Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

kordon daki bisiklet yolu

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında nail35 tarafından paylaşıldı.

1. nail35

nail35 Misafir

selam arkadaşlar ben bugün kordon da bisiklet yolunda bisikletimle 20 km civarında hızla giderken bisiklet yoluna konan masalar yüzünden düştüm bende hasar yok çizikler dışında ama biaikletimde hasar var bu olay yarın sizinde başınıza gelebilir çocuğunuzunda başına gelebilir o yüzden burası için bi çalışma başlatmalıyız diye düşünüyorum ama ne tür bi çalışma olmalı desteklerinizi bekliyorum eğer biz tepkimizi göstermessek yarın bir bisiklet yolunda hiç bisiklet süremiyeceğiz...

2. atahualpa

atahualpa Yeni Üye

Seviye:
    Bu akşam aynı yolu ben de yaptım. Ancak hızın o civar için bence biraz fazla imiş. Doğrudur bisiklet yolunun civarında masalar olmamalı. Ancak varsa da bizim biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor değil mi? Geçmiş olsun tekrar

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  3. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    İzmir'de ne yapsak boş; belediye kafasına göre bişiler yapıp göz boyuyor...

4. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun.ancak bisiklet yolundaki ısrarlarımızı sürdürmezsek o yolu esnaf işgal etmeye devam edecek.bence her akşam gruplar halinde o yoldan geçmeli ve oradaki esnafı "rahatsız" etmeliyiz.aksi taktirde bisiklet yolunun boş olmasını bahane edip bu tip işgaller sürecektir diye düşünüyorum.izmir bisiklet deneğinin bisiklet yoları ile ilgili bir çalışması zaten var diye biliyorum.hatta bu konu ile ilgili belediyeye dosyada sundular.ve izmir fuarındaki stantlarında "bisiklet yolu istiyoruz" diye bir imza kampanyasıda açtılar.eğer bu standa uğrayıp imza verirsek faydalı olacağını düşünüyorum.

kayhan ugur ve N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  5. Hay.alper.est

Hay.alper.est Aktif Üye

Seviye:
    aytacaksoya aynen katılıyorum.Yarın izmire gidiyorum zati izmirde evdeki çinli bisikletle rahatszı ediyim onları bari:) fuarada gidiyorum imzamıda çakıyım elimden geleni yapıcam bir amatör bisikletçi olarak

6. Tolga..

Tolga.. Üye

Seviye:
    Orası bisiklet yolu ve bisikletlilere ayrılmıştır.. Bzim değil karşıdaki şahısların dikkat etmesi gerekmektedir.. Bunun için bir imza kampanyası başlatılabilir.. İzmir bisiklet derneği mesela arkadaşlar fuarda imza kampanyası yapıyor izmirde bisiklet yolu olması için..Almanyadan,fransadan,belçikadan,bizim neyimiz eksik..

7. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisiklet derneginin sitesinde bu olaya geniş detaylı fotograflarla birlikte yer verilmiştir.. Geçmiş olsun dostum dikkat et aman diyim...

8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    en sinir olduğum şey.Belediyenin orayı bisiklet yolu olarak ayırmasına rağmen yine aynı belediyenin buralara çöp konteynırlarını koyması :mad:

9. Tolga..

Tolga.. Üye

Seviye:
    Arkadaşlar diğer bir konu ise yurt dışından bisikletle gelen turistlerin mağdur olmasıda var yani bisiklet yolunda bisiklet sürerken birden önlerine masalar çıkıpta kaza yaparlarsa al sana facia.. Belediyenin biran önce konuya el koyması lazım.

sarper.ksk bunu beğendi.
  10. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    öncelikle nail arkadaşıma geçmiş dileklerimle beraber, bir daha böyle bir olayın başına gelmemesini diliyorum.tüm bisiklet severlere de kazasız sürüşler.
    bisiklet yoluna gelince;
    bisiklet yolu olması için bisiklet kültürü olması gerekiyor.olaya bisiklete binmeyen birinin düşüncesine göre bakalım.nasıl düşünürler bu bisiklete binmeyenler.daha doğrusu ben böyle düşündüklerini düşünüyorum.
    bisiklet ilköğretime giden çocuklar için karne hediyesidir.karne ile beraber alınır ve yaz sonunda bir yıl kullanılmamak üzere balkon,bodrum,tavan arası gibi yerlere kaldırılır.bisiklet şeytan icadıdır, çünkü iki tekerlidir.bisiklete sadece çocuklar biner.bisiklet ile kız tavlanmaz.bisiklet kısırlığa neden olur.bisiklet bir ulaşım aracı değildir........bunları düşünen bir toplumda bisiklet kültürünü aramak ve bisiklet yolu istemek rüya gibi birşey.efendim avrupada var deniliyor, orası avrupa adamlar aşmışlar,alt yapıyı ona göre hazırlamışlar.artık çok geç.forumda avrupadaki bisiklet yollarının resimleri vardı,bizde böyle bir şey istiyoruz ama alt yapı ve düşünce buna müsait değil.izmir körfezinin kenarında göstermelik bisiklet yolları var.kordonda ve bostanlıda.buralar bisiklet sürmeye müsait mi peki? hayır.kordonda masalar var ayrıca yayalar yürüyor.bostanlıda da yayalar yürüyor.burası bisiklet yolu diyecek olsan, düşüncesi yukarıda saydığım gibi olan bir toplumda ne cevap alabilirizki.izmir bisiklet derneği üyesiyim.dernek ile birlikle yollardaki bisiklet sürmeye engel olan olumsuzlukların resimlerini çekip yetkili mercilere verdik.sonuç ortada.
    sonuç olarak bu saatten sonra hiç bir şeyin düzeleceğini zannetmiyorum.bisiklet yolu var diyede bence kordonda ve bostanlıda bisiklet kullanmayın.
    bizler onlara göre kafasında kaskı olan marslılarız.izmir gibi bir yerde kask ile bisklete binen ben tepki alıyor,alay ediliyor,gülünüyorsam bu benim ayıbım değil.yazdıklarımı okuyan okumayan tüm bisiklet dostlarına bol pedallı kazasız sürüşler,saygılarımla.

