Köy yolları için dağ mı tur bisikleti mi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletçilerde de fiyatı 550 dolar. Nakit alımda %10 indirim yapılır her zaman. :) 500 dolar deyin siz en fazla.

Scudo

ali şirin

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Ahmet Bey , Carraro'nun 224 modeline heybe bagaj far, çift suluk vs tüm aksesuarlar takılabiliyor mu ? Uzun yola gider isem tüm bunlar lazım olacak .

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
@Tuncay Üner

Ben ne yazık ki bu hatayı yaparak dağ bisikleti aldım. Şimdi üzerinde şehir lastikleri ile geziyorum. Bisikletimden bu haliyle de memnunum ama yenileyeceğim zaman dağ versiyonu olan matts değil şehir versiyonundan crossway alacağım.

• Beğen
Tepkiler: ali şirin

Murat Bolel

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Cannondale
dağ bisikleti candırr. nerede neyle karşılaşacağınız hiç belli olmuyor bir bakıyorsunuz asfalt diye gittiğiniz yolda yapım çalışması var asfaltı kazımışlar 10 km taş toprak hadi buyur bakalım. hele birde amortisör de yoksa geçmiş olsun. dağ bisikleti öyle mi? alayına gider... :)

ali şirin

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Peki bu bahsettiğiniz alacağınız Şehir bisikletine dağ lastiği takmak mümkün olacak mı ?

@emir arıca

ali şirin

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Beklenmedik durumlar için dağ lastiğini yanımızda taşısak olmuyor mu peki :) Şehir bisikletine dağ lastiği takılır mı henüz bilmiyorum gerçi ama :)

@Murat Bolel

ali şirin

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Tuncay bey önerebileceğiniz bir hybrid bisiklet var mı 700 lira civarına

@Tuncay Üner

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@ali şirin
bence sizin icin carraro sportive 224 bicilmis kaftan.Yalniz Murat YIL arkadasimizin sattigi carraro size olmaz.cunku 46 cm kadro boyu.size 51 cm kadro boyu olan carraro sportive 224 gerekiyor.ben pesin olarak 680 tlye almistim.Ama piyasada suan cok zor bulunan bir model.bi arastirin bulabilirseniz cok memnun kalacaginizi dusunuyorum.
burayi: (link)

ve surayi: (link)

ziyaret edebilirsiniz.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ali şirin

Hepsini takabilirsiniz. Hiçbir sorun olmaz rahat olun. Dağ bisikleti diyenler MTB kullandıkları için diyorlar. Başka bir şey değil.

ali şirin

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Aynen dediğiniz gibi Bu carraro sportive 224 modeli çok hoşuma gitti :) Aklımda ufak tefek sorular kaldım sanırım sizin sorularınız da aynı konu başlığınızı takip ediyorum. Bu bisikleti dağ bisikletine çevirmek mümkün oluyor mu bu nasıl oluyor bunu bende çok merak ediyorum.

@ALTINBAŞAK

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ali Bey dağ bisikletine falan çevirmiyorsunuz, buna ihtiyacınız yok. Uygun bir cross lastik ile zor koşullara da daha dayanıklı hale gelecek, hepsi bu. :)

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
@ali şirin

Dağ ile şehir bisikletinde göze batan ilk fark 26 28 jant farkı. 28 janta uygun dişli bir lastik elbette takılabilir. Bizler videolarda izlediğimiz gibi ağır dağ parkurlarında kullanan insanlar değiliz. En kötü yol taşlı toprak yollar ya da bozuk satıhlı toprak yollar bu yollarda benim şehir lastiklerini deneme şansım oldu mtb lastiğinden geri kalmadılar. Kaldı ki benim lastiklerim ekonomik bir seri olan decathlondan alınan lastikler teki 35 tl civarındaydı en son. Şu meşhur schwalbe maraton ya da Maxxiis overdrive gibi bir lastiğin çok daha fazla performans vereceğine eminim. Bu arada ufak bir hatırlatma. 110 kg civarındayım ve lastiklerimi üzerinde yazan maksimum psi değerinin %90 civarında kullanıyorum(54 psi). Hiç bir sıkıntım yok.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
İnsanlardaki bu "Şehir bisikleti = Asfalt yol bisikleti" anlayışı nereden nasıl ortaya çıktı çok merak ediyorum.
Yok yahu öyle bir şey, neymiş asfaltta yol çalışması olabilirmiş de hazırlıklı olmak lazımmış. Şehir bisikleti de zaten oyuncak bisiklet olduğu için o bozuk asfaltlarda gitmiyor, biz sırtlanıyor taşıyoruz onu.

