Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

'' ((köprü geçişi )) bisiklet bayramı''

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet hazırlanın gene geçeceğiz geçen sene 600 kişi taksimde toplandık ve taksimden mecidiyeköye kadar yollar kapandı ve köprüyü geçerek haremde toplandık.................
    bisikletliler derneğinin forumdan durumu takip ederek burdan haber edeceğim .............
    geçen sene haziranın ikinci haftasında geçildi ...12 haziranda seçim olduğu için gene ikinci haftaya atarlarmı bilemem evet hazirana bi şey kalmadı .....................

:in: :in: :in: :in: :in:

2. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

geçen yıl köprü geçişi....

:in: :in: :in:

3. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu yıl da köprü geçişi yapmayı istiyoruz... Bizleri bilgilendirirseniz memnun oluruz... Çabalarınız için teşekkür ederiz... (Bu arada geçen yıl sadece 600 kişimiymişiz? hep 1500 kişi civarı bir rakam olduğumuzu düşünüyorduk, yanılıyormuşuz demekki...

bahtiyar közen ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    600-650 o civarlarda....bu sene murat suyabatmaz dostumla yaptığım mülakatta 1000 leri bulur dedi ...köprü geçişinden önce festival havasında olaylar planlanmakta ,bisikletliler derneğine herkez girebilir üye olabilir bisikletliler derneği.org goggle dan yazılıyor.....

bahtiyar közen ve Uğur ŞENCAN bunu beğendi.
  5. Caner HOCAOĞLU

Caner HOCAOĞLU Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu senede Köprüden geçmeye varım :in:
    Katılımın dahada fazla olması geçişin heyecanını arttıracaktır. Umarım güzel bir güne denk gelirde tahmin edildiği gibi yüksek katılımlı bir organizasyonu gerçekleştirmiş oluruz.

tolga eryilmaz ve bahtiyar közen bunu beğendi.
  6. Uğur Demirtaş

Uğur Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    ..kask yok,eldiven tek elde.İyi örnek olmamışsın Kudret abi :)
    ...çekilişe katılmıycam bu sene.Kron XC250 çıkmıştı da Yunus'la 3 bisikleti nası götürcez diye kara kara düşünmüştük :D

7. Raif Korkmaz

Raif Korkmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Şu arkadaki bjk formalı ne ayak abi? Kask yok, eldiven yok, sürüş güvenliği yok :D :D :D

8. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çaktırma uğur :D :D :D
    yalnız eldiven cepte idi çünki durarak resim çekiyordum ayrıca dikkat edersen arkada bizim raif var avrupa pedal grubundan çok insanda kask yoktu ......ama herkez neşe içinde idi ...avrupada kutlanır ordada çok kişide kask yoktur 1980 de de norveçte kask takmazdım ama ne zaman süratli bisiklet kullanacağım o vakit takardım yol bisikleti kullananlar bence kask takmalı ..dağ bisikletinde sürat yapmadığın müddetçe sorun yok ......yalnız istanbul yolları kötü olduğu için her an yeri öpme durumu var ,benim mazuratım şudur ,yazın kep takarım şehir içinde nedeni acaip terliyor kafam bandana ile ve buda konsantrasyonumu bozmakta ,yalnız istanbul dışı etaplara giderken mecburen takacağım bandana ve kask ,uzun yollarda lazım kask nedeni yorulduğun zaman dikkat bitmekte ...evet kısa mesafelerde şehir içi ve lay lom lom sürerken kep vardır bende bağdat caddesine yazın hep keple inerim....çünki kısa mesafe.....

bahtiyar közen bunu beğendi.
  9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    abovvvvvvvvvvvvvv
    o sensin babooooooooooooooooooooo

:D :D :D :D :D :) :) :) :)

10. mehmet ankaralı

mehmet ankaralı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu sene olmalı bencede katılım yüksek olur diye düşünüyorum

11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet inşallah yalnız seçimler var 12 haziranda geçen sene ilk haftaya vermediler geçişi ikinci haftaya verdiler ama geçtik çok görülecek muhteşem bi tablo çıktı ortaya çoluk çocuk yaşlı genç ve hatta 6 yaşında bir çocuk bile köprüden bisikleti ile geçti tek araç vermediler trafiğe köprüyü trafiğe kapattılar .....
    şimdi 5 haziran pazara geliyor bi aksilik olmaz ise 5 haziranda ama baktık vermediler 12 haziranada seçim var 19 hazirana eninde sonunda izin alınır geçen sene bi bakan geldi bu senede öyle olabilir...
    yeterli polis bazı kavşaklarda yoktu yalnız gönüllü bisikletliler kavşakları kesti ,bende dahil ,bu sene düdük getireceğim .....
    yalnız temennim bize ilelebet köprü geçişinin sağlanmasıdır bi söylenti var köprü niyadını doldurdu diye bakımı 10 yıl olacak imiş bu da trafik için iyi olmayacak .....

