Köpek gelince durmayın!

celik310

Üye
Tepki
8
İsim
Ali Çelik
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar dün başıma gelen bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum
Ve hayvansever arkadaşlara buradan uyarıyorum hayvanları aşırı derecede severim çok ama çok olayın devamında anlarsınız zaten
Akşam grup sürüşü yaparken anayoldan ilerlemekteyiz yol boş kaymak gibi ve altımızda yol bisikletleri var haliylede yokuş aşşağı olunca hızımız 50 civarında ilerliyoruz
Sağ tarafta küçük bi parktan geçdik ve orada bir motorla zannedersem köpeğini gezdirmek için çıkmış biri köpeğini salmış ve köpekte süs köpeği
Ben 4. sırada gidiyorum(yarış tarzında şeyler yapımıyoruz normal olarak sürüyorken)
1. yi paso geçdi havlayarak hızla yanımıza geldi 2.ile 3. yü geçdi sıra bana geldi
köpek sağımda 1 metre var ve hızla yanıma geliyo bende durmadım ve ardından köpek bisikletin arasına girdi küçük olduğundan ve ben hoplamaya çalışdığımdan iki teker sekti araya girdi ve hayla beni yakalamaya çalışıyo ki küçücük birşey sonra kurtarmaya çalışdım sola kırdım nafile hayla gitmedi sonra yavaşladım ve bi anda ön tekere sürttü ve sonra durdu arka tekerim bi patisinden ve kuyruğundan geçdi zannedersem ama çok az sürttü eminim kenedimden ve arka çok kaydı bisiklet üzerinden atacakdı beni bi anda arka tekerimi sağ tarafımda hissettim hemen frenlemeye başladım ki ne duyayım köpeğin sahibi alayınız ****** diye şeyler söylemeye başladı sağ tarafımda ve motora gitti silah çıkardı !!!
Arkadakiler beni geçdi zaten ve hemen ilerlemeye başladım bende o da arkamızdan motorla gelmeye başladı
Normalde öyle birşey demese ben orda durup hemen köpeğe koşar ve hemen bi veteriner bulmaya çalışırdım ama o çocuğun yaptıkları olmasa kaçmaya dahi çalışmam ama o silahı görünce direk işler değişiyo
Artık edindiğim tecrübeye göre bir köpek gördüğüm anda direk dururum
İyi Pedallar

Scudo

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ne zannediyorlar acaba bisikleti? :islik:

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Harbi Bisikletci

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Uğur Ertürk
Bisiklet
Mosso
Olaylar zaten baksaniza aniden gelişmiş.. Neyse suçlu aramaya gerek yok ama bisikletede bitane silah kilifi ve silah takmak işi kökünden halleder gibi dusunuyorum :D hem kopekler hemde insanlar icin caydirici bir etkisi var :D en kotu ihtimalle bisikletli vs motorcu catismasi cikar heralde :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
genelde formula göçbeyli akfırat kurtdoğmuş ballıca taraflarına çok gidiyorum istanbul anadolu yakasından topladıkları köpeklerin tamamını oraya atıyorlar nerdeyse
yüzlerce köpek guruplar halinde geziyor 15-20 tane bi arada
artık alıştılar bakımıyorlar bile önceden peşimize düşerlerdi havlayarak kaale almazdık hiçbir zararları yok çünkü bazen ben sinirlenip inerdim peşlerine düşerdim kaçarlardı emin olun köpekler sadece kaçanları kovalar siz durduğunuz anda onlar kaçar

akkıma gelmişken polisi niye aramadınız bir sürü adamsınız dağ başımı burası

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@barış barış çok doğru bir keresinde narcity de inerken köşe de köpek sürüsü vardı.Hemen havlayıp peşine koşmaya başladılar bende sakin bir şekilde yavaşlayarak durdum onlarda koşmayı bıraktı ve bir şey yapmadan geri döndüler.Köpeklere karşı akıllıca davranmak gerekir oda kesinlikle köpek görünce korkarak kaçmamalıyız.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Ben köpekleri gördüğüm gibi yavaşlayıp eğer havlıyorlarsa duruyorum. Onlarla konuşmaya başlarsanız zaten hemen sakinleşiyorlar. Bir gün ters tepebilir bu yaptığım ama hızlanıp kaçmaya çalışmak daha riskli her zaman.
@Ertan M. Her tur dönüşü Narcity yokuşundaki çeteyle karşılaştığım için alıştılar bana. 1-2 tanesi eve kadar eşlik ediyor hatta.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
Yazı çok karman çorman olmuş. Başlık da bile çelişki var. :) Bununla geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
"Dediğimi yapın, yaptığımı yapmayın." mesajı var sanırım..

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@celik310 süs köpeği gezdiren silah taşıyan kendide 2 tekerli bir araç kullanan kafası karışık birine denk gelmişsiniz geçmiş olsun ama sonuç kesinlikle doğru durmak en iyisi

• Beğen
Tepkiler: Volg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu köpek polemiği hayla bitmedi mi? hayla konuşuluyor mu? hayla hayla çok acayip yani. ben de hayla yazıyorum yani. sırf hayla kelimesini cümle içinde kullanmak için geldim zaten. bak hayla yazıyor, lahayla.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Gecmis olsun. Kopegin ozguveni sahibine bulasmis . uzucu bi durum oda halbusem 2 teker kullanan adam anlamaliydi sizi neyse dogrusunu yapmisiniz