Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kortizon-Böbrekte Protein Kaçağı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında N.Erdem TUGRAHAN tarafından paylaşıldı.

1. N.Erdem TUGRAHAN

N.Erdem TUGRAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba sevgili abilerim ve ablalarım :)
    Yaşım 14 İzmirde yaşıyorum :)
    11 yaşında iken geceleri altıma kaçırdığım şikayetiyle D.bakırda bir doktora gittik orada ki sonuçlarımda sağ böbreğimin çok küçük olduğu gelişmediği ortaya çıktı:( bizi hacettepe üniversitesine yolladılar ve oradada protein kaçağımın olduğu ortaya çıktı Hacettepe de bizi nefroloji yerine başka bir polikliniğe yolladıkları için verim alamadık :S Daha sonra İzmire taşındık Buda 12.5 yaşlarımdayken oldu . Buradada Ege üniversitesinde bir profesöre gittik ama ondanda verim alamadık 13 yaşında iken Deltacortril(Kortizon) içmeye başladım günde 12 tane içiyordum ve acayip derecede şişmanlatıyordu :eek: 55 kilodan 75 kiloya :eek: siz düşünün artık halimi :( son olarak 9 Eylül Üniversitesinde bir hocaya göründük Buradaki hizmetten hem memnun idik hemde az biraz iyileşmeye başlamıştım :) ama bu iyileşme süreci hep kış mevsiminde oluyordu yaz gelince protein kaçağım 2.500 lere çıkıyor ve kortizona başlıyorlardı:S Bir kaç yerden ot getirdik ve iyi geldi (buda kış mevsimi) ama şuan sürekli artmakta :S 2 küsürlerde dolaşıyor kaçağım hep yaz mevsimi oluyor bunun nedeni nedir ve protein kaçağına iyi gelen bir tedavi biliyor musunuz??? Önemli bilgi: Bu nedenle ayaklarım şiştiğinden kilo aldığımdan dolayı bisiklet süremiyorum hatta yürümekte dahi zorlanıyorum

2. N.Erdem TUGRAHAN

Seviye:
    unutmuşum böbrek yetmezliği gibi bir durumum yok ve sürekli tuzsuz yiyecekler yiyiyorum

3. N.Erdem TUGRAHAN

Seviye:
    Gerek kalmadı yeni ilaç çıkarmışlar oley !! :D

Ediz Tevfik Özgan bunu beğendi.