Köy yolları için dağ mı tur bisikleti mi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de şehir bisikleti kullanıcısıyım önceden eski bianchi bi mtb'em vardı. Şehir bisikletine geçince fark ettim ki gerçekten hammallık yapıyormuşum. Şehir bisikletinin Mtb'ye nazaran bence tek dezavantajı yol tutuşunun biraz düşük olması (mtb'ye göre tabi) bi de sağdan soldan atlayamıyıcak olmanız ama avantajları çok fazladır ve fazlasıyla işinizi görür. Bi de konunun başlarında çift amortisörlü bisiklet düşündüğünüzü yazmışsınız bakın eğer ayakta pedal basarsanız ön amortisör gücü emer eğer ki oturarak basıyorsanız ortadaki amortisör gücü emer dolayısıyla bu bisikletler aslında pedal çevirmek değil de tepeden aşağı salmak için daha uygundur aksi takdirde bastığınızın aşağı yukarı %30 u sadece amortisör'e gider bunun yanında ağırlığı dolayısıyla da fazlaca yorulursunuz zaten. Kilitlenebilir bi maşalı tur bisikleti aldığınızda kilitlemeseniz bile sadece oturarak pedal basarsanız çok minimum bi güç kaybınız olur bunu da siz hissetmezsiniz bile. O yüzden şehir bisikleti doğru bi seçimdir aldığınızda da bunu görürsünüz zaten.

Scudo

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Sefa bey gerekli açıklamayı çok güzel yapmış :)

Tepki
40
Bisiklet
Sedona
Merhaba Ali kardeş bende Antalya'danım.Antalya çevresini beş yıldır ben dağ bisikletim ile geziyorum.Bu arada bazı zamanlar sırt çantası bazı zamanlar bagajıma heybe takıyorum.Örnek vereyim dağ bisikletim ile Elmalı'dan Finike Finike'den sahilden Antalya yaptım iki günde sırt çantası ile hep asfalttı sadece kumluca rampası yordu o da sıcağın etkisi çoktu.Geçenlerde korkuteline gittim yine dağ bisikleti;bunun yanı sıra doğa'da geziyorum.Malum Antalya'yı bilirsin doğa'ya ve ya ilçelere gitmek için asfaltı bir hayli kullanmak gerekir.İşin özüne gelirsek ben dağ bisikleti tavsiye ederim;duruma göre lastiğinide değiştirme şansın olur.Herkeze iyi forumlar dilerim.