Kötü organizasyon...

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Foruma üye olduktan sonraki ilk konum biraz ilginç ama sizlerle paylaşmak istedim.
(link)
yukardaki haberi okuduktan sonra bu tip yarışlardaki organizasyonun önemini bir kez daha anladım.

Scudo

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
fransa'da olmazdı böyle şeyler ama demek ki hırsın önüne geçilemiyor.

• Beğen
Tepkiler: caner1405

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Organizasyonun kötülüğünden ziyade yarışın 1 asırdan öncesine dayanan ruhunu yansıtma amaçlı bu tarz kararlar alındığını Sarper Günsal zaten yayın sırasında anlatmıştı. Böyle bi durumda ben de saçma bulmuyorum ancak kaçmakta olan bi grup varken geride kalanları beklemek için hakemin öndeki grubu bekletmesi asıl saçmalıktı. Madem böyle bir şey yapacaksın, kaçanları da beklet.

Öte yandan Türkiye'de bisiklet yarışlarıyla ilgili haberlere gittikçe kıl olmaya başladım. Bu yarışın adam akıllı haberi yapılmaz, ama gözünü hırs bürümüş iğrenç yaratıklar olan bisikletçilerin derece uğruna trenin önüne atlamalarının, doping kullandıklarının haberi yapılır. O kadar ilgisizler ki 250 küsür kilometrelik yarışa 90 kilometrelik etap demişler. Ben hiçbirini açıp okumuyorum açıkçası.

Soner H. Arslan

Aktif Üye
Tepki
217
Bisiklet
Focus
Bundan mi ibaretmis yani 2015 Paris-Roubaix? Sunu eklemeyi unutmuslar bir de; Ciplak resimleri icin tiklayin!

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Yarışın ruhunu falan yansıtmak değil de, bu tarz organizasyonların ne kadar zor olduğunu gösteriyor bu.
Fransa'nın en büyük tek günlük yarışı. Tek günlük yol yarışlarının en büyüğü ve hala benzer sorunlar yaşanabiliyor.

Daha önce başka yarışlarda da yaşandı benzer olaylar, yakın geçmişte. Olağan şeyler.
Sporcuların bariyeri geçmesi olağan değil fakat, yanlış.