Emrah Pektaş ve bugsy bunu beğendi.
  11. bugsy

bugsy Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili Dostum , (Aynı yaşlarda ve ortak tutkumuz adına bu hitap şeklini uygun buldum)

Söylediklerinin % 70 kısmına tamamı ile katılıyorum, fakat bu saatten sonra hiç bir şeyin değişmeyeceğini,bize uzaylı gözüyle bakan yurdum insanının sabit fikirleriyle kalacağını düşünmek bu spora yeni gönül vermiş yada bir yerden yakalamaya çalışacak genç arkadaşlarımızı ürkütür , bizleri ise umutsuzluğa sürükler.

Durumumuza geniş bir açıdan bakıp çözüm getirmek , bu zor şartları kendi lehimize değiştirme adına neler yapılabilinir dersek ;

1).Yazdığımız konuda geçen pasapor isk -alsancak isk. - konak isk ve diğer bisiklet yolu adı altında olan güzergahlarda günde farzı misal 30 bisikletli değilde 100 bisikletli geçerse ve bunların geçiş zaman aralığı sıklık kazanırsa, sizce oraya konulan masa,sandalye,nargile ocakları vs.vs... o kadar rahat yola konabilecekmidir ?

2).İlk maddede değindiğim duruma gelmemiz adına bizler bisikletli yaşantımızı , akşamları keyifli zaman turlarından, hafta sonları mangal yapmak amaçlı çıkılan dağ - bayır - patikayı partiler kıvamından çıkarıp genele yayabilirsek, izmir gibi (diğer şehirlere göre) ilçe bütünlüğü yakalamış mesafe aralığı düşük ilimizde, tüm ulaşımımızı bisiklet ile gerçekleştirdiğimizde,trafikde en az motor kullanıcıları kadar bir sayıya ulaşabilirsek bazı sorunlarında kendiliğinden çözülebileceğini düşünüyorum.

3).Hepimiz bilirizki ve tarihimizde de yaşanılanlar üzerine azınlıklar toplum içinde söz sahibi olma hakkı bir tarafa , yaşam şartlarını,belirleyici kuralları dahi baskın olan kesim tarafından yönlendirilmişlerdir.Evet biz bir azınlığız doğru, peki bunu aşma adına şehrimizde salı - perşembe turlarıyla (bilinen ve yapılan aktivite adına söylüyorum) , izmir bisiklet derneğinin büyük özverili çalışmalarıyla (çoğu izmirli bisikletseverin haberi dahi yok varlığından) ve kişisel biniş maceralarımızla bunu aşabilirmiyiz ? Bence hayır, neden derseniz bisiklet kullanıcılarının daha kendi aralarında iletişim problemi var,yolda marka kullanıcı diğer bisikletliye bakkal bisikletli gözüyle ,diğer tarafın düşüncesine baktığınızda fransa bisiklet turundan çıkmış bu kasıntıda neyin nesi görüşleri oluşmuş bir azınlıkta güç ve birlik oluşması beklenemez.

4).Bisikleti bir tarz ve yaşam biçimi yapmak adına, bisiklet ve ekipmanınızla ; ne mahallenin manavının size gülüp içinden saydırmasına,ne adı bisiklet yolu olan mahallerde bilinçsiz ailenin yola fırlayan çocuğuna, ne de rakı-balık masasındaki üç kat göbek imarli, 4' ncü katını çıkmış " size sırıtan " arkadaşa kafa yorun.

İlk 2 madde de yazdıklarımızın tamamını yapma adına ben kendi namıma ne yapabilirim dersek , inanın buna ilgili kurum ve makamlar ilgisiz kalmayacaktır.

