Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köprüyü geçemedim :(

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Didem Üstünol tarafından paylaşıldı.

1. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    6 Haziranda düzenlenen etkinlikte Taksim'den hareketle Harem'e gidilecekti. 1000i aşkın kişi kapanan yollarda özgürce yol alırken, ben de uzuncaa bir aradan sonra başkasının bisikletini alarak köprüyü geçme hayaliyle yola koyuldum. Barbaros'ta bir kaza olmuştu, 4-5 kişi başındaydı kazazedenin. Derken 100 metre ileride vitese takıldım, kafamı kaldırdığımda önümde yolun kaldırıma bağlanan tümseğine çıktığımı farkettim. Aşağı inmekle yukarı çıkmak arasında kalınca da gidon hakimiyetini kaybedip yere düşüp sürüklendim. Sırtımda çanta olduğundan sırtıma yada kafama birşey olmadı ama o an kalça kemiğimin kırıldığını ve bir daha yürüyemeyeceğimi düşündüm. Neyseki bir haftada toparladım kendimi. Şimdi kendi bisikletimle ufak tefek kazalar yapıyorum. Düşe kalka öğreneceğim bu işi :)

Alper Onur ARSLAN ve Alp Aslan bunu beğendi.
  2. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    "gözünü yoldan ayırma" diye bir söz var, boşuna söylenmiyor :) hele ki biz bisikletliler, bu konuda çok daha dikkatli davranmalıyız. çünkü yayalar bizi görmüyor, 4 tekerleklilerin sürücüleri bizi görmüyor, bizi kimse görmüyor. o yüzden biz herkesin yerine bakmalı ve görmeliyiz.

kısa süre içinde bununla ilgili bir yazı dizisi yayınlamayı düşünüyorum forumda, umarım birçok pedaldaşımıza faydalı olup kaza risklerini büyük oranda düşürür. içinde çeşitli tehlikeli durumlarda yapılacak teknik manevralardan tutun, yayalarla ilgili gözlemlere kadar hem öğretici, hem de eğlenceli birkaç şey olacak. hala yazma aşamasındayım, bir tek 4 tekerleklilerin sürücüleriyle ilgili kısımlar kaldı. o da bitsin, bölümler halinde yayınlayacağım :) onu okuduktan sonra umarım benzer hatalara siz de bir daha düşmezsiniz ;)

3. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    Uzunca bir aradan sonra ilk kez bisikletle kalabalığa çıkınca, bir garipseme ve dikkat dağınıklığı oluyor ister istemez. Yavaş yavaş atlatıyorum onu da.

Yararlı bir yazı dizisi olacağı kanaatindeyim, beklemedeyiz efem :)

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  4. beynelmilel

beynelmilel Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. :(

Allah'tan size birşey olmamış, kaskınız varmıydı merak ettim?

5. OMER AYYILDIZ

OMER AYYILDIZ Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok doğru :in: aslında belli bir süre sonra bunlar refleks oluyor.

O aşamaya gelene kadar kaza yapmazsanız sonrada kolay kolay yapmazsınız. ;)

Yazı dizisini merakla bekliyoruz ;)

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  6. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    cok gecmıs olsun. gruplarla turlara katılırsanız daha yararlı olur dıye dusunuyorum. tabı taktır sızın..

Didem Üstünol bunu beğendi.
  7. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler. O gün yoktu kaskım. Neyse ki çanta nedeniyle kafam yere çarpmadı. Kaskı yeni aldım, haftasonu denemesini yapacağım :)

8. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bir bisiklet kullanıcısı için Arabalarmı yayalarmı daha tehlikeliler diye sorsalar kesinlikle yayalar derim karşıdan karşıya gecerken bizi gördüklerinde panik kalabalıkta gecerken kornaya bastığımızda kenara cekilmek yerine durup birde arkasına bakması (fren mesafesini iyi ayarlayın ) gözümün içine içine bakıp hala geri cekilmektense durmamı bekleyen avel insan grupları v.s v.s saymakla bitmez bu tespitlerin bir coğunu bugün yaşadım :)

9. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    Şimdilik alışma sürecinde yavaş kullanıyorum diye gruplara alınmıyorum :) bir kaç hafta performans çalışması yapıp düşük vites çok pedal sloganıyla biraz çalışacağım. Sonrasında dediğiniz gibi dahil olmayı planlıyorum ben de.

10. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    nerede oturuyorsunuz bılmıyorum ama bende ılk oncelerı sızın gıbı dusunuyordum ama A.Y.P.G. ıle cıkana kadar. hıc bır sekılde hız sorunları yoklar. tempo her zaman en yavasa gore ayarlanıyor. netıcede bu turlar kaynasma ve tanısma turları. zaten cok uzun yada performans'a dayalı yapılacak olan turlar en basından belırtılıyor. Umarım sızıde aramızda gorebılırız...

11. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    Avrupa Yakası Pedal Grubu mu bu kısaltma :) Güzergahları yada saatleri bana uymuyor genelde. Ben Gopaşadayım. Haftaiçi işten eve gelip bisikleti almam 8-9u buluyor zaten, geç oluyor. Haftasonu da erken saatte, mesafesi uzak yerlerde buluşuyorlar. Şimdilik tek başıma gitmeye cesaret edemiyorum o kadar yola. Takipteyim ama, uygun bir tur olursa seve seve katılırım.

12. beynelmilel

Seviye:
    Kask almış olmanıza sevindim, umarım yanınızdan ayırmazsınız. :)

Ayrıca hafta sonu şehir içi turlar yapan gruplara alınmama gibi bir sorun olacağını sanmıyorum, daha önce böyle birşey duymadım.

Son turumuzun detaylarını, turlarımıza herkesi davet ettiğimizi göreceksiniz.

Tekrar çok geçmiş olsun.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=85797

Selim Siliğ ve Didem Üstünol bunu beğendi.
  13. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    aha bir acemi daha :) bu kez forumda yalnız olmadığıma sevindim :) yıllardır kullanmayan biri olarak hala hangi bisikleti alayım telaşındayım..bu arada büyük geçmiş olsun sırt çantanızı öpüp öpüp başınıza koyun :)

14. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    tempoyu tutturup uzun mesafeleri yorulmadan gitmeye başlayınca işe de bisikletle gitmeyi düşünebilirsiniz, aman diyeyim. istanbul trafiği çok fena, en az 1 yıl boyunca çeşitli turlarda adamakıllı tecrübe kazanmadan öyle bir işe kalkışmayın bence ;)

15. Didem Üstünol

Didem Üstünol Aktif Üye

Seviye:
    Bir dahaki tura kadar kendimi hazırlarım o halde :) Kalabalık olursa ayak uydurup hızlanırım sanırım. Şimdi vites değiştirme ve kalabalık yollarda bisiklet kullanabilme antrenmanı yapıyorum. Yokuşları çıkacak kıvama gelince tamamdır bu iş :)

Selim Siliğ ve beynelmilel bunu beğendi.
  16. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    evet Avrupa Yakası Pedal Grubu kısaltması. haftaıcı turlar bakırkoy sahılde baslıyor. genelde 8:30 veya 9:00 gıbı hareket edılıyor. sızın yerınız gercekten uzakmıs. esenlerden katılan arkadaslar var ama g.o.p'tan sımdılık yok. ınsallah olur :)
    haftasonu turlarında da sıze uygun olan ara noktadan katılabılırsınız...

17. beynelmilel

Seviye:
    Grubumuzun turlarında, prensip olarak kesinlikle hiç bir arkadaşımızı, ne düz yolda nede rampalarda arkada bırakmıyoruz.

Zaten en arkada grup takım arka kaptanımız, Selim den başkasının olmasına izin vermiyoruz.

Gerekirse çeker, yine de çıkarırız. :)

Lütfen websitemizi ve turlarımızı takip edin. :in:

www.asuspedalgrubu.com

Selim Siliğ bunu beğendi.
  18. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    hıcbır grup'un hıc kımseyı ne yarı yolda bırakacagını sanmıyorum...
    genelde arkada tecrubelı kısıler oluyor...

19. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  20. Selim Siliğ

Selim Siliğ Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış desek de bundan sonra tek ya da grup sürüş seyrinizde daha dikkatli olmanız tavsiyesi ile.. En yakın zamanda sizi de aramızda görmek bizi mutlu eder. Hoşçakalın. :)