Köpeklerle başım dertte!

Tepki
13
Bisiklet
Ghost
@Ahmet Eroğlu

Her Yaşadığım Olayda İçimden Geçen Duygu Bu Yoksa Bende Bir Köpekleri ve Hayvanları Çok Seviyorum . Fakat Sahibi Tarafından Agresif Yetiştirilmiş Bir Köpek Ölüme Bile Sebep Olabiliyor. İnsan O Esnada Herşeyi Unutuyor. Tek Düşündüğü Şey Orada Hayatı. Ben Küçüklüğümden Beri Çok Sayıda Böyle Olay Yaşadım.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mütevazilik sınırlarını geçtik tolga bey, kışkırtmamanız hususunda uyarmıştım. şehirde doğup büyüdüm, köy yaşamını pek bilmiyorum, en iyi sürücü olduğumu söylemedim. elimden geldiğince doğa ve hayvan dostuyum. sizde denyosunuz, naylon motorcusunuz.
birbirimize hakaret etmeyi bırakıp olaya dönelim,
köpekler sahiplerinin psikolojisini yansıtır, şehirde sizi parçalayacak köpekler ya sahiplidir- kaçmıştır yada hastadır.. şehir dışında, sizi cidden av olarak gören canlılar olabilir; onlara kendinizi savunmak için müdahalede bulununuz. şehirde canınıza kastedecek canlılara bulununuz. ama sadece bir köpek size havladı diye, hırladı diye biber gazı kullanmayı etik bulmuyorum. siz hiç biber gazı yediniz mi? yukarıda mesajlarımı okudunuz zaten, ama ben hiç köpek sizi öldürücek, o zaman bile birşey yapmayın kaçın!! demedim, o durumda yapın tabiki. ama köpek havlıyor, siz kaçınca belli bir süre peşinizden gelince kullanmayın şu gazı.her yerde yanımda bıçak taşıyım yok biber gazı taşıyım havalarını da, insanın içinde bulunan şiddet duygusuna bağlıyorum. bisikletli elit insandır, bu doğrultuda hareket etmenizi rica ediyorum.
Osman Emre YILDIRIM

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
konu nerelere gitmiş, neyse ben size en etkili taktiği söyleyeyim.

bisikleti hemen bırakıp koşmaya başlıyorsunuz, köpeğin nefesini dibinizde hissettiğiniz zaman da Şener Şen misali topuklarınız kıçınıza vurarak koşmaya başlıyorsunuz. köpekten iyyk iyyk diye ses geldiğinde işlem tamamdır. zamanında test edilip onaylanmıştır. :D

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@Emre.yıldırım

Birbirimize hakaret etmeyelim diyorsun, lafları çevirip önüme sunuyorsun. Senin hayvan severliğinde, adamlığında klavyenin ötesine geçemez.
Genç biri olduğunu düşünüyorum. yaşını almış biri isen, yazık hayat sana bir şey katmamış diyorum. Sana burda son yazışım.
En baştan beri düzgünce okusaydın. Amacımızın hayvanlara zarar vermek değil. Saldırıdan kurtulmak olduğunu anlardın.

''kör bir insana rengi anlatmak ne kadar imkansızsa: Cahil insana laf anlatmak da o kadar imkansızdır."

Tepki
27
Bisiklet
Kron
Meğer sadece bisikletten anlamak gerekmiyor.Köpeklerin dilinden de anlamak gerekiyormuş.Eğer bisiklet bir doğ sporu ise doğa ile nasıl mücadele etmemiz gerektiğini bilmemiz gerekiyor.Doğa üzerinde bir tek insanlar yok.O yüzden doğaya ve doğayı paylaştığımız diğer türlere gerektiği kadar saygı göstermeliyiz.Köpekleri iyi tanırsak onları kendimizden uzak tutmasınıda başarabiliriz.Ben biber gazı vb. gibi şeyler alacağıma internetten veya çevremizde varsa köpek eğitmeni bulup onlara fikir danışırım.Unutmayın doğayı aldığımız biber gazı kirletebilir ( doğada kaç yılda yok olurlar bilmem.Ama uzunca bir zaman olduğu kesin.Deodorant tarzı şeyler asırlar sürdüğünü okumuştum.) ama fikirler doğayı kirletmez.Doğa bir mücadeledir ama silahla değil.