Köpekler Bisiklete ve Bisikletlilere Gıcık Olur.

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında erola tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. erola

erola Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Bisiklet kullanırken başıma gelmesini istemeyeceğim en kötü olaylardan birisi köpek saldırılarıdır. Hiç sevmem, uyuz olurum. İnip köpeği kesesim gelir. Vahşet demeyin, sizi bi yakalarsa asıl o zaman vahşeti görürsünüz. Neyse kısaca forumdaki arkadaşlara danışmak istediğim bir cihaz var aşağıya reklamını ekledim. Nedir bu cihaz, ne değildir. Kesin işe yarar mı ? Etkisiz Olduğu durumlar var mı ? Kullanan yada uzaktan yakından bu cihazı bilen varsa yanıtlarını bekliyorum. Nerdeyse bisikletten soğuyacam ya. Şehrin kalabalık bölgelerinden başka bir yola giremez oldum. Herkese selamlar.

----------------------------------------------------------------------
    Reklam orjinal metni ( Firma ve Marka Bilgileri Sansürlüdür)

Eğer köpekten korkuyorsanız artık korkmanıza gerek yok, çünkü ....... var.

......... yaydığı ultrasonik ses dalgasıyla her türlü köpegi kaçırır.......... yüksek elektronik teknolojiyi kullanarak insanlar tarafından duyulmayan , fakat köpek ve kediler tarafından duyulup, algılanan ve onları taciz edin güçlü ve zararsız bir ses dalgası yayan alettir.7 metreye kadar köpeklerin yaklaşmasını durdurur.7 metreye kadar ulaşan sadece köpekler tarafından duyulan 27000hz. yüksek frekans sesiyle köpekleri yaralamadan sizden uzaklaştırır.1993 Yılında Amerikada yılın ürünü seçilmiştir.Aynı zamanda köpeklerin eğitiminde de kullanılabilir.Darbelere karşı dayanıklı bir plastikten üretilmiştir , ayrıca kemere takılabilen bir klipsi de vardır.

Güvenilir
    Sessiz
    Etkili
    Havlamaya son
    kullanım menzili 7 m
    Ağırlığı 120 gr
    9 Volt pille çalışır.
    Pil fiyata dahil değildir.
    1993 Yılında Amerikada yılın ürünü seçilmiştir.
    Made in USA

Köpek sahipleri ve saldırgan köpeklerden korunmak isteyen herkes.
    Maksimum 7 Metre uzaklıktaki saldırgan köpeğe dur demek artık elinizde.
    Kuduz korkusu köpek fobisi son buluyor.
    Köpeği yaralamadan ve hiçbir zarar vermeden sizden uzaklaştıracaktır.
    Saldırgan bri köpeği uzaklaştırmak için 2-3 saniye bir kaç kez düğmeye basmanız yeterli olacak.Ultsa ses sayesinde köpek ya olduğu yerde kalır ya da sizden uzaklaşır.
    1993 Yılında Amerikada yılın ürünü seçilmiştir.
    Kolay taşımanız için kemer tokası ile sizlere sunulmaktadır.
    7 metreye kadar ulaşan sadece köpekler tarafından duyulan 27000hz. yüksek frekans sesiyle köpekleri yaralamadan sizden uzaklaştırır.
    Kanada, Ingiltere, Irlanda posta idareleri tarafından resmen kullanılması uygun görülmüştür
    ----------------------------------------------------------------

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Köpekler koşan ve kendinden hızlı hareket etme halinde olan varlıkları kovalama eğilimine girerler...

3. erola

erola Yeni Üye

Seviye:
    ;) Bu doğru bir cümle, aynı zamanda köpekler bölgelerinde dolaşan oradan geçen ya da bir sebeple o bölgeye girmeye teşebbüs eden kişilere de saldırırlar.

4. deli kadir

deli kadir Bisikletkolik

Seviye:
    adı üstünde köpek işte:)

tugayabicim bunu beğendi.
  5. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar köpekler size yukarıda sayılan kriterlerden dolayı saldırıyor çünkü bugune kadar bisiklet üzerindeyken ki gözlemlerim böyle diyor ve ilave olarak bir köpek gördügünüzde üzerine dogru yavaşca bisikleti sürer gibi yapın köpeklerin tırsıp kaçtıklarına şahit olucaksınız sonra arkanıza bile bakmadan yolunuza devam ediniz ;) çünkü o artık arkanızdan gelmiyecek ..

6. metalman133

metalman133 Yeni Üye

Seviye:
    böyle bi reklam vardı ben küçükken :D 2000 yılında olabilir. Reklama göre köpek ve benzeri 4 ayaklı haşereleri uzaklaştırıyordu ama tabii köpek fobiniz varsa her kullanımdan sonra pilleri değiştirmenizde yarar vardır :D

7. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Öyle bir cihazdan birinde vardı.Açtığında bütün kediler,köpekler gidiyodu.Tesadüf mü bilmiyorum ama işe yarıyor gibi geldi bana.

