Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Konya Ironları Serkan'ı uğurlarken...

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Mesut Girgiç tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    7bin küsur kilometreyi acısıyla tatlısıyla yutmak için yola çıkan Serkan'a 30 Haziran günü Konya-Aksaray arasında Konyalı Ironlar olarak eşlik ettik.
    Obruk hanı ve kervansarayına kadar kendisine 80 km. arkadaşlık ettik. Sonra biz geri döndük. Bizim yolumuz toplam 160km. oldu.
    Aslında ironmesutun gönlü Serkanı Aksaraya kadar bırakıp ondan sonra Konyaya geri dönmekti. Ancak bu iş bir ekip konsensusuna dayandığından ve yol 300 km. yi aşacağından konsensus sağlanamadı. Son 50 km.yi Serkan yanlız gitti.
    Ironlardan alacağın olsun Aksaray yolu... Bir gün ödeşiriz..

ÖNCE VİDEOMUZ.. Videoyu kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ediyorum. Bir kez izledikten sonra tekrar izleme butonuna basın ve ikinci seferde müzik eşliğinde fotoları izlemeye devam edin. Öyle de süper oluyor..

Geçelim fotolara...
    Konya Aksaray ayrımında saat 06 suları.. Serkan ve ironman ekibi.

vakit kaybetmeden yola koyuluyoruz..

Ironmesut'un dikiz aynası..

Yola devam...

Yollar biraz hüzün mü kokuyor ne?

Serkan için artık Konya gerilerde kaldı..

Geleneksel İçanadolu misafirperverleri... Serkana selam vermek için taaa yola kadar gelip zahmet eden kangal, beklediği eti ve budu bulamayınca kendi sürüsüne geri dönerken...

Ne kadar sevimli bir canavar değil mi?

50. km. de çay-çorba molası..

Obruk yol ayrımındayız.. 75. km.

Obruk hanı önündeyiz. 80. km.

Eski handan manzaralar..

MERAKLISINA:
    Tamamlanmamış bir avluya sahip olan yapı, genel han tasarımının gelişim evresini sergilemektedir. Yapının, giriş bölümü iki katlı olarak düzenlenmiştir. Tamamen, dekorsuz kesme ile inşa edilen yapının ilginç bir özelliği, yapı malzemesi olarak Bizans şipoli malzemesi kullanılmış olmasıdır.

Konya Karatay ilçesinde, Konya-Aksaray yolundan 4 km. içerideki Obruk Köyü girişinde bulunan Obruk Hanı’nın yapım tarihini belirten bir kitabesi bulunmamaktadır. Mimari yapısı ve plan düzeninden XIII. yüzyılda yapılmış bir Selçuklu eseri olduğu anlaşılmaktadır.

Anadolu Selçukluları’nın uyguladığı kapalı ve açık avlulu plan şeması içerisinde yapılmıştır. Hanın girişi batı yönünde olup, cephe görünümü itibarı ile de bir kale izlenimini vermektedir. Yapımında kesme taş, moloz taş ve çok sayıda da devşirme antik malzeme kullanılmıştır. Obruk Hanı’nda 1996 yılında başlatılan temizlik ve onarım çalışmaları sonunda hanın içerisi büyük ölçüde temizlenmiş ve restorasyonuna başlanmıştır.

Hanın girişinin bulunduğu batı cephesi diğerlerinden farklı olarak iki katlı yapılmıştır. Bu nedenle de giriş kısmı daha görkemli bir görünüm kazanmıştır. Her iki katta da birbirlerinden ayrı mekân düzenlemeleri yapılmış ve mescit de buraya yerleştirilmiştir. Hanın kapalı kısmının kapısı ve duvarları tamamen yıkılmış ve yalnızca temel kalıntıları günümüze gelebilmiştir. Bu bölüm han özelliğini kaybettikten sonra da kullanılmış, bu yüzden de içerisinde bazı değişiklikler yapılmıştır. Üst örtü bütünüyle tahrip olmasına rağmen, orta sahnın üzerinde tromplu bir kubbe olduğu sanılmaktadır.

Göl manzaraları...

Iron tarzı teker manzarası...

Erzincanlı Doğacı24, Obruk gölünde...

