Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kötü Gününüzde İyi Gelecek Bir Yazı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Derya AKYILDIZ tarafından paylaşıldı.

1. Derya AKYILDIZ

Derya AKYILDIZ Onursal Üye

Seviye:

1. Dünyada en az 2 kişi sizi uğrunuzda ölecek kadar seviyordur...
    2. Dünyada en az 15 kişi uğrunuzda ölmese de sizi seviyordur...
    3. Biri sizin gibi olamadığı için size çok imreniyordur...
    4. Sizin bir gülümsemeniz, size bakan birçok yüzü aydınlatıyor...
    5. Her gece birisi mutlaka uykuya dalmadan önce aklından sizi geçiriyordur...
    6. Birisi için dünyalara bedelsinizdir...
    7. Siz olmadan yaşayamayan en az 1 kişi var...
    8. Siz sahip olduğunuz bütün özelliklerinizle kendinize özel ve eşsizsiniz...
    9. Varlığından haberiniz bile olmayan biri, sizi seviyordur...
    10. Dünyanin en büyük hatasını bile yapsanız, mutlaka bundan size yarayacak birşey çıkar.
    11. Bütün dünyanın size sırtını döndüğünü düşündüğünüzde, etrafinıza bir bakın...belki de sırtını dönen sizsiniz..?
    12. Birşeyi elde edemiyeceğinizi düşünürseniz ona asla sahip olamazsınız. Ama kendinize inanırsanız er ya da geç istediğinizi elde edersiniz.
    13. İnsanların sadece iltifatlarını aklınızda tutun, kabalıklarını unutun.
    14. Her zaman insanlara onlarla ilgili ne hissettiğinizi söyleyin, bilmelerini sağladığınızda kendinizi çok daha iyi hissediceksiniz
    15. Gerçekten eşsiz bir arkadaşa sahip olduğunuza inanıyorsanız,bunu hemen şimdi ona söyleyin.

endy, İsmail Ağıllı ve Burak Meşe bunu beğendi.
  2. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    derya abi iyi güzelde benım canım su anda gerçekten çok sıkkın ama inan hiçbir yararı olmadı hata tek tek nedenlerını saymak istıyorum ama ters anlasılıp yazıya hakaret olur dıye dusundum vazgectım
    paylasım ıcın cok tesekkurler...

nazz bunu beğendi.
  3. Derya AKYILDIZ

Seviye:
    Sevgili bora, nedir senin canını bukadar sıkan şey? üzme tatlı canını, hiçbir şey senin canından kıymetli değildir. sağlık olsun. önemli olan o! ;)

4. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    evet haklı sözler.ama bi söze inanmadım.ben olmasamda yaşayan biri olur mutlaka.yani elden başka ne gelirki.sagolasın Derya Abi.ilaç gibi maşallah...;)

5. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bora yaz bence neyse sıkıntın.Derdini burda yazamıcaksan ne anlamı var paylaşmanın

nazz bunu beğendi.
  6. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    derya abi sağol bu güzel paylaşım için..
    kötü günümdü, okudum düşündüm ama inanamıyorum nedense..
    insanlar varlıklarını,desteğini,sevgisini hissettirmedikten sonra hiç birşeyin anlamı yok ki...çoğu insan sevgisini belli edemez,destek olamaz..paylaşım yaşayamaz...
    birde eğer ailenizden,sevdiklerinizden çok uzaktaysanız, zamanla siz olmadan yaşamaya alışıyorlar,hatta unutulma boyutuna gelebiliyor..
    yinede bu yazıda umut veren birkaç cümle var,
    bora umarım can sıkıntının nedeni ciddi bir problem değildir,paylaşabilirsin,istersen burada istersen özel mesajla..

sevgilerimle

7. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    yazıyorum ;
    1-babaannem merdıvenlerden dusmustu cok kotuydu yavas yavas yurumeye baslarken yıne dustu ve sımdı yatalak oldu gıbı bırsey toplasan gunde 50 metre yol gıdıyordur o da tuvalet ıcın.
    2-dun cok sevdığım kız arkadasıma ayrılmak ıstedığımı soyledım nedenıyse fark ettığım birseyelr vardı bana karsı bıraz soguktu ve en yakın arkdasından ogrendığıme gore artık bana karsı hıcbırsey hıssetmıyordu
    3-okuldakı derslerım cok ıyı bır tane dersımın dısında ortalamsı 20 hoca sınıfta bırakıcam dıyor
    4-babam delirdi :) fransızcadan gecmezsem benı bızım cıftlıkte tutucakmıs yazın ve orda ne denız var nede bırsey koy bıle 20 km:D at essek kuzu yazlık arkadaslarım olucak
    5-antalya gezısı vardı gıdıyordum son anda sorun cıktı gıdemedım babanneme bakmak zorunda kaldım.