12. Cenk Demir

Cenk Demir Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Umarım bu senede izin verebilirler. Ben bile paylaşım için gelirim. İzin alındından sonra iyi bir duyuru yapılmalı. İnşallah olurda görüşürüz...

13. Kerem Can Katırcı

Kerem Can Katırcı Üye

Seviye:
    şu bjk formalı arkadaşta denilen gibi ne kask var ne eldiven hiç bir şey yok bir de ellerini bırakmış ayrıca

"Madde 66 b.) İşaret verme dışında, çift elle sürülmesi ve genel kurallara uyulması zorunludur."

böyle bir madde var

14. Berk Yıldırım

Berk Yıldırım Üye

Seviye:
    Köprü geçişinde yine öncelik üyelere verilecek bunu protesto etmek için köprü geçişine gelmiyorum. Ayrıca köprü artık miadını doldurdu. Senede bir defa geçecem diye köprüden geçene kadar kimseye dayı diyemem. Kimseninde ağız kokusunu çekemem geçen köprü geçişinde olduğu gibi Bunun yerine Galata köprüsünden geçerim daha iyi oltamı alıp balıkta tutarım. Köprü geçişi Avrupada olduğu gibi yaya ve bisikletliler için sene boyunca geçişe açık olsa tamam ona diyeceğim yok zaten

15. Raif Korkmaz

Seviye:
    :D :D :D O fotodaki benim malesef, o zamanlar ne güvenli sürüşten, ne kasktan ne eldivenden haberim vardı :D
    Bu foto ile kötü örnek olduğum için üzgünüm artık herşey tamam şekilde sürüyorum.

16. Raif Korkmaz

Seviye:
    Geçen sene köprü geçişinde üyeleremi öncelik verildi??? Ben köprüden geçeceğim zaman dur sen geçme önce üyeler geçecek demedi???

BSD-Murat, fatih gul ve mustafa akman bunu beğendi.
  17. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Heeee!
    Kask yerine bere takıyorsun:mad:
    :)

Raif Korkmaz ve mustafa akman bunu beğendi.
  18. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öncelikle köprü geçişleri harika oluyor, o konuda kesinlikle herkes hem fikir, fakat!; katılımın daha fazla olması sadece var olan kargaşayı arttırır, geçen sene geçtik ama nasıl geçtik orasını işin mutfak kısmında olanlara sormalısınız. Murat bey çok zorlandığını söyledi organizasyonu idare etmek için, hele hele mecidiyeköyde dangalak bir otobüs şöförünün halk otobüsünü bütün konvoyun üzerine kırıp tüm yolu kapatması inanılmazdı, ben ve birkaç kişi anayolu kullanarak hızlıca o kargaşadan uzaklaştı, etkilenmedi ama arkada kalanlar çok sıkıntı yaşamış. Motosikletli polisler gerçekten harika iş yapıyor bu tür organizasyonlarda, birçok konu var konuşulması gereken, kimsenin hiçbir uyarıyı dikkate almaması yada alanların azınlıkta kalması, düşenler kalkanlar, önündekini göremeyenler, hatta geçen sene beylerbeyi yokuşundan inerken kendini kaptıran kasksız koruma ekipmansız biri karşıdan gelen eski tip ikarus belediye otobüsüne çarpmayı santimetre ile kurtardı, 100 metre kadar arkasındaydım ve oradan bile bağırdım dikkat et diye, eğer çarpsaydı %100 ölüydü ve belkide otobüs şöförünü paniğe sürükleyip otobüsün karşıdan gelen tüm kalabalığın içine girmesine neden olacaktı, siz söyleyin 20 ben söyleyeyim 30 kişi çok ciddi şekilde yaralanırdı bu kazada.

Bayağı yazmışım, kısacası organizasyona katılım sayısının artması, birçok riski beraberinde getirir, en tehlikelisi de bilinçsiz insanlardır/sürücülerdir.

Zeki Günaydın ve mustafa akman bunu beğendi.
  19. Cengiz Yargıç

Cengiz Yargıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçen sene bende katılmıştım bu tura.
    Benim tur diğer arkadaşlardan daha uzun sürmüştü... Boğaz Köprüsü üstüne gelince ben bisikleti çektim kenara manzaraya daldım ve yaktım bi (...... biiiiiippp burası sansürlü Aman Kudret abi duymasın :mad: )
    Boğaz Köprüsü üstünden manzaraya daldık ve polisler geldi dediler édevam edin durmayın" diye.... Hemen bisiklet lastiği patlamış ayaklarına yattık. Herkes gitti biz enson ayrıldık köprüden.... Bu senede kaçmaz Boğaz Köprüsü üzerinden manzara ve ve veeeeeeee

20. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    bırakın olmusuz yorumları
    keyif zamanını iple çekelim

Eren Tublek ve Raif Korkmaz bunu beğendi.