Konya-Çanakkale Şehitlere Saygı Turu Ladik'e Kadar Uğurlama

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
Değerli Bisiklet Severler

Şehitlerimize olan saygımızı ifade etmek ve Ecdadımızın Çanakkale'ye ulaşmak için çektiği sıkıntıları bir nebze olsun hissetmek amacıyla, Çanakkale Zaferi'mizin 99. Yılı'nda Konya'dan Çanakkale'ye kadar bisikletleriyle gidecek olan ekibimizi Ladik ilçesine kadar Murat Tüfekçi arkadaşım ile uğurladık. Allah tekerinize taş değdirmesin. Kazasız ve sıkıntısız bir yolculuk ile 17 Mart 2014 Pazartesi sabahı Çanakkale'de buluşmak dilek ve temennileriyle...

Scudo
Tepki
25
İnşallah kazasız belasız varıp,zafer şehrinde iki zaferi de kutlamış olursunuz..yüreklerinize sağlık:alkis:

• Beğen
Tepkiler: İsmail TARHAN
Tepki
63
Bisiklet
b'Twin
Bundan 11 yıl önce Beyşehir MYO'da okurken, okulumuzun yapacağı Çanakkale Şehitliği gezisini istememiştik sınıftaki birkaç arkadaş. Sebep, ekonomik gücü yetemeyecek kardeşlerin gelememe ihtimaliydi ve daha anlamlı bir şey yapmayı teklif ettik. Teklifimiz kabul edildi, büyük çoğunluğun katılımıyla " Beyşehir MYO Çanakkale Şehitleri Hatıra Ormanı " için yüzlerce fidan diktik ( sanırım Seydişehir yolunda, orman müdürlüğü ekiplerinin desteğiyle ). 40 fidan diktim diye hatırlıyorum, çok güzeldi. ( Hep düşünüyorum acaba ne oldu o fidanlık :confused: )

Bu gezi bir otobüsle olsaydı pek birşey ifade etmezdi benim için. Hem emek sarfediyorlar hemde farkındalık yaratıyorlar, yolları açık olsun...

• Beğen
Tepkiler: İsmail TARHAN

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili arkadaşım böyle bir haberden inan bir şey anlamıyorum, yani hakketen bir işe yarıyormu bu paylaşımlar. Biz burada neden paylaşımda bulunuyoruz. Bu işi yapacak kişilere yol göstermek, yardımcı olabilmek için. Şu haberde yollara düşecek bir insana yardımcı olabilecek bir detay varmı yok. haberin en azından olmazsa olmaz 5n 1k kuralına uymamız lazım. En azından benim zihnimde yer eden sorular şunlar:
-Nasıl bir hazırlık yapıldı
-Giyimlerinde belediyenin ismi var. Yardım almışlarmı
-Kaç günde gitmeyi planlıyorlar
-Yanlarında yük taşımadıklarına göre nerede yiyip içip yatacaklar
-Gelirken araçlamı gelmeyi düşünüyorlar
-kaç kişi hangi teknik donanımla gidiyor
-giyim için mevsime özel bir şeyler düşünüldümü. Yedek kıyafet göremedim.
vs vs
Lütfen başkalarınıda düşünerek tafsilatlı bilgi, ama lütfen.

İsmail TARHAN

Daimi Üye
Tepki
405
@mehmetsunu

Sayın Mehmet Bey

Bu tur ile ilgili "Mevlana Bisiklet" konusu altında, daha önceki paylaşımlarda ve basında turun detaylı bilgileri nasıl yapılacağı vesaire ayrıntılı bilgiler verilmiş ve paylaşılmıştır. Lütfen "böyle bir haberden inan bir şey anlamıyorum, yani hakketen bir işe yarıyormu bu paylaşımlar." gibi ifadeler kullanmadan önce biraz araştırma yapsaydınız ya da en azından Google'da Konya-Çanakkale Turu" adı altında bir arama yapsaydınız bilginiz olurdu. Bu kadar güzel yorumların altında sizin verdiğiniz cevap affınıza sığınıyorum ama "damdan düşme" bir görünüme sahip. Ben yine de merak ettiğiniz bilgileri sizinle paylaşayım:

-Konya Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğunda yapılan bu organizasyonda 10 kişilik öncü ekip bisikletleriyle dün yola çıktılar ve 17.03.2014 Pazartesi sabahı yine Konya'dan otobüsle Çanakkale'ye gelecek olan 30 bisikletçiyle buluşacaklar. Yol boyunca yerleşim merkezlerinde konaklayarak ilerleyecekler. Toplamda 40 kişi için bu tura özel formalar diktirilmiştir. Çanakkale'ye kadar bisikletçilerimize bir sedan araç eşlik edecek ve konaklayacakları mekanlarda onları bekleyerek malzemelerini taşımalarına yardım edecek. 40 kişi olarak kamplı 2 gün Çanakkale'de turladıktan sonra törenