Köseler ve Salarlı yaylası, enfes idi yaylaların havası...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Yeni bir paylaşımda yine herkese merhaba.

Dün (pazar günü) Meram son durakta buluşarak kendimizi Ahmet hocaya teslim ettik.
Ahmet hoca etimizi kemiğimizden ayırarak ve etlerimizi kıyma yaparak poşetler halinde bize geri teslim etti.
Köseler, Loras dağı etekleri, Salarlı yaylası derken saf oksijen zehirlenmesine düçar olayazdık.

Ahmet hoca bizi çamura da beledi ki bu sayede kırmızı topraktan testi yada güveç tenceresi yapacak kadar çamuru tekerimize zincirimize toparladık.

Sonra deniz seviyesine inerek(Altınapa baraj gölü) biraz kendimize geldik.
Toplamda 55 km olan bu gezimizde ben de Dünyayla birlikte ilk kez 36 LI ARKA RUBLE min testini yaptım. Bu ruble 2010 model yılına ait olup henüz Türkiye de bisiklet mağazalarının raflarında yer almaya başlamamıştır. Ruble benim gibi tırmanma hastası olan biri için harika işler çıkardı ve Ahmet hocaya jüri önünde %20 den daha dik gevşek zeminli toprak tırmanışta 2 mt. kadar fark attı. İşte bu teknoloninin Ahmet hocanın kaslarına gelebe çaldığı andı. Ahmet hoca ise bir single-track yani vitessiz bisiklet savunucu idi. Bundan sonra yine tek vites kullanacaktır... ama belki 36 tek vites... :D
Jüri üyelerim Ogün ve dede idi. Tırmandığımız rampa Salarlının Bal-evine varmadan önceki son rampasıydı... O anı ömrüm boyunca unutmayacağımm..:D :D
Bu durumdan çok hoşlanmayan Ahmet hoca da mtb sinin ön tekerini bir damperli kamyon lastiğiyle değiştirmeye karar verdi.

Büyütmek istediğiniz fotonun üstüne tıklayın lütfen..

(link)

İşte ayrıntılar karışık olarak aşağıda..

Keyifli seyirler..

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo
Tepki
671
Mesut Hocam,
Gerçekten bu güzel günde oksijen zehirlenmesini şahsen ben yaşadım fotoğrafların çok güzel emeklerine sağlık ama benim gözler cavlamıyor. Çünkü fotoğraflar çok küçük olduğundan (nedenini biliyorum) seçemiyorum. Teşekkürler.
Dede
Alaettin Demirkesen

atunsay

Aktif Üye
Tepki
334
Bisiklet
Scott
bütün hafta boyunca cmt-pzr beklerken, üstüne üstlük "mtb mtb" diye yanıp giderken sezonun belkide son mtb turunu (bugün itibariyle Konyamızda yağışlar tekrar başladı) kaçırdım ya, sormayın halımı ey dostlar..

Mesut abinin 12-36 rublesini daha evvelden duymuştum ama keşke jüride bende olsaydım.. İnşallah önümüzdeki turlarda inceleme fırsatımız olur.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@atunsay

Ahmet'cim merak etme...
Bizde mtb oldukça ve o dağlar yerinde durdukça bizi ne yağışlar durdurur, ne kar ne buz inşallah... :)

Bundan sonra tur programını cuma akşam yada cumartesi gündüz yazmayı düşünüyorum.
Zaten tur saati aşağı yukarı belli.. Sabah başlar öğlen biter.
Eğer gün boyu uzun tur yapacak olursak işte o zaman 3-5 gün önceden duyuru yaparız.. ;)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@dede

Dede selam.
Yukarda "nedenini biliyorum" demişsin ama nedenini ne olarak biliyorsun tam anlayamadım

Benim sebebim ise şu:

Fotoğraf paylaşımı için kullancığım önceki site bazı resmi kurumlarda ve internet cafelerde bakanlıkça ENGELLENİYOR idi ve fotolar hiç izlenemiyordu ve ayrıca 3 ay kadar fotolar izlenmeyince fotoların izlenimini bu sefer de site kendisi engelliyordu.
Dolayısıyla ben de engellemeye takılmayan bir site kullanmaya çalışarak fotoğraf paylaşımında bulunmaya karar verdim. Seçtiğim yeni site de fotoları önce küçük boyutta yayınlıyor ama fotoların ayrıntısını seçemiyorsan (ilk mesajımda da kırmızı harflerle açıkladığım üzere ) küçük fotoların üzerine tıklaman yeterli. Fotolar hemen büyüyor ve orijinalleri 800x600 piksel olan fotolar o boyutta çok çok daha fazla ayrıntı veriyorlar..

selam ve saygılar.

AHMTB

Daimi Üye
Tepki
1.262
Bu gezimizin Artı (+)'larını söylememe gerek yok sanırım. Senenin bu mevsiminde bile Bahar'ı kıskandıracak kadar güzel, manzara bir Harika AVCI'ların elleri de boş idi (Harika ile AVCI kelimelerinin arasına virgül koyacaktım ama virgülün yerini klavyede bulamadım..... deeeeeermişim. :D
Eksi (-) lerine gelince; Başta Ahmet Talha ÜNSAY arkadaşımız olmak üzere, diğer arkadaşlarımızın, haberleşme eksikliğinden kaynaklanan bir neden ile aramızda olamamaları idi.
Bir daha da böyle bir aksaklık yaşamayız umarım.... (Cep telefonlarına arada bir bakmanız faydalı olur kanaatindeyim. Mesaj gelmiştir..... Baaaabından)

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
harika doğa, manzara her şey harika çok özendim.
sağolun paylaşımınız için

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Dağlar bayırlar gel gez beni diye bağırırlar. Bu sese kulak tıkarmı hiç ıronlar. Ayaklarınız ciğerlerinize,elleriniz bize hizmet etmişler. Herşey için teşekkürler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ironmanusları dağ tepe çamur şimşek deprem fırtına yağmur asla durduramaz

helalllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
o dağ yolları size kurban olsun