Tüm bisiklet dostlarına kazasız sürüşler,
    Saygılarımla.

12. @ R D @

@ R D @ Üye

Seviye:
    kardeş çok geçmiş olsun,yalnız orasını için o sürat fazla gibi geldi bana.

13. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    sayın bugsy,dediklerinize katılmamakla size ayıp etmiş olurum.yazdıklarınız için de teşekkürler.
    iki bisikletim var,birisi yol,diğeri mtb.izmirde inanın minübüs,otobüs ve metroya binmeyeli uzun zaman oldu.işime de düzenli olarak bisiklet ile gidiyorum.keşke izmirde tüm insanlar bisiklete binse ve sadece göstermelik olan gündoğdu ve bostanlı sahilde ki bisiklet yollarında binmese.
    zamanında planlama yapılırken düşünülmeyen bisiklet yollarını bu saatten sonra nasıl yapacaklar.iş işten geçti.bisiklet yolu yapsalar bile,orası taksicilerin,minibüscülerin bekleme yaptıkları yer olur.ayrıca park yeri yetersiz olan ülkemizde, bisiklet yolu da ne ki diye düşünen insanımız tarafından araç park yeri olarak kullanılır.
    neden?
    çünkü bisiklet bilinci olmayan bir toplumuz.izmir bisiklet derneği üyesiyim, derneğimizin ismi ve logosu bisikletimde sürekli durur.bisikletin derneği mi olur diye alay ediliyorum.ülkemizde kanarya seven derneği,avcılar ve atıcılar derneği...... varken bisikletin derneği olmuş çok mu?
    sürekli araçlar tarafından sıkıştırılan,trafikte araçları ile taciz eden,kırmızıda durmayan,park ettiği aracının aniden kapısını açan,sol sinyal verip sağa dönen,ticari taksinin müşteri bulunca aniden duran dünyalılar, benim gibi kaskla bisiklete binen marslıya hiç bir zaman bisiklete bindirmemek için sürekli çaba halindeler.bende sürekli bisiklete binerek çaba halindeyim ve sağlığım el verdiğince de bineceğim.
    amacım karamsarlığa düşmek ve düşürmek değil.amacım trafikte bizim de olduğumuzu söylemek için sürekli bisiklete binmek,insanlarıda bisiklete binmeye teşvik etmek.malesef insanımız bisiklete binmemek için elinden geleni yapıyor.onun için önce insalara bisiklete bindirelim,bisiklet sevgisini ve kültürünü yayalım,gerisi gelir.

Emrah Pektaş, Mehmet Boran ve bugsy bunu beğendi.
  14. nail35

nail35 Misafir

haklısın onder ne yapalım burası türkiye

15. nail35

nail35 Misafir

ewet cok haklısın kalabalık bır grup o yoldan gecmemıs lasım oyle cozerıs ancak

16. atahualpa

atahualpa Yeni Üye

Seviye:
    32 Yaşındayım ve ilk bisikletimi alalı bir ay bile olmadı. Ancak sinir sistemim bu bir ayda harab oldu diyebilirim. Bu iş belediye ile çözülür arkadaşlar. Derneğin belediye ile bu konuda ciddi ciddi bir görüşme ayarlaması ve yolun en azından 3-5 metre bir konulacak babalar ile tecrit edilmesi gerekir. Bizim insanımız bundan anlar ancak.

17. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    kordon diye kasdedilen yer pasaport sanırım. ordaki durum gerçekten çok sinir bozucu. ben diyorum ki bir perşembe turunda oraya giderek durma eylemi yapabiliriz. 35-40 bisikletli bisiklet yolunda durarak insanların geçememesini sağlayabilir. ordan geçen insanlara kabahat bulamıyorum çünkü onların yürümesi gereken yerlerde de masalar var. bisiklet yolundan geçemeyen insanlar masaların arasından geçecektir. ve işyeri sahipleri o kadar fazla masa çıkarmamaları gerektiğini anlayacaktır. ayrıca kalabalık olursak yol üstünde duran servis sehpalarını, buzlu badem tezgahlarını yolumuzdan kaldırtabiliriz diye düşünüyorum. 1 kere ile olacak şey de değil ama ara ara bunu yaparsak biraz yol katedebiliriz diye düşünüyorum.

@ R D @, aytacaksoy ve timurdigital bunu beğendi.
  18. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    geçenlerde pasaporttan geçerken bi tane garsona bu kadar masa koymanız doğru mu dedim. bisiklet yolu açık ya dedi. düşünce bu:) iyi de insanlar burdan geçmek zorunda kalıyor o zaman dedim. pasaportta bisiklet yolu var diyemeyiz bence.

19. bugsy

bugsy Aktif Üye

Seviye:
    sen yaya ve esnafla çok ugraşmaya başladın bu ara senemcim :D

Petite ve @ R D @ bunu beğendi.
  20. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    :in: :in: :in: :in:
    Doğru söze ne denir ?