Köprücük kemiğimi kırdım :(

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Merhabalar

9.11.2014 Tarihinde yani 4 gün önce Bursada Yol yarışında son 50 m kala kaza yaptık. Benimle birlikte kaza yapan arkadaşımın sağ benim sol koprucuk kemiğimiz kırıldı :( acı ve ağrı çok yok. İlerde bizi bekleyen sorunlar ne olabilir bize bu süreç içinde bir tavsiyeniz varmıdır. Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Resimler 8 bandajlı rontgen fotoğrafları. Doktor bunun normal olduğunu söyledi ama hala yamuk. sanırım bu şekilde kaynıcak

(link)
(link)

Scudo

Efe Yamac Yarbasi

Daimi Üye
Tepki
311
Bisiklet
Cannondale
geçmiş olsun, bisikletçi hastalığı nedir diye sorsalar köprücük kemiği kırığı derim. ben de kalçayı kırıyordum 4 gün önce de neyse kırmamışım ama topallıyorum hala, bütün bacağım da mosmor oldu :) acil şifalar dilerim tekrardan

• Beğen
Tepkiler: tunahan beyhan

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
geçmiş olsun,doktor önemli gerçekten tereddütleriniz varsa birden fazla doktorun tavsiyesini alın

• Beğen

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:( Üff çok geçmiş olsun Kardeşim,Allah beterinden saklasın.Amin!.

İnşallah çabuk iyileşmen dileğiyle,Hoşça Kal..:)

• Beğen

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir sure harekette kisitlar olacak, yillar sonra ise kirik bolgeyi soguga maruz biraktiginda ağrı oluyor. Kayakcilarda da gorulen kirik cesidi. Ben corabimi bile giyemiyordum. Uyurken hareketsiz kalmaktan bobreklerim agrimisti

oğuz çetinkaya

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Dahon
@tunahan beyhan

Çok geçmiş olsun. Ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak sizi biraz rahatlatayım. Bu kırıkların %95 i sorunsuz herhangibir cerrahi müdahale gerektirmeden kaynar. Bizim için bu kırıklarda %50 temas yeterli hatta iki kırık tarafı üstüste gelse bile sorunsuz kaynama olur. 8 bandajının esprisi omuzu geriye doğru çekip kırık redüksyonu yani yerinde durmasını Sağlamak. Bu yüzden koltuk altınızı sıkıp damarlarınızı sıkıştırmayacak kadar gevşek, Omuzları arkaya doğru hafif kaydıracak ve kırığa bir miktar baskı uygulayacak kadar sıkı olmalı. Genelde gevşiyor bu yüzden arada Sırada gerginlik ayarı yapılmalı. Yaş göz önüne alındığında 3-4 haftada kaynar gibi görünüyor. Kırığın Görüntüsü için hiç tedirgin olmayın. Kırık oldukça uygun pozisyonda.

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Öncelikle şöyle bir söz vardır: “If you haven’t broken your collarbone, you haven’t ridden long enough ” :) Yaklaşık 7 8 ay önce ben de kırmıştım ve 8 bandaja aldılar. Sonrasında tanıdık başka bi doktor kemiğin yamuk kaynama ihtimali olduğunu söyledi ve ameliyat oldum, platin taktılar. Ne zaman bisiklete dönerim sorusuna, 4 5 ay sonra demişti doktor. Ancak 1 ay sonra ağırdan başlamıştım sürmeye. 2 ay sonra bisikletle ilgili hiç bir sıkıntım kalmamıştı, sürebiliyordum problem olmadan. Benim tavsiyem, 2 aydan önce fazla yaklaşma bisiklete, günlük hayatında çok sıkıntı olmuyor zaten ilk 2 hafta sonrası. Geçmiş olsun :)

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Ali Bey gerekli açıklamayı yapmış.
Hocam çok çok büyük geçmiş olsun.

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Çok geçmiş olsun, güzelce kaynar inşallah yerine, eğer eğri kaynama durumu varsa ameliyatı düşünün derim.

• Beğen

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
Çok geçmiş olsun. Inşallah ek kısa zamanda eski sağlığınıza kavuşursunuz.
Bu aralar bisiklet kaza haberleri çok gelmeye başladı. Biraz daha fazla dikkat etmek gerek.
Bende iki hafta kadar önce ayak bileğimi kırdım.(medial malleol kırığı)

• Beğen
Tepki
25
Öncelikle çok geçmiş olsun. Bende ciddi bi düşme sonucu sağ omzumu kırdım ve doktor bunun kendiliğinden kaynayamayacağını söyledi ve omzuma 3 tane vida taktılar. Şu anda bi sıkıntım yok rahatlıkla bisiklete binebiliyorum ki sizin ameliyatlık veya vidalık bi durumunuz yok o yüzden korkmanız gerekmez ama acı veya ağrının olmaması bi anlama gelmiyor çünkü benimde omzum kırıldığında ağrı veya sızı yoktu ama kolumu yerinden kaldıramıyodum. Bide mutlaka başka bir doktora gitmenizi öneriyorum benim omzuma ilk bakan doktor "sadece incinmiş hiç bişey yok bunda" dedi ama diğer doktor baktığında ise çok kötü kırmışsın dedi durumun ciddiyeti ortada vidayla omzumu tutturdular.

• Beğen

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Zaman ayırıp bilgilndirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Varolun

Herkeze iyi dileklerinizden dolayı çok çok teşekkür ederim. Mümkün olduğunca hassas hareketer yapmaya çalışıyorum sol kolumu hiç kıpırdatmıyorum. Birazda korktuğum için çok dikkatliyim :) :)