Ayrılık vakti.. Notlar alınıyor...

Telefonlar kaydediliyor...

Güle güle Doğacı24, güle güle Serkan Taşdelen.. Yolun açık, bahtın aydınlık olsun.. Senin doğayı korumaya yönelik bu gezine sponsorluk yapan, destek veren herkese teşekkürler..

2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Mesut'cum merhaba

Serkan'a tam size yakışır bir uğurlama ve konukseverlik yapmışsınız.
    Hem Serkan'ı geçirme , derken süper bir de gezi ortaya çıkmış. Serkan Hakikaten çok şanslı. Böyle bir topluluğun üyesi olduğu için. :)

Tabi bu bizler içinde geçerli. Hepimiz çok şanslıyız.

Anlatım ve paylaşım için çok teşekkür ediyorum. ;)

Sevgi ve selamlarımla.

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  3. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Ender Bey, sizi ve Serkanı tanıdıpım kadarıyla diyorum ki, Serkan Antalyaya geldiğinden onu asla ama asla Antalyadan bırakmak istemiyecek oraya yerleşmesini isteyeceksiniz..:)

Sizden iyi olmasın ama kendisi çok güzel bir yüreğe sahip..

Güzel mesajınız için teşekkürler selam ve sevgiler.

Ediz Tevfik Özgan ve cado bunu beğendi.
  4. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mesut abi herhabalar,

uzuun zaman oldu görüşmeyeli değilmi? şunu merak ediyorum
    saat kaça kadar birlikteyoiniz. gecenin ilerleyen saatlerinde Serkan'a masaj attım. yarın seni arıycam diye. e tabii sizi seyir halindeyken durdurmak istemedim. saat 1 den sonra Serkan kardeşi aradım 4 -5 kez çaldı ve kapattım.
    maksat sizlerlede konuşabilmekti :)

sevgiler.

5. cado

cado Aktif Üye

Seviye:
    merhaba,
    serkana da sizede güzel paylaşımlara neden olduğunuz için teşekkürler.camera çekimlerine izlerken birden kamera arkası görüntüleri yazınca kendimi dvd izler gibi hissettim.çekimler içinde,yolculuk içinde emeğinize sağlık diyebiliyorum.
    saygılar

6. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    emeğinize yüreğinize sağlık. Başkane denirki alkış alkış alkış.Hemide ayakta

7. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Video ve resimler gerçekten çok değerli.Paylaştığınız için teşekkürler.Serkan a da bu vesile ile kucak dolusu sevgiler.Yolun açık olsun dostum.

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  8. noktalivirgul

noktalivirgul Forum Demirbaşı

Seviye:
    video ve resimler harika ellerinize sağlık han hakkındaki bilgiler için ayriyetten teşekkürler.

serkan allah yardımcın olsun yolun hep açık olsun.ne güzel bir tecrübe inşallah bizede nasip olur.

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  9. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Sanırım 11 sularında ayrıldık. Ben de senin sesini duymak isterdim. Ama kolayı var üzülme, sen de bir Türkiye turu yap, Konyadan geçerken görüşelim.. ;) :)

Teşekkürler, çok naziksiniz. Saygılar bizden.
    Teşekkürler üstad. Beğendiğinize sevindik. Selam ve sevgiler.
    Teşekkürler Reis. Seni iron sayfalarına daha sık bekleriz. :) Özlettin kendini.
    Serkan adına da çok çok teşekkürler. Gerçekten de övgüyü hakeden biri varsa o da Serkan ve sizlersiniz. :)

10. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Tüm iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim....

Sevgili Mesut Abi video ve fotoğraflar çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Sizler ile pedallamak Türkiye Turumun kalıcı izlerinden birisi oldu...

Herşey için çok çok teşekkürler...

Sevgiler...

11. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Amin.. :)

Sağolasın Serkan.
    Seni tanımak ta bizim için bir onurdu. :)

12. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Konya ekibi muhteşem, video muhteşem (duygulandım yahu), fotoğraflar da öyle... Serkan ne yaptın böyle, bütün Türkiye'yi hem geziyorsun hem bisiklet severleri kaynaştırıyorsun... Helal olsun, Allah razı olsun, yolun açık olsun, e daha ne olsun :D

Konya ekibi bu kadar pisafirperver olmayın, bu kadar güzel fotoğraf ve video hazırlamayın canım :) İnsanın canı çekiyor :D Kapıdan kovalarsınız sonra bizleri :p

13. ALAETTİN DEMİRKESEN

ALAETTİN DEMİRKESEN Kıdemli Üye

Seviye:
    Mesut hocam ellerine sağlık, serkan ve sizlerle birlkikte olabilmekten büyük keyif aldım. Serkan Beye çıktığı zor yolculukta Alahtan kolaylıklar vermesini dilerim.
    dede

14. backbone

backbone Üye

Seviye:
    Güzel ülkemde ne kadarda çok bisiklet ve doga aşıgı insanlar varmış sitede böyle fotolar paylaşıldıkca seviniyorum...yolunuz hep acık olsun arkadaşlar

15. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Buyrun sizde gelin... Eğer geliş gününüz hafta sonuna denk gelirse size seve seve her yerde eşlik ederiz.. :)
    Güzel yorumunuz için teşekkürler..

Teşekkürler.. Selamlar..
    Ekibin direğisin dede. Selam ve sevgiler. :)

H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  16. Tugfox

Tugfox Bisikletkolik

Seviye:
    Makam arabasiyla gezdirip 160km yol yaparak ugurlamis bulundunuz Serkan'i :)

Kendisi bu konuda cok sansli :) Yolun acik olsun Serkan :)

Fotograflariniz ve videonuz cok guzel ironman abim paylastiginiz icin tesekkurler :)

Ben yine en sevdigim pozu bu sefer baska bir lastik esliginde gormus bulundum cok mutlu oldum :) Nedense o poz cok hosuma gidiyor; fotografi gordukce de gezesim geliyor :)

Yeni dislastiginiz de cok guzel gorunuyor ironman abim saglikli gunlerde patlaksiz mutlu yolculuklar sunarlar insallah sizlere :)

Konya ekibine selamlar :)

17. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Mesut abi öncelikle,serkan kardeşimize güzel bi mesafirperverlik sergiledeğiniz için teşekkür ederim.Yine her zamanki gibi geziniz muhteşem,fotoğraflar çok güzel ve anlamlı,video'yu seyrettiğimde kendimi yollara atasım geldi,gerçekten etkileyici ve çok anlamlı olmuş,bu geziyi bizlerle paylaştığınız için sağolun varolun,ayaklarınıza kuvvet,ellerinize sağlık.serkan sanada teşşekkürler,hergün ayrı bir ilimizden yüzünü gösterdiğin için,Allah yardımcın olsun kolay gelsin...

18. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Mesut bey Serkan'ı güzel karşılama, misafir etmeden sonra güzel bir eşlikle uğurlamanız çok çok güzel olmuş. Tebrikler ironman'lar, teşekkürler..

İçim bir tuhaf oldu ayrılık saatinde inanın gözlerim doldu..Neden ? Hakikaten çok değerli ve iyi bir kardeş.

İşte BİSİKLET SEVGİSİ, İŞTE BİSİKLET DOSTLUĞU ve Spor'un getirdiği yardımlaşma ve beraberliği..

Obruk Hanı ve göl'ünü onunda sonunda vede sayenizde görmenin zevkini gözlerinden okudum.. Herşey ama herşey gönlünüzce olsun. Gönlümüzce olsun.

Serkan!cığım sağlığın daim, yolun güzel , rüzgar seni arkadan itsin sevgilerim senin. SEVGİ'LERİM SİZLERİN PEDAL DOSTLARI..

19. sgtalper

sgtalper Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mesut abi eline sağlık çok güzel video olmuş yavaş yavaş montaj kayıt derken yakın da yönetmen olacaksın herhalde geçişler süper olmuş görüşürüz inşaallah s.a
    serkan ayağına sağlık görüşemedik inşaallah başka zaman

20. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Mesut abi ce ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır,gerçekten duygulandım,bir karşılama ve uğurlama bu kadar etkileyici olur..:eek: :in:

Emeklere ve yüreklere sağlık...candan kutlarım hepinizi.:in:

Konya ya selam ve sevgilerimle..