Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Köpek için süt anne aranıyor. ACİL!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İyi akşamlar arkadaşlar.

Belki yardım edebilecek birileri çıkar diye buraya da yazıyorum.. Kapımızın önünde bir sokak köpeği 3 gün önce doğurdu. 7 tane yavru.. Bu sabah biz evde yokken, birileri tüm yavruları toplayıp çöpe atmış -ki zaten 4-5 tanesi ölmüş galiba soğuktan-. Anneleri de yoklar diye bırakıp gitmiş.. Bir tanesinin ağlama sesini duyarak aldık çöpten. Şu anda yanımızda, sıcak su torbasının üstüne koyduk. Bebek maması veriyoruz, poposuna masaj yaparak tuvaletini yapmasını sağlıyoruz fakat çok küçük olduğu için bir anneye ihtiyacı var..

Belki evinizde veya çevrenizde bir yerde bir anne köpek vardır bu yavruyu kabul edebilecek.
    Veya İstanbul barınaklarında bir tanıdığı olan birileri vardır.
    Çok ufak olduğu için (3 günlük) sabahı çıkarabilecek mi ondan bile emin değiliz..

Yardım edebilecek birileri varsa o kadar mutlu oluruz ki..

İstanbul Bahçelievlerdeyiz..

tunahan beyhan bunu beğendi.
  2. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Ya forum diye ağzımı bozmak istemiyorum ama nasıl bir şerefsiz, nasıl bir döl israfıdır ki bu yaratık, yavruları alıp çöpe atabiliyor! Sinirlerim hopladı yemin ediyorum. Lanet olası yaratıklar, insan sıfatıyla geziyorlar ortalarda...

Anladığım kadarı ile çok küçükler yavrular ve hala sütten kesilmemişler, çok yazık. Yavrular için barınaklar ile görüşün ve fotoğraflarını çekip evcil hayvanlar ile ilgili sitelerde ilan açın. Mutlaka anne bir köpek bulunur.

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Barınakları aradım ama hepsi kapalı bu saatte..
    Veterinerler zaten almıyorlar ki bir tanesi "cins mi köpek" diye sordu, suratına kapatmak zorunda kaldım..

Birçok siteye mesaj attım.. Sabahı çıkarabilir mi onu bile bilemiyorum..

tunahan beyhan bunu beğendi.
  4. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle İnsan diye tabir edilmicek yaratıklar malesefki var...Ama Onlara inat melek gibi insanlarda var Allah sizden razı olsun inş köpeklere bi anne ve bir yer bulursunuz Bursada olsanız elimden geldiğince sizlere destek vermek istedim...

Edip Dinçer bunu beğendi.
  5. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle doğru bir öneri olup olmadığından emin değilim ama belki biraz sütü suyla kırıp ısıtarak şırınga yardımı ile bir miktar yavrulara içirirseniz en azından bir süre daha hayatta kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Ben yavru kediler için bu şekilde yapıyordum. Ama sütü mutlaka yarı yarıya suyla sulandırmak gerekir, aksi halde inek sütü ağır gelebilir yavrulara. Dediğim gibi köpek yavruları için daha önce bu tip bir olayla karşılaşmış kişiler olabilir. en azından veterinerler almasa bile şimdilik nasıl hayatta tutabileceğiniz hakkında fikir verseler bari. Sanıyorum kedi yavruları için olan şey köpek yavruları içinde olur. Ilık sütü suyla karıştırıp şırınga yardımı ile içirmeye deneyin. Aklıma ilk gelen şey bu. :(

Birde son olarak sakın yıkamaya falan çalışmayın, çöpte bulduğunuzu söylediniz, olur da kirlidirler diye temizlemek istersiniz. Sakın yıkamayın. Belki nemli bir bezle hafifçe silebilirsiniz ama o kadar.

6. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bir araştırma sonucu köpek besliyen arkadaşım bunları söyledi....Yavru kendisi sıcar masaja gerek yok sadece yalancı meme deriz onlardan alsınlar bir maden suyu şişesine süt koysunlar yarısı kadar onun yarısı kadarda su ılık olsun ama içine bir çay kaşığıda şeker koysunlar memeyi şişenin agızına takıp emzirmeyi denesinler memeni kafasını toplu igne ile 30 40 kere delsinler...

7. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kedimiz için gittiğimiz veteriner sağolsun bize özel yavru maması ve biberon verdi..
    İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin acilini aradık, onlar da anlattılar bize neler yapmamız gerektiğini, şu anda başında bekliyoruz..
    Sıcak su torbasının üstüne yatırdık, tuvaletini de yaptırdık.
    İlk geldiğinde buz gibiydi, şu anda ısındı biraz ve bir yandan ağlarken bir yandan uyuyor..
    HAÇİKO Derneği'nden yardım istedik, araştıralım size döneceğiz dediler.. Bakalım haber bekliyoruz şu anda..
    Yarına kadar yaşarsa sabahtan barınakları arayacağım, artık hangisi kabul ederse..

Aytaç Biber ve tunahan beyhan bunu beğendi.
  8. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Aşağıda linkini verdiğim gruba konuyu ileterek belki yavrular için bir anne köpeğe ulaşabilirsiniz. Buraya fotoğrafları ile bilgi verin.

Let's Adopt Türkiye

https://www.facebook.com/letsadopt.turkiye

9. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ne kadar vicdansız, haysiyetsiz, merhametsiz insanlar var. Bir insan nasıl oluyor da yavru köpekleri çöpe atabiliyor, hiç mi aklına gelmeyecek daha sonradan, gece gözlerini kapadığında nasıl rahatça uyuyabiliyor bu mahlukat. Bu davranışın hiçbir açıklaması yok aklımda, allah bu vicdansızlığı yapana merhamet etmesin dilerim.
    Aytaç Beyin de söylediği gibi şırıngayla beslemek en mantıklısı, ben de yavru kedilerim için öyle yapmıştım. Başka türlüsü çok zor oluyor. Sanırım yavrulardan bir tanesi hayatta kaldı. Umarım o hayata tutunabilir.

tunahan beyhan ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  10. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    yaptığın işten dolayı Allah razı olsun kardeşim.duyarlı insanları görmek beni mutlu ediyor...
    inşallah tez zamanda anne köpek bulunur.

tunahan beyhan ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  11. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    hem başlığı güncel tutmak istedim hem de köpeciğin son durumunu öğrenmek istedim.. iyi mi?

(ben de ilan ettim... henüz elle tutulur bi cevap alamadım ama...)

12. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçici, zamanını yavrucağa ayırabilecek bir yuva bulduk..
    Götürüp bıraktık az önce..
    İlgilenen herkese teşekkür ederim..

13. lgoncay

lgoncay Yeni Üye

Seviye:
    Bu yaptığınız güzel iş için teşekkür ederim size. İnanın, o kadar bilinçsiz,cahil bir toplum içinde yaşıyoruz ki, söylenecek kelime dahi bulamıyorum .
    Bizim de iki sene önce apartmanımızda beslediğimiz yavru bir kedimiz iki yavru doğurmuştu fakat zaten kendiside yavru sayılabileceği için ayrıca kanaması da olduğundan yavrularına bakmıyordu bu yüzden biri çoktan can vermişti. Pazar günü olduğu için hiçbir veteriner açık değildi.Diğer yavruyla tüm gün sabaha kadar kendim ilgilendim annesi temizlemediği için kendim temizledim, kolinin içine yerden gelen soğuğu kessin diye saman ve ayrıca kettleda ısıttığım suyu doldurduğum meyve suyu kutularını koydum sıcak kalsın diye. Şırıngayla süt verdim ve sabah elime aldığımda daha kuvvetliydi okula gitmeyip ilk iş veterinere götürdüm ve hemen bir süt anne bulmayı başarabildiler. Fakat ertesi gün ne yazık ki süt anne de bulmamıza rağmen kaybettik yavruyu. Daha sonra anne kedinin de park halinde olan arabamızın altına sığınarak can verdiğini gördüm. Veteriner bu gibi durumlarda köpek veya kedi farketmeksizin ilk anne sütünün alınmasının hayati önem taşıdığını çünkü doğumdan sonraki ilk 24 saat içerisinde annenin sütünde bağışıklık sağlayıcı maddeler bulunduğunu anlatmıştı. Umarım bulduğunuz köpek sağlıklı bir biçimde yaşar.

Edip Dinçer ve Levent_K bunu beğendi.
  14. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Benim de herzaman yemek verdiğim kedi yavrularını kapı açıkken odama yatağımın üzerine taşımış . Bir gece yatağımda yatmalarına izin verdikten sonra kutuya yerleştirdim . Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum , evde bakamam . Bahçeye yerleştiremem . Ne yapacağımı bilmiyorum ...

15. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bıcırıklara direkt yardım edemiyorum... bari konuyu güncel tutıyım, dolaylı faydam dokunsun :)

16. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kediler büyüdü baya :) bırakamadım , zorla baktırdılar kendilerine :) biraz daha büyüsünler de mecburen bırakmak zorundayım sokağa ...