KONYA MTB Team Göksu (Yerköprü) Şelalesi Turu 09.08.2014

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Değerli Bisiklet Severler,

Bu hafta sonu Konya'nın Hadim İlçesi sınırlarında bulunan ve Manavgat Çayını besleyen Göksu Nehri'nin döküldüğü Yerköprü Şelalesi'ndeydik. 2 araç halinde Konya şehir merkezinden sabah 06.00'da hareket ederek Hadim Yolu'nun 125. Km'sinde araçlarımızı bıraktık. Buradan itibaren 25 Km bisiklet sürerek şelaleye vardık. Şelale'de bu görsel şöleni izledikten sonra yemeklerimizi yedik ve güvenli bir yerde suya girdik. Son derece eğlenceli geçen turumuzda hava gün boyu güneşli ve güzeldi. Akşam turumuzu sonlandırdığımızda yağmur yağmaya başladı.

İşte turumuzun eğlenceli videosu:

(link)

İşte resimler:

Scudo
Tepki
19
Ekip kalabalık, yollar güzel, manzara şahane :)
Kamera ve çekim de kaliteli. Ben de bir kaç ayçiçeği buldum ama hiç sizinkiler kadar eli yüzü düzgün değillerdi :D . Fotoğraflarda hiç güzel gözükmediler ama sizinkiler çok şekil.

Sonuç olarak güzel bir tur olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Bu ekip araçla gidilen 125km yi de bisikletle giderdi.Bu arada fotoğraflar çok kaliteli.Tebrikler.

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
@Tayfun Sezer

Teşekkürler 166 Km'lik turlarımız da oldu. Bu tip turlarda git-gel fazla olacağı için araçları tercih ediyoruz :)

Tepki
70
Güzel bir tur daha geride kaldı. Her hafta sonunda yaptığımız turlarda genel anlamda farklı yerleri arayışımız sürmektedir.
Bu arayışlarımız neticesinde kimi zaman vasıta kullanarak belirli bir kısmını yapıyor ama illaki bir kısmında tur planlamasına bağlı kalarak bisikletlerimizi kullanıyoruz. Gönül isterdiki zaman bol olsun, Konyadan Almanyaya bisiklet ile 2-3 ayda gidelim.
Konya çok büyük bir ova olduğu için parantez içinde söylüyorum ki (en kuzeydeki ilçesi ile en güneydeki ilçesi arasındaki mesafe 380 KM.) şehir atlamak pek mümkün değil bu coğrafyada.
Turlarımıza bekleriz , ister bisikletleriniz ile katılarak, isterseniz bilgisayar ekranında izleyerek. Başta ismail tarhan olmak üzere (Bu turu planladı) katılan izleyen Herkese gönülden teşekkürler.