Korna çaldım duymadın mı?

sepultra77

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Pert
Bisiklet
Kron
Selamlar.
Bu Pazar yol bisikletimle 100 üzerinden Kocaeli'den Gölcük'e ilerlerken ucuz atlattığım kazayı paylaşmak istiyorum.Saatte 35 Km.hızla yolun sağındaki bir benzin istasyonu girişini sağımda bırakıp geçmekteyken arkamda bir korna sesi ve akabinde birden solumdan geçerek önüme kıran kabus gibi bir Volkswagen Caddy yüzünden öteki tarafı boyluyordum.Saliseyle hesaplanabilecek bir anda "araca mı çarpsam? İstasyona mı dalsam?" diye düşünüp istasyona kırdım gidonu.İstasyon girişinde mazgal olması gereken yerdeki kocaman çukuru son anda sıyırıp pompaların orada zor durdum.Üstüme çıkmaya çalışan insan müsvettesi şok olmuş bir şekilde istasyon girişinde kalakalmıştı.Yavaşça istasyona girdi,yanında eşi ve çocuğu olduğunu görünce kendimi biraz frenlemeye çalışarak "Üstüme kırdığının farkındamısın? Öldürecektin beni!" diye bağırdım. Bana "ama korna çaldım" diye birşeyler geveledi ama ses tonundan suçluluğunun farkında olduğu belli oluyordu.Lanet okudum,bu kaadar mı önemli alacağın benzin dedim.2 saniye frene basıp geç girsen ölür müsün dedim .İstasyon görevlileri araya girdi.Bastım gittim ama bu olay trafikte biz bisikletlilerin hayatınun ne kadar ucuz olabileceğini fena çarptı yüzüme.

Scudo

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
geçmiş olsun.parktan yola çıkarken bile ,sürücüler lütfedip başlarını çevirmiyorlar.15 sene oldu kalçamın ağrısı geçmedi.trafiği az olan yolları tercih edin.kazasız günler dileğiyle..

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun. Aslında sürücülerin çoğu 'bisikletli yavaş sürer, ben ondan önce geçerim' mantığından bu tarz öne kırma olayları çokça yaşanıyor. Özellikle 35km/saat ve üstü hızlarda bu tarz sıkıntılar yaşanıyor.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. İzmit Gölcük yolunu arabayla çok geçtim hep aklımda bu yolda bisiklet sürmek çok tehlikeli diye geçiyordu, trafiğin yoğun ve hızlı aktığı bir yol, maalesef alternatifte yok. Allah kaza bela vermesin, ucuz atlatmışsınız.

k3mal

Üye
Tepki
22
İsim
Kemal Bektaş
Bisiklet
Specialized
Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız.

Altın Sikke

Daimi Üye
Tepki
314
İsim
Doğukan S.
Bisiklet
Kron
Birebir aynısını yemin ederim bire bir aynısını yaşadım ben bağırdım çağırdım kendini yol kenarında durdu hatasının farkındaydı ben bi şey demeden devam ettim resmen korna çalan "sen duracaksın ben dönecem sen düz gitsen bile" kafasını yaşıyor..

Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: sepultra77

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
bizi görmüyorlar. beni en çok korkutan benzinlik girişleri ve otobüsler. geçmiş olsun

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun hocam

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ama adam korna çalmış yani. korna çaldıktan sonra size vursada o haklı. çünkü ortada çalınan bir korna var.
vurduktan sonra da korna çalsa gene haklı oluyor. bu korna çok mübarek bi çalgı.

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Benzer bir konuya ironik biraz da gerçekçi bir yorum yazmıştım geçenlerde. Ülke gözetmeksizin Asfalttaki arkadaşların tanrı yardımcısı olsun. Buraya bu konuyu açabilecek kadar şanslısınız.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.496
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçmiş olsun, çoğu araç sürücüsü bizi "bisiklet sürücülerini" tanımıyorlar. Bizi sanki çoluk çocuk sanıp "sizin ne işiniz var yollarda?! gidin evinizin önünde binin bisikletinize" demeye getirip sürekli bu düşünce içersindeler. Üzücü bir durum ama yavaş yavaş farkındalığımız artıyor. Tekrardan geçmiş olsun, iyi pedallamalar.

sepultra77

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Pert
Bisiklet
Kron
@Örümböcük Haklısınız aslında.Sonradan bu konuda pişman oldum fakat takdir edersiniz ki insan van derdine düşüp şok geçirirken bazen sinirlerine hakim olamıyor.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@aytacdirek tekrar geçmiş olsun. Benzin girişleri olası kaza noktalarından maalesef. tekrar tekrar bakmak lazım var mı arkadan gelen diye. Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
169
Bisiklet
Cube
Geçmiş olsun , en sık yaşadığımız durumlardan birisi bu malesef.Arabayı süren şahıs bisikleti geçicem diye gazı köklemese gazdan ayağını çekse zaten bisiklet gidecek o da rahatlıkla dönüşünü yapacak ama yok bazı salatalıklar ille gaza yüklenip önüne kırıyorlar , ben böyle durumları bilerek yapanlar için "Allah aynısını sana yaşatsın" diye beddua ediyorum.Arabayla giderken kamyon üstüne kırsın da görsün ebesinin görümcesini.