Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köpeklere deseler ki..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ünal Altay tarafından paylaşıldı.

1. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    ''bak yavrum, bu yanındaki insan bazen tehlikeli olabiliyor, o sebeble sen sen ol, özellikle şehiriçinde, sakın tasmasını çözme ya da en azından ağzına bir ağızlık tak'' adım gibi eminim eğer köpekler biz insanları gezdirseydi bu kurallara harfiyen uyarlardı :) ama biz bu durumu idrak edemiyoruz ne yazık ki.

2. A.Taha TERCAN

A.Taha TERCAN Aktif Üye

Seviye:
    :D Çok iyi ya :)... Fikir ve anlatım iyiymiş. Hayır olsun inşallah kötü bir şey olmadı...

Ünal Altay bunu beğendi.
  3. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Olmadı olmadı da ucuz kurtuldum üstadım :) Sahilde adam pitbull tasmasız gezdiriyodu, şöyle ters ters baktı köpek bana, bende hemen yavaşlayıp hafiften bir selam vererek geçtim yanından :)

4. A.Taha TERCAN

A.Taha TERCAN Aktif Üye

Seviye:
    :D:D:D... Demek bisikletçi kafası aynı işliyor... Bende sokakta köpek görünce Yusuf Yusuf olmuyormuş gibi davranıp aynen selam vererek tırıs tırıs geçiyorum yanlarından :)...

5. FarukDemir

FarukDemir Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben konuşmaya çalışıyorum, afedersiniz ' Salak mısın oğlum niye öyle bakıyorsun bana ' diyorum,genelde işe yarıyor.. :)

Yaramadığı da oluyor tabii.. :vroam:

6. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben bugün Yeşilköy dönüşü Ataköy'deki Toki arazisinin yanında bir köpekle karşılaştım, direk üstüne sürdüm, kafamda da '' that's no easy way out '' çalıyodu :)

7. Fatih Şengöz

Fatih Şengöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    :D benimde başıma dün kötü olay gelicek gibiydi. Yedikule-Yenikapı sahil yolunda denk geldiğim köpek (rot weiler) akıllı ve sahibi ondan daha akıllı çıktı :D bisikletlinin yaklaştığını görünce tasmasını taktı sağ olsun. bende teşekkür ettim :)

Köpeklere tedirgin olduğunuzu ve korktuğunuzu hissettirmeyin derim. Kaslı bir cins köpek olmadığı sürece üstüne gidin :)

8. serkan hilal

serkan hilal Forum Bağımlısı

Seviye:
    Genelde köpek gezdiren arkadaşlara bakıyorum. Kendine bakamaya hali yok elinde tasma köpek gezdiriyor. Aynaya baksa köpekten farkı yok...
    Bazı gerizekalılar var tasması takılı açmış tasmanın uzatmasını köpek 10m ileride gidiyor. karşıdan çocuğu olan bir ANNE BABA geliyor hala tutupta köpeği geri çekmiyor. İşte böyle insan görünce a.. a.. ne varsa sayıyorum...

gevele ve Ünal Altay bunu beğendi.
  9. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Ne yazık ki buda kültür ile alakalı bir durum, bizim gibi ülkelerde böylesi durumlar karşısında önlem almak için illaki birinin ölmesi lazım, yani ısırılmak filan yeterli değil. Söylediğiniz gibi hadi bizler yetişkin insanlarız, bir şekilde kendimizi koruyabiliriz belki, ya çocuklar ne olacak? Küçücük bir çocuğa köpeğin saldırdığını düşünsenize. Ama daha öncede bahsettiğim gibi burada köpeklerin hiç suçu yok, suç sözde aklı ile hayvanlardan ayrılan insanda.

serkan hilal bunu beğendi.
  10. cruiser76

cruiser76 Aktif Üye

Seviye:
    Bendede köpek paranoyası oldu. Birkaç kez köpek kovaladıktan sonra, şu köşeden köpek çıkacak, ha şu köpek saldıracak diye diye, bu yüzden zevkle bisiklet süremiyorum.