8. cihan aksoy

cihan aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,

Ben bu cihazı (DAZER) yıllardır kullanıyorum sanıyorum birçok kişi de kullanıyordur.Kesinlikle işe yarıyor.Birçok saldırıdan ve arkadaşlarımın ayak bileklerini köpeklerin neredeyse dişlerinden bu cihaz sayesinde kurtardım.
    Tecrübelerime göre çok nadiren de olsa sağır köpeklere rastlarsanız bir işe yaramıyor.Ancak köpekler grup halinde saldırmayı sevdikleri için diğerlerinin kaçtığını gören köpekler de kaçıyorlar,duymasalar bile.

Aziz Mustafa Şahin, tugayabicim ve Spec bunu beğendi.
  9. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bugün alanya kızılalan a basa basa çıkarken bir arkadaş saldırdı (4 ayaklıgillerden :D) güzel oldu, hem o antrenman yaptı hem ben :D sayesinde 180 nabızlara fırladım bir anda, hep sonradan aklıma geliyor finalde suratına mataradaki enerji içecekli sudan püskürtseydim güzel olurdu hep unutuyorum yaww :D:D

tugayabicim ve MustafaOnderATiK bunu beğendi.
  10. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    ya arkadaşlar nedir bu zavallı köpeklerin sizden çekisi. köpek saldırdığında durun ve azarlayın bakın nasıl tabanları yağlıyorlar. yada hakanın dediği gibi biraz matradan su fışkırtın yeter.daha öncede forumda kaç kez konusu oldu.ben 35 senedir bisiklete binerim köpek olayı bundan ibarettir.aklı başında hiçbir köpek durduğunuzda size yaklaşamaz. saldırdığında kaçmayın yeter .eğer kuduz falansa zaten o alette hiçbir işe yaramaz. benim en korktuğum şey köpeğin saldırması değil, ben hızla giderken aniden önüme çıkması ve beni düşürme tehlikesidir.o alettende burda birçok arkadaşta var köpeklerinde en az yarısında bir işe yaramıyor.üstelikte kocaman bişey.

jeepers42 bunu beğendi.
  11. tugayabicim

tugayabicim Forum Demirbaşı

Seviye:
    her kopek dedıgınız gıbı olmuyor ama

12. karatren

karatren Aktif Üye

Seviye:
    bugune kadar ozellikle sehirlerarası yollarda defalarca kopek kovalamıstır beni ama ya antreman olsun diye kaçmısımdır yada hiç umursamadan devam etmişimdir. o aletin %100 her zman işe yaradığını sanmıyorum,,eğer gerçekten çok korkuyorsanız alın ama büyük taşıması kolay değil üstelik köpek çıktığı anda hemen basmanız lazım düğmesine,,yani her an tetikte olmanız lazım, bu da sürüş konsantrasyonunuzu bozacaktır. Son olarak nacizane tavsiyem köpekten korkuyorsanız bile belli etmemeye çalışın ve köpeklere bağırın çoğu zaman işe yarıyor...

Gogitoğlu bunu beğendi.
  13. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    Köpeklerin size bi kastı yok,onlar sadece dönen jant ve aynakola sinir oluyolar ama onlar(aynakol,jant) dönerken ısırma gibi bi ihtimali olamaz.

Önemli olan dengesiz köpeklerdir,aynen bir boğa gibi çarpabilirler ve sizi düşürebilirler.Bu dediğime hayvanseverler biraz kızabilir ama ben yinede belirteyim,eğer köpek çok ısırarlı bi şekilde bisikletin yan tarafında saldırmaya çalısıyosa,çıkarn ayakkabıyı pedalda(Spd pedallar için geçerli)ayakkabının demir olan yeri(Kalleri) ile köpeğin kafasına doğru vuruyosunuz.Ondan sonra ne köpek kalıyo ne de köpek:)

14. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bende eskiden almıştım o aletten (herkes alet diyor dazer dır ismi) herzaman işe yaradığını söyleyemem çok etkin değil, daha çok eğlence amaçlı (gariban köpeciklere) kullanıyorsunuz...

15. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Canım her köpek cidden saldırmaz (%99 u), eğerki psikopata bağlayan bir köpeğe denk gelirseniz, durduğunuz halde üzerinize yürüyor, alın bisikleti elinize bisikletle dövün (bisiklet hafifse kolay olur, ama cantlarınız crossmax sl ile cantınıza yazık olabilir :D) Elbette köpek kafaya koyduysa, size saldırmak için tibette eğitim gördüyse zaten siz bisikletten inemeden altına almaya azmetmiştir, zaten o her gün size saldırmak için meditasyon yoga, sprint interval antrenmanı ve bilimum kişisel (köpeksel :D:D) gelişim tekniklerini uyguluyordur :D
    Şaka bir yana soğukkanlı olunabilirse köpek saldırıları %99.9 fos çıkar...

16. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Benzer bir konu olduğu için bu konuyu kilitliyorum, lütfen buradan devam ediniz.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.