kata bunu beğendi.
  8. nazz

nazz Forum Demirbaşı

Seviye:
    boracım ,öncelikle çok geçmiş olsun, babaannen için acil şifalar diliyorum,
    kız arkadaşın konusuna gelince, tabii üzüntünü anlayabiliyorum ama ileride hatta çok geçmeden belkide anlayacaksın ki bu tür şeylere üzülmek çok boş..fakat yinede onunla konuşmayı deneseydin daha iyi olurmuş, çünkü başkasından duydugun bir sözle hareket etmen pek dogru bir davranış değil, belkide öyle bir durum söz konusu değildi,onunla konuşman için henüz geç değil hala..okuldaki derslerin şu an için böyle, ama düzeltmekde senin elinde tabii,bu konuya üzüldüğün çok belli ,eğer babanlada konuşursan seni anlayacaktır,derslerin kötü oldugunda yazı daha iyi geçirmen gerekir bence,motive olman açısından, ee bu yaz tatilin babanın vicdanına kalmış durumda:( umarım zevk alacağın tatil geçirirsin, gerçi bence o hayvanlarla çiftlikte olmakda güzel :) (doğa aşığıyım o açıdan),
    Belki Antalya gezini erteledin ama babaannen için çok iyi birşey yaptın, ne kadar seviyordur seni kimbilir, hayırlı bir torunu var ne güzel:) hani büyüklerimiz hep derler ya 'sağlık olsunda' diye, gerçekten öyle..eğer geziye gitseydin ve aklında hep babaannecin olsa daha mı iyi olurdu?..
    tabii bunlar benim yaklaşımım, son dönemde sıkılmış olman hep öyle gidecek demek değildir, toparlayacagına inanıyorum canım, tabii bu da senin elinde olan birşey....herşey gönlünce olsun boracım...

bora_jb bunu beğendi.
  9. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bora, babanen için gerçekten çok üzüldüm.Benimde kendi babanem aklıma geldi birden.Allah acil şifalar versin.Kız arkadaşın için ise sakın üzülme.Nedeniyse senin deyiminle "sana karşı hiçbirşey hissetmeyen birinin" buna deymeyeceği.Dersi de kafana takma derim.Anlık problemler bunlar ,okul sorunları.Babanı ise boşver.Bugün gidemezsin der yarın cebine koyar tomarla parayı "hadi yiğidim git tatilini yap,baban için de eğlen" der :) Hayat böyle.Benim babamda okulu zamanında bitiremezsen bu eve giremezsin diyordu ama 6ıncı yılımdayım şu anda hergün kendi kapıdan uğurluyor :)
    Sen mücadeleni yap.Pes etme yeter ki.Her şeyin çözümü var.Bi de kafana takma fazla.Taktıkça sorunlar büyür çünkü.Sorunları da büyütmemek için vakit kaybetmeden paylaş...

bora_jb bunu beğendi.
  10. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    derya abi sizi daha yakından tanımak isterdim inanın ki nedeni ise hayata çok olumlu bakan olumsuzluklarında hayatın tadı tuzu oldugunu düşünen gülümsemeyi bir an yüzünden eksik etmeyen yattığı zaman ertesi günün daha iyi olduğunu düşünen vsvsdaha çok yani paylaşımıda okudum insana mutluluk katıyor teşekkürler :)

11. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    cok sağolun babaannem e gercekten uzuldum kız arkadasım konusunda da ben gercekten fark etmıstım zaten ama bılmıyorum hersey kafamı cok kurcalıyor normalde boyle değilim hayat dolu mutlu bakan gunun 16 saatı gulen 8 saati uyuyan bır ınsandım neyse benım gercekten cok uykum geldı :) herkese tesekkurler

t-genc bunu beğendi.
  12. kata

kata Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyi geceler bora.Sakın moralini bozma.Bozuluyorsa da gel burda yaz.Kendi adıma seni hep neşeli görmek istediğimi söyleyebilirm aslında herkes içinde söyleyebilirim :) Elinden geleni yap ama senin kontrolünde olmayan şeyler için üzülme olur mu............

13. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    sözüm boraya herşeye rağmen olanlara gülümse ve hayırlısının böyle olduğuna inanmaya çalış mesela anneannenin düşmese Allah korusun düşmek yerine başına daha kötü birşey geldiğini derslerinde bir tane deil bikaçtane zayıf olduğunu düşünben böle yapıyorum ii oluyor

14. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    Derya abi paylaşımın için çok teşekkürler her canım sıkıldığında okuyacağım ..:)

t-genc ve endy bunu beğendi.
  15. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    valla bu sözlere katılıyorum. harkulade.paylaşım için çok çok teşekkür ederim.

sağolun.:in:

16. Derya AKYILDIZ

Seviye:
    Hepinize benden de ayrı ayrı teşekkürler, Sağolun. Bora'cım, saydıkların eminol büyük sorunlar değil. Önemli olan sağlık. Üzme tatlı canını, sağlık olsun. ;) Babaannen için bende çok üzüldüm. Kendisi için ve sizler için kötü bir durum. Seni çok iyi anlıyorum ama gene de iyi tarafından bakmak doğru olur diye düşünüyorum. Annem hep söyler, beterin de beteri var diye, ya hiç yürüyemeseydi o zaman daha kötü olurdu değil mi? Şimdi en azından zaruri ihtiyaçlarını karşılayabiliyordur. Buna da şükür demek lazım. Geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. :(

bora_jb bunu beğendi.
  17. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    tesekkurler derya abı su anda daha ıyıyım zaten ve babaannemın durumu aynen dewam ama doktor belının uc yeren cok fazla zedelendıgını soyledı az kalsın kırılıyormus kı kırılmamas0nı onun uzun zamandır kullandığı kemık ve kıkırdak tamır edıcı olan DONA dıye bir ilaca borclu neyse uzun lafın kısası gercekten buyuk sorunlar değılmıs ama ust uste gelınce etkı yapıyor en azından bende..