Havlamasınlar arkadaş bana ne, bir şeymi yapıyoruz onlara basıp geçip gidiyoruz. Kimisi uslu bir şey yapmıyor, ama kimiside kovalıyor. Aptal hayvanlar. Ne geçiyorsa akıllarından.

11. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Üstadım benim başıboş sokak köpekleri ile bir derdim yok, kovaladıklarında ya da havladıklarında normaldir gergindir filan diye düşünüp geçiyorum :) zaten çoğu en fazla havlamakla yetiniyor. Benim derdim, daha hırçın ırka ait köpekleri besleyip marifetmiş gibi birde yanında tasmasız gezdiren insanlarla.

12. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    dengesizin biri de pittbul'unun tasmasını çözüp yanımdaki kedilere saldırtmıştı , köpek üstüme doğru koşuyordu ama ben anladım kedilere saldıracağını , gözlerime bakmıyordu çünkü :D komsumuzun rott'u var , ondan çok korkuyorum , çünkü bazen zincirinden boşanıp bahçenin dışına atlıyor , en son gece karşılaşmıştım arabanın içindeydim , kapıyı açıp bir ayağımı yere atıyordum , bana odaklanıp kalıyordu ne havlama ne başka birşey , heykel oluyordu . bisikletleyken karşılaşsam nolur bilmiyorum :( fotosunu çekip koyarım birgün , bu kadar iri rott göremezsiniz emin olun , devasa birşey ...

13. Dethagorf

Dethagorf Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçen gün otobüsten iniyorum, önümde pitbull gördüm, sahibi 10mt. geride pitbull'un tasmayla zor zaptediyor. Bulsa köpek sürükleyecek sahibini o cinsten.
    Ne ağızlık var ne bir şey. Hemen geri çekildim tabi. Sahibi ,alaylı bir şekilde "noldu ? " dedi bana.
    Kendimi tutamadım ne varsa saydırdım . :/

Ünal Altay bunu beğendi.
  14. Dethagorf

Dethagorf Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şikayet etseniz iyi olacak .

15. M.Burcu Cebesoy

Seviye:
    Bilmiyorummm , sadece ben değil herkes korkuyor . Bazen akşamları otobüsle geldiğimde eve kadar olan o 100-150 metre yolu yürümek işkence oluyor , korku filmi gibi :) Kuzenim ben asla akşam burdan geçmem diyor sen nasıl yürüyorsun diyor :) mecburiyetten yürüyorum bende keyfimden değil diyorum :D Ama eğitimli bir köpek yaa , saldırı eğitimi almış galiba :D oştt moştt demeyle gidecek türden değil , hedefe kilitleniyor direk :)

16. Murat sonkaya

Murat sonkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  17. M.Burcu Cebesoy

Seviye:
    bence köpek yakalamak istememiş :) amca da yaşına göre baya atik , bravo ...

şu nasıl

18. gevele

gevele Aktif Üye

Seviye:
    Ben direk el frenini indirip eşiktekinden, beşiktekinden, dededen toruna kadar alayına....

19. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ya arkadaşlar neden bu kadar büyütüyorsunuz köpek olayını? :D
    Yani belki ben hiçbir cins köpekten korkmadığım için böyle rahat konuşuyorum ama ben st.Bernard köpekleriyle bile arkadaşmış gibi boğuşabiliyorum.Sokak köpekleri zaten hiçbir zaman saldırı eğiliminde olmazlar sadece havlarlar.Belki sahipli köpekler biraz hırçın olabilir ama orada da sahibine birşey yapmadıkça oda size birşey yapmayacaktır kolay kola.Çünkü benim İzmirde bir tane rot,bir tane labrador bir tane de golden cinsi köpeğim var.Babaannemlerin köyünün bahçesinde durur hiçbir şekilde bir taşıma aracına yada bir insana kendisine yada bana(yani sahibine)ses yükseltilip üstüne yürünmedikçe birşey yapmaz.

20. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Ağzına sağlık kardeşim :) valla iyi yapmışsın ama Melis Hanım'ında söylediği gibi adam Allah korusun köpeği üstüne salabilirdi.