Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kot pantolon ile bisiklet kullanmak

Konu, 'Giyim' kısmında Mert C. tarafından paylaşıldı.

1. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    havalar artık soğumaya başladı, şort giyemeyeceğim zamanlar yakın... :( bir de sabah 8:30 dersine giderken sabah soğuğu da eklenince mecbur pantolon'a dönüş olacak kısa süre sonra. :agla:

geçen gün de pantolon ile kullanmayı denedim ancak paça sürekli aynakola, zincir önde en büyük dişlideyken haliyle zincire de sürtüyordu sürekli.
    bisikletçiye aynakol ve zincirin üstünü kapatan plastiklerden sordum ancak bisikletime uymadığını söyleyerek paça için cırt-cırt verdi. ayrıca reflektör görevi de görüyormuş.

kullanan var mıdır bunlardan? henüz deneme fırsatım olmadı da... işe yarıyor mu acaba?

bir de suntour xcr aynakol için bahsettiğim koruma kapağı(adı varsa da bilmiyorum :) ) yok mudur? yoksa bisikletçinin elinde mi yoktu...

bu arada cırt-cırtların çifti 5tl, sanırım fiyat olarak oldukça uygundur.

2. Rehavet

Rehavet Kıdemli Üye

Seviye:
    paket lastiği olurya ince .. iki tane takıyorum paçama biri bilekten biri 25 santim üstten sonuç mükemmel

Mert C. bunu beğendi.
  3. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sanırım paket lastiği yeterli oluyorsa bu da aynı işleve sahip olduğuna göre sorun olmayacaktır :)
    ayrıca lastik gibi kopma derdi de olmaz, daha uzun süre kullanılabilir ve sürüş anında kopması durumunda durup yenisi ile değiştirme zahmetine sokmaz.

yorumunuz için teşekkürler.

4. Ayhan Şahan

Ayhan Şahan Kıdemli Üye

Adı:
    Ayhan Şahan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aynı ürünü kullanıyorum gerçekten çok yararlı bir keresinde kullanmadın pantolonum yırtıldı :D.Kalın paket lastiğide aynı işlevi görür.Kullanmanızı tavsiye ederim.

Mert C. bunu beğendi.
  5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    siz kaça almıştınız acaba aynı ürünü? fiyatı bana çok ucuz geldi de :D merak ettim normal satış fiyatı bu mu diye :D
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/aksesuar/paca-band.html
    şu fiyatları görünce özellikle...

ben de sürttüğünü farketmesem yırtabilirdim herhalde, hemen ön vitesi küçülttüm ve daha yavaş pedal çevirmeye başladım :) biraz uzun sürdü yol ama pantolon biraz yağlanarak kurtuldu.

6. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    normal bir cırt cırtlı kumaş parçasıyla halledebilirsiniz 1-2 güne kadar yapacagım kendime fotoğraflarını paylaşırım maliyeti maksimum 2 lira olur

Mert C. bunu beğendi.
  7. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    2 yıl önce bisikletimi alırken yanında verdikleri bu ürünü 2 yıldır kışları kullanırım (çünkü tayt kullanamıyorum) mükemmel işime yarıyor ;) tavsiye edilir

Mert C. bunu beğendi.