Şehir bisikleti (amortisörlü, hybrid bir model olduğunu farz ediyorum) ile rahatlıkla uzun soluklu turlara da çıkılır araziye de girilir. Bana mısın demez meret. Ha arazide size bir MTB kadar konfor sağlamaz elbette ama sizi yarı yolda da bırakmayacağı aşikar. Tabi asfalt zeminde hamallık yaparak bisikletini taşımak isteyen varsa da buyursun MTB'den şaşmasın, kimse mani olmaz kendisine.

MTB alıyorsanız onu asfaltta kullanmayı hayal bile etmeyin. Adı üzerinde; dağ bisikleti! MTB'lerin kullanım yeri şehrin göbeği, dış kesimi, sahili değil ağır arazi şartlarının olduğu doğanın içidir. Böyle bir zeminde bisiklet kullanmayacaksanız MTB hiçbir işinize yaramaz.

Bunları hem MTB hem de Şehir bisikleti kullanmış, artılarını eksilerini canlı canlı deneyimlemiş birisi olarak aktarıyorum buraya, körü körüne birini yerden yere vururken diğerini göklere çıkartmak için değil.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@ali şirin

Hybrid bisikletlere pek ilgim olmadığı için hangisi iyidir değildir bilmiyorum ancak şöyle modeller var: (link)

Tam olarak hakim olmadığım bir konuda konuşmayı pek sevmiyorum. Ama size uygun bisiklet 28 jant amortisörlü bir bisiklet. Burası kesin.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
@Sefa.

Hocam ben yol bisikletim ile ne yollara giriyorum... Ama bazı arkadaşlara anlatamıyoruz. Bir mtb furyası almış başını gidiyor.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tuncay Üner

tuncay ,
zevkler ve renkler tartışılmaz bir amortisör furyasıdır gidiyor ve malesef insanlara kakalıyorlar mtb leri sanki istanbulda bir çok dağ var ya da orman varmış gibi istanbul için konuşuyorum o kadar çok mtb varki asfalt yollarda gerçi asfaltta asfalta benzese bol kasisler çukurlar evet amortisör varken bende korkmadan girmiş idim fox yüzlük ile ama 200 km bi gidelim dedik karbon ile yok arkadaş bisiklet gitmiyor hafif olsa ne yazar 44 dişte süratmi olurmuş hemde 26 jantta ha bu bisikleti 28 jant yapınca kazın ayağı bi değiştiki zati 70 lerden biliyorum o vakitler bizim mahallede mtb de yoktu dünyada mtb yoktu abd den adamın biri dediki dağda bisiklet nasıl kullanılır ve mtb yi keşfetti sene 1984 mtb daha çocuk sayılır ama yol bisikleti çok eski ve hatta şehir bisikleti ,mtb kesin olarak dağda sert arazide kullanılır işin rajonu o dur ha insanlar bu rajona uymaz onların bileceği iştir yalnız şehirde 60 km de kullananlar kullansın mtb yi ama iş 200 km lere gelirse,ha orada mtb den ineceksin ve 28 janta geçeceksin ..

ali şirin

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ümit
Yol bisikleti dediğiniz linkteki gibi bir şey mi ? Bu bisiklet ile tümsekli yollara giriliyorsa tur bisikleti ile hayli hayli girilir dediğiniz gibi.
(link)
@Tuncay Üner

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://img525.imageshack.us/img525/3870/sl370065ih2.jpg

cyclo crosslara bakmak lazım...

https://www.deltabisiklet.com/Pub/images/5460_4629_l.jpg

stabilize ,sert düz toprak yollar için..