Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köpekten kaçarken bileğimi kırdım sanırım!

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında H.Sages tarafından paylaşıldı.

1. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkese günaydın,

Sabah antremanım sırasında maltepe dolaylarında kimliği belirlenemeyen :) köpeklerin saldırısı sonucu ( havlamalar, ardından gaza gelip ufak ısırma girişimleri ve dişlemeler) bisikletin köpeklerin olmadığı diğer tarafına inmeye çalışırken herhalde heyecandan da olsa gerek ayak bileğim yere ters basmak sureti ile burkuldu (kırılmış da olabilir çünkü ardından inanılmaz bir miğde bulantısı başgösterdi ve bayılmamak için kendimi zor tuttum, bu belirtileri ciddi yaralanmalarda vücudun otomatikman şalterleri kapatma girişimi olarak biliyorum) Köpeklerden normalde hiç korkmama rağmen hani garanti olsun diye tercih ettiğim bisikletten inme girişimi malesef ( belkide uzun bir süre bisiklete binemememe sebep olacak) bu ufak kazayla son buldu.

- Eve yaklaşık 20 dakikalık pedal mesafem olduğu için mecburen tekrar bisiklete binip mümkün olduğunca bileğimi zorlamadan eve ulaştım, 15 dakikalık buz kompresinin ardından şu anda dinlenmekteyim, ancak yerimden kıpırdayamaz durumdayım. Kendimi toparlayıp akşamüzeri doktora görünene kadar bildiğiniz yapılması gereken önemli hususlar var ise (sargı, kompres vs.) önerilerinize açığım . Özellikle doktor olan üyelerden. Teşekkürler.

Hasan Topcan bunu beğendi.
  2. Erman ALKAYA

Erman ALKAYA Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun en kısa sürede iyileşmeniz temennisiyle... :)

H.Sages bunu beğendi.
  3. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    kırılma değildir büyük ihtimalle..kırılsa pedal çeviremezdiniz.geçmiş olsun..burkulmadan dolayı ödem olmuştur..

4. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler, acı eşiğim çok yüksek olduğu için tam emin olamıyorum, rontgende belli olacak artık. Daha öncede birşey olmamıştır diye kırık elle kolla bir hafta dolandığım olmuştur.Bu sefer şansa bırakmıyacağım.

5. MDT

MDT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    geçmiş olsun

H.Sages bunu beğendi.
  6. Mustafa ÖZKARA

Mustafa ÖZKARA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçmiş olsun öncelikle, umarım ciddi birşey değildir.

H.Sages bunu beğendi.
  7. Sedat Şencan

Sedat Şencan Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, hepimizin başına gelebilecek bir durum. Dün akşam bende Caddebostan sahilde bir köpeğin tacizine maruz kaldım. Gerçi etraftaki insanlar benim köpeği ısıracağımı sandılar bir an ama:D Köpeklere karşı en etkili olan, hızını mümkün olabilecek kadar azaltmak ve durmak ki sen bunu yapmışsın zaten ama talihsizlik işte bunlarda olabiliyor.

Şu an durumun nasıl bilmiyorum ama düşüncen doğru, doktora göstermende fayda var. Mümkün mertebe ağrıyan ayağını yüksekte tutman daha iyi olacaktır.
    Tekrar geçmiş olsun.

H.Sages bunu beğendi.
  8. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok Geçmiş olsun; bak sen şu kimliği belirsiz köpeklerin yaptığına...

H.Sages bunu beğendi.
  9. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ilk olarak geçmiş olsun benim spor yaparken başıma geldi.gözlerim karardı midem bulandı kendimi zor tuutum bende. doktara gittim bileğim burkulmuş. 3 hafta 1 aya düzeldi ama eskisi gibi olması için bir 6 ay geçmesi gerek. çünkü bileğinin en küçük dönüşünde acı hissediyorsun.

H.Sages bunu beğendi.
  10. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun dostum. Ah şu köpekler :)
    Kısa zamanda bisikletinin başına geçersin umarım.

H.Sages bunu beğendi.
  11. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Herkesin iyi dilekleri için teşekkür ederim. Rontgen sonucunda futbolcularda da en çok meydana gelen talofibular bağların kopması ve buna bağlı kemiklerde küçük kırılmalar meydana gelmiş. Önünde kedi gözü de bulunan (önce güvenlik :) ) değnekler vasıtasıyla hareket edebilir durumdayım (allah kimseye göstermesin bu değneklerle 100 m yürümek 50 km bisiklete full tempo binmekten daha zor inanın) Bu kadar zorlu parkur varken düz yolda başıma gelmesi durumu canımı oldukça sıkıyor ama köpekleri yine de seviyoruz, doğayı koruyoruz (bir dahaki sefere ısırılmayı tercih edicem zaten. Daha az acılı olur sanıyorum )
    Evet uzunca bir süre (3 haftadan uzun olmamasını umuyorum ) bisiklete binemeyeceğimden dolayı forumdaki arkadaşların tur yazıları ve resimleri ile teselli olacağım. Bol geziler , keyifli turar (Dikkat arkanızda köpek var :) )

12. Volkan ULUÇ

Volkan ULUÇ Aktif Üye

Seviye:
    Kötüden iyi bir durum. Geçmiş olsun dostum. Umarım daha çabuk dönersin aramıza. Merak etme yazılarımız ve paylaşımlarımızla seni bisikletten koparmamaya heveslendirerek daha çabuk iyileşmen için çalışacağız.
    Hafta sonu Aydın bölgesi ve ilçeleri gezimin resimlerini yayınlayacağım.

Bursa'dan selamlarımla...

Mustafa ÖZKARA ve H.Sages bunu beğendi.
  13. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    şu maltepe, küçükyalı ve fenerbahçedeki köpekleri belediye toplasın bişey yapsın diyecem ama toplasa nolacak bizide birçok kez kovaladı durduk bıraktı havalamayı ama ısırdığı arkadaşlarda oldu onlar yüzünden düşen arkadaşlarda durup elime sopayı alıp ben kovalayıp dövecem bu itleri birgün bi türlü sevemedim şu sokak köpeklerini uyuz hayvanlar onların yüzünden birgün birinin canı çok daha kötü bi şekilde yanacak diye korkuyorum. :S bu arada geçmiş olsun inş. biran önce düzelirsiniz.

frustrated ve H.Sages bunu beğendi.
  14. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Valla aslına bakarsan sokak hayvanları konusu uzuuun tartışmalara gebe olacak (daha önce de birçok yerde olmuş, halen de olan) ayrı bir mevzu.
    Ona çözüm bulmaya kimler ne zamanlar verdi başarılı olamadı. Ne kadar can da yansa kaza da olsa biz bu mantalitede oldukça (tartışma olmasın diye hangi mantalite olduğunu söylemiyorum, biz derken de aslında benim gibi düşünmeyenleri kastediyorum ama insanlık hali deyip bizim sınıfa koyuyorum) sokakta hayvan görmeye devam edicez. Neyse ki kedi köpekle sınırlı . Bu da birşeydir.

samet_özdemir bunu beğendi.
  15. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:

doğru diyosunuz tabi benimki sinirimden bugün size yarın bize normalde korkmam köpeklerden ama bisiklet sürerken üzerime atlayacak düşücem diye korkuyorum :)

H.Sages bunu beğendi.
  16. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Köpekler işte yapacak birşey yok. Sahipli, sahipsiz hepsi aynı :) ben veteriner son sınıf öğrencisi olarak elimden geldiğince zarar vermeden kışlamaya çalışıyorum ya da yarışa giriyoruz artık. Ama genelde 2 kere fren yapıp kaydırınca korkup kaçıyorlar. :) azıcık lastikten yiyeceksiniz ama yapacak birşey yok.

ayağınıza gelince, benim genel görüşürüm hekimlik ( insan ya da hayvan ) telefonda ya da kağıt üzerinde olması pek doğru değil. En yakın bir hastaneye gidip bir film çektirip baktırmanız en doğrusu.

Tekrar geçmiş olsun.

H.Sages bunu beğendi.
  17. Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    HYT SGS çok geçmiş olsun arkadaşım.. sen konuyu açalı 5 gün geçmiş son durumla ilgili açıklama yazmamışsın ? neymiş ayağındaki sorun ?

H.Sages bunu beğendi.
  18. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim. Kırılmış malesef. İlk 5 gün doktoru kandırmam (doktor bey alçı yapmasak olmazmı? bandajla idare etsek?) sayesinde bandajla ve yürüyerek idare ettim ( 3 gün sonra kontrolde doktor acı yoksa problem yok bandajla idare et dedi.) Amacım 2-3 gün sonra bandajı çıkarıp bisiklete binmekti. Eşimin baskıları sonucu bir de Hospitalium Barbaros bey' e göründüm bu gün (inanılmaz sempatik ve bilgili bir insan .Hospitalium ümraniyede . Bi tarafınızı kırarsanız direk bu doktora gidin).Yavrum (38 yaşında yavrum biraz ağır kaçıyo ama adam benden büyük) sakat kalmak istiyosan böyle devam et, yok iyileşmek istiyorsan alçıya alıcaz, zaten geç bile kalmışız dedi. Her türlü "doktor bey yokmu bunun bir ara yolu" şeklindeki ısrarlarıma karşın (3 ay önce elimi kırmıştım bi tarafım sürekli alçıda) durumdan kaçamadım malesef. 2 haftada anlaştık. En azından süre kısa . Kısacası koltuk değnekli 15 gün , ondan sonra da bir aksilik çıkmazsa 15 gün bileğimin adapte olması (çok inceliyor ve güçsüz kalıyor malum) yaz bitmezse turlara katılıcam.
    Alçıya kilit takılıyosa belki SPD le binerim , battı balık yan gider :)

19. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tamamen iyileşmeden bisiklete binmek için zorlamayın , geçmiş olsun

H.Sages bunu beğendi.
  20. Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    kötü olmuş üzüldüm.. iyi ki gitmişsiniz hastaneye yoksa sonucu daha ağır ve kötü olabilirdi, tekrar geçmiş olsun ve Allah sabır versin..

H.Sages bunu beğendi.