Koruyucu elbisenin faydası

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Ben bu ekipmanları giysem çevremdekiler ve ailem ; savaşa mı gidiyosun derler vallahi.Bi elde mızrak eksik oda oldumu tamamdır :)

Scudo

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@Ali Uzel

Ben gördüğümü söyledim mi ? Bu ürünler arz - talep doğrultusunda satılır. Herkesin kullanmadığı aşikar fakat bu ürünler bisiklet içinde üretilmiş ürünlerdir. Siz burada gelip bu ürünlerin bisiklet ile uzaktan yakından alakası yok derseniz size güler geçerim.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Ali express den link verip birşeyi ispatlayamazsınız. Ali express de yazanlara inanacaksak yandık. Ali express sahtekarlığın en çok yapıldığı bir platformdur. Zaten "motosiklet kir bisiklet yarışı koruyucu zırh kayak kıyafetleri" denmiş. Çok özel bir kullanım tanımlamış. Bu başlığın sahibinn sahil yolunda bu kıyafetleri giydiğini düşünürsek hayatın normal akışına uymadığını anlamak mümkün.

@Hüseyin Külcüoğlu

Başlığı açan kişinin kullanımına baktığımızda onun bisiklet kullanımına uymadığını rahatça anlamak mümkün. Zaten bunu her mesajda yazıyorum. "Hayatın normal akışı" önemlidir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
buyurun alışveriş yaptığım bir sitenin mağazalarından birinden görüntü:

(link)

http://media.chainreactioncycles.com/is/image/ChainReactionCycles/doaghstore1?scl=1&fmt=png

@Ali Uzel

Ali bey,
Başlığı açan kişinin bir ismi var sanırım! En azından "hayatın normal akışında" !!! normal iletişim içerisinde isim ile hitap etmek adabı muaşeret kuralıdır.

Ayrıca bu tip giyim tarzının size hitap etmediğini yaklaşık 10-15 mesaj önce herkes anladı. Garip ve örtüşmeyen örnekler verseniz de demogojilerle uzatmamanızı rica edeceğim.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Hüseyin Külcüoğlu

Herhangi bir bisiklet için üretilmemişlerdir. "Yarış dağ bisikletleri" gibi çok özel bir durumda kullanılmak için üretilmişleridr.

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Halil bey ceketle kullanırken terleme sıkıntı yapmıyor mu? Ben de dediğim gibi bel için bi koruma düşünüyorum şu anda o bile acaba çok terletir mi diyorum?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@BAHADIR AKTAŞ

Terden mahvolursunuz. Hatta sıvı kaybından vücudunuzun mineral dengesi bozulur. Belinizi neden korumak istediğinizi bilmiyorum ama bel için en iyisi ya yüzmektir ya da yoga yapmaktır. Zaten yoga yaptığınızda bisiklet performansınız da çok artacaktır.

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Ali Uzel

Ali bey adınız halil değilse soruyu size sormadım kullanan kişiden yanıt alırsam daha iyi olur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BAHADIR AKTAŞ

Evet terletiyor, bunun için de iki tane 750cc suluk taşıyorum. Genelde de içinde sulandırılmış soda oluyor.
Benim gibi 20-40km arası turlar yapıyorsanız sorun olacak kadar sıvı kaybı olmuyor.

Ceket ve Şort ile ilgili şu bilgiyi vereyim:
her ikisi de file kumaşı üzerine plastik aksam dikilerek üretilmiş, plastiklerin altında ayrıca delikli ve gözenekli yapısı ile dolgu malzemesi var, teri en kısa sürede dışarı atabiliyor.

Bu arada kask 17 tane hava kanalı ve deliği var ve ceketten daha fazla terletiyor :D

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Ali Uzel

başta bir cahillik ettiniz ama o cahillikte ısrar ettiniz ve durumu kurtarma adı altında işi saçmala boyutuna getirdiniz.
bunları kulladınımız mı ki terden mahvolursunuz diyebiliyorsunuz?
bunu üretenler teri nasıl tahliye edeceklerini, vucüdu nasıl havalandırıcaklarını gayet iyi hesaplıyorlar siz merak etmeyin.
.
sıvı kaybından mineral dengesi bozulmaz. 12 saat aralıksız koşulan yarışlara katıldım ama mineral dengem falan bozulmadı.
.
lütfen bilmediğiniz konularda ahkam kesmeye çalışmayınız,
zira ancak etrafa rahatsızlık verip kendinize güldürüyorsunuz

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@ismail eren

Birbirimizle yazışırken daha uygun kelimeler bulmak lazım. Herkes kendi görüş ve bilgisiyle yazıyor. Katılmıyorsanız katılmadığınızı yazarsınız. Daha fazlası ayıp olur. Terledikten sonra sorun teri tahliye etmek değildir. En az miktarda terleyecek kıyafetleri bulmak gerekir. Hızlı terleme istenmeyen bir durumdur.

@halil ibrahim duran

20-40 km'lik turlar en fazla iki saat sürecek turlardır. Çok fazla sıvı alımı da istenmeyen durumdur. Bu süreçte iki tane 750 ml bitiyorsa fazladır. Üstelik soda. Maden suyu mu demek istediniz acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hüseyin Külcüoğlu

bisikleti için değil motorsiklet için üretilmiş,ben bunları normal yolda giyen birisini görsem yanından kahkaha atarak geçerim:)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ali Uzel

Bende böbrek rahatsızlığı olduğu için fazla sıvı tüketmek zorundayım. Tamamen kişisel bir durum. Yoksa 15km lik kısa turlarda 500ml bile içmiyorum. Eve gelince duştan sonra protein ve sıvı takviyesi yapıyorum.
Bir şişe beypazarı maden suyu döküyorum suluğun içine, üstüne de su koyuyorum.

@alperK

Hala aynı şeyde ısrar ediyorsunuz!!! Bol keseden atıyorsunuz ve desteksiz atıyorsunuz.

Ürünleri elinizle alıp gözünüzle gördünüz mü?
"Hepsinde bisiklet kullanımı içindir, motorsiklette tavsiye edilmez, kullanmayın!" yazıyor

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
Bunlar kesinlikle motosiklet için değil bisiklet için üretilmiş ürünler.Fakat normal bir bisiklet sürücüsünün bunları giymesi bence fazlasıyla gereksiz. Hee downhill yapıyorum derseniz o ayrı.Bunlar bence downhill için bence

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@alperK

Kask takanlara da kahkaha atanlar var. Neyin ne olduğunun farkında olduğumuz için kahkahalar sinek vızıltısından başka birşey değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Böyle troll başlıkları açıyorsunuz sonra da karşılıklı atışmalar başlıyor. Açmayın arkadaş boşu boşuna birilerini üzüyorsunuz, kırıyorsunuz, kırılıyorsunuz. Gerek yok böyle atraksiyonlara insanın hür iradesi vardır ne isterse onu yapar kimse karşı çıkamaz. Kardeş sen ne yapıyorsun diyemez, dememeli en azından. İsteyen varsa araştırır bulur alır giyer. Konu açıpta ben bunu giyiyorum demenin ne alemi var. Baştan tahmin edilmeliydi konunun tartışmaya gireceği.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafa T. Erhan

Mustafa bey,
Forum bilgi paylaşımı içindir. Bu başlık da kendi kullandığım ekipman ile ilgili bilgi paylaşımı amacıyla açıldı. Bilgi ve tecrübe soranlara cevap veriyorum.
İsteyen araştırıp bulup giyer diyorsunuz da birileri bu tip paylaşım yapmazsa neyi araştırıp bulacak?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafa T. Erhan

Mustafa bey,
Forum bilgi paylaşımı içindir. Bu başlık da kendi kullandığım ekipman ile ilgili bilgi paylaşımı amacıyla açıldı. Bilgi ve tecrübe soranlara cevap veriyorum.
İsteyen araştırıp bulup giyer diyorsunuz da birileri bu tip paylaşım yapmazsa neyi araştırıp bulacak?