kpss ye baglı olarak bızlerı alır..KPSS Ilk baslarda anladıgım kadarıyla ust kademede esı dostu olmayanlarında devlete calısmasına olanak saglamak ıcın baslatılmıs ama zamanla delip geçmişlerr ....Benim bahsettiğimm genelde B kadrolar ..Zaten A kadrolardan bahsetmeme grek yok ...Artık A kadrolarda mulakata bıle gıtmemeye karar verdım zaten almayacaklar boşuna heyecan yapıyoruz :)

Bir de mesela geçen gün malum bir bakanlık çevre ve sehircilik bakanlıgı gectıgımız senelerde KPSS ıle alımdan vazgeçmişti tüm kadrolarını kendı yaptıgı sınav ve mulakatla alacaktı..Sonra ne olduysa yonetmelıkte degısıklık yaptılar artık sımdı kurumun alacagı kadroların %55 ı kpss siz kurum sınavıyla vb ,gerı kalan %45 i KPSS ile olacakmışşş.Oturup buna sükür etmemizi istiyorlar galiba ...

15. arayanbulur

arayanbulur Aktif Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Merickagantek
    Bende onu diyorum DMS ilk çıktığında B tipi kadrolara hakkaten adalet vardı. dediğiniz gibi kamu kurumu olan herkes kadro ihtiyaçlarını DPB ye bildiriyor DPB de DMS veya kpss aracılığıyla direkt alım yapıyordu.
    Sınavı kazandınız kağıdı geldi. ne mülakat var ne de bişi askerlik bile yapmadan 19 yaşımda askerlik tecil belgesiyle işe başladım. Bu sayede bir dünya gariban iş sahibi oldu. KPSS sisteminden önce memur olarak veya işçi olarak devlete işe girmek için ne paralar ödeniyordu bilmem kimlere 2 yıllık 3 yıllık maaş isteniyordu devletde iş sahibi yaptırmak için.
    En güzel örneği abimdir. 2000 den önce bir dünya kamu kurumuna başvurdu.Çoğunda sınavlardan 60-70 bile alamadı çok para istediler vermedik veremedik ama en sonunda 2004 yılında KPSS ile TEDAŞ a girdi ( 80 kusur puanla ). abimde Tedaş özelleşince devletden de ayrıldı özel sektörde yöneticilik yapıyor.
    Kısa ve öz KPSS mantık olarak güzel ama delmedikleri sürece hile hurda veya devre dışı bırakmadıklar sürece.

Bende 92 puanla yerleşemeyen gıda mühendisi bir arkadaş bilirim. Çünkü devletde olsa belirli mezunların yapması gereken işleri başkalarına yaptırırlar.
    Gıda Mühendisi olması gereken yere veteriner bakar
    Bilgisayar Mühendisi olması gereken yere Elek-Elektronik Muhendisi
    İnşaat Mühendisi olması gereken yere Mimar
    Makine mühendisi olması gereken yere Metal işleri öğretmenliği mezunları
    bu liste uzayıp gider...

16. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @arayanbulur Zaten alımlar azaldıkça puanlarda yukseldı..Aslında alımlar azalmadı sadece birçok kadro açıktan alıma gectıgı için kadrolar azalmış gibi görünüyor...Hazıran da yıne alımlar var ama cok kadro acılagını dusunmesem de beklemedeyım bakalım neler beklıyor bizi ...

17. arayanbulur

arayanbulur Aktif Üye

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Merickagantek
    Allah yardımcınız olsun.
    İnşallah emekleriniz zayi olmaz da bir yerlere yerleşirsiniz.
    Ama ne yazık ki şöyle bir durumda var.
    Misal bizim kurumda işe başlayan muhendislerin yarısı senesi dolmadan kpss ile yahut tekrar tercihle başka kurumlara geçiyorlar. Bunada çözüm bulmak gerekiyor...

18. Merickagantek

Merickagantek Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Son olarak yazdıgınız da ısın baska boyutu nerden tutsak elımız de kalıyor...O daldan dala atlayan arkadaslar yuzunden onlarca kadro yanıyor....

İyi dilekleriniz için teşekkürler..Umarım bu konuya tekrar yazdııgımda atanmıs olurum :)