Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Konya'dan 20 yıllık bisikletimle selamlar. :)

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında emirhan.dongel tarafından paylaşıldı.

1. emirhan.dongel

emirhan.dongel Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar selamlar,

Uzun yıllar teknoloji yazarlığıyla uğraşmış bir elektrik-elektronik mühendisiyim. Birkaç ay için Konya'da ailemin yanında bulunmam gerekti, Haziran'a kadar buradayım. Üniversite öncesinde sportif açıdan oldukça hareketli bir yaşam tarzım vardı; bunu özlüyordum ama bir türlü olanak bulamamıştım. Geçen ay, 12 yıl önce terketmek zorunda kaldığım "Mineralle" marka dağ bisikletimi emanet ettiğim kuzenimden geri alıp bir güzel temizledim. Şimdi aranızdayım, umarım Haziran'dan sonra gideceğim yerde de fahri olarak değil fiilen aranızda olurum. :)

Tahmin edeceğiniz üzere amatör, hatta acemiyim. Trafikte hayatta kalmak, bisiklette dengeyi sağlamak gibi konularda sıkıntım yok belki ama işin teknik kısmını yeniden öğrenmeye çalışıyorum -ben bıraktığımdan beri hem İnternet sayesinde kaynaklar, hem de "konu" çok ilerlemiş. :) Önce yeni bir bisiklet almayı düşündüm ancak sahip olduğum bisiklet alüminyum kadro olmamasına rağmen çok hafif ve sağlam yapılı; dolayısıyla bunun yerine koymaya değecek en ucuz bisiklet 1000 TL'nin üzerindeydi. Henüz işe başlamadım, evlilik ve askerlik planları derken bu yıl eski kadrom ve iş gören bileşenlerimle idare edeceğim. Zaten çoğunuz gibi uzun yol, ekstrem arazi gibi kuşullarda kullanıma henüz giremedim. :)

Şu anda ortalama tempoyla günlük 10 km'lik bir rotam var. Arabayı garaja çektim, mümkün olduğu kadar bisikletle seyahat ederek günlük kullanımımı artırmaya çalışıyorum. Yıllarca az hareketli, hem de sigaralı bir hayat sürdüğüm için hafif başlamam gerekti. :)

Umarım forumunuza faydam dokunur.

Emirhan Döngel

Erhan Ertan ve Burak Oguz bunu beğendi.
  2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aramıza hoş geldiniz bisikletinizin resimlerini görmek isteriz. :)

3. emirhan.dongel

emirhan.dongel Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler Burak Bey, utanmasam fotoğraf da koyacaktım da utandım. :) Henüz sadece temizlik yapabildim. Boyamam, paslanmış birkaç parçayı değiştirmem filan gerek. Gerçi işin ruhu araç değil fiil; yepyeni bir bisikleti kullanmamaktansa eski bisikleti kullanmak evla.

Tamam, yükleyeyim biraz uzaktan fotoğraflayıp. :)

4. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Hoşgeldiniz. Anlaşılan "Hayat"a dönmeye karar vermişsiniz. Bir de sigaradan kurtulabilirseniz, ikinci gençlik dönemine giriyorsunuz demektir. Bu arada, bisikletinizin ne durumda olduğu hiç önemli değil. Açıkçası 20 yıllık bir bisikletin, kaldı ki bir de bugüne kadar dayanmayı başarmış bir bisikletin, mevcut halini görebilmek isterim. Bize bir güzellik yaparsınız artık :)

5. emirhan.dongel

emirhan.dongel Yeni Üye

Seviye:
    Evet, bir başka deyişle "hayat"a dönmek. :) Sigara yazdan itibaren bırakılacak ya da günde birkaç tane keyif içine indirilecek. Gülmeyin, gerçekten böyle bir yeteneğim var. :)

Sağlık dışında bir de işin medeniyet kısmı var. 75 kiloyum, A noktasından B noktasına gitmek için 1.5 tonluk bir demir yığınını taşımak -mecburi durumlar haricinde- hem doğa, hem ülke ekonomisi, hem de kent hayatı açısından yanlış. O şehirlerdeki trafik var da biz içine düşüyor değiliz; biz olur-olmaz arabayla çıktığımız için o trafik var. Kaldı ki araba kullanmayı çok severim ama hem arabayla keyif, hem bisikletle keyif olsun, en güzeli. :)

Sizi kıracağıma kafamı kırayım; bugün fırtına vardı yarın hava güzel olursa bisikleti temizliğe çıkarayım o sırada fotoğraflarını paylaşayım. :)

Bu arada, forumda Emre Çavuş1 nickli dostumuzdan 7'li sistem parçalarını alıp 6'lı sistemimi değiştiriyorum galiba. Evet bu eski bisiklete yapmak için teferruatlı bir iş ama şu anki dandik elcik-vitesler eldivensiz kullanımda elimi acıtıyor ve hiç "keskin" değiller. E 6'lı sistem için tetik vites kolu yok ortalıkta. Dolayısıyla 7'liden 8'liye geçmiş olan Emre Çavuş'un eski aynakolu, aktarıcısı, vites-fren kolları, rublesi ve zinciri benim bisiklete yeni bir hayat verecek.

6. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Hoşgeldiniz aramıza
    Pclabs yazarlarından mıyız yoksa?

7. emirhan.dongel

emirhan.dongel Yeni Üye

Seviye:
    PCL yazarıydım diyelim. :) 2011 Eylül ayından beri -Haluk Abi'nin ricasıyla bir SSD test okuma rehberi dışında- yazı yazmadım.

Siz okuyucumdunuz anlaşılan? Forumda ya da yorumlarda kullandığınız bir takma adınız var mıydı, neydi?

Ayrıca Konyadaymışsınız, ben de buradayım belki görüşme fırsatı olur. :)

Sıcak karşılama için teşekkürler bu arada. :)

8. emirhan.dongel

emirhan.dongel Yeni Üye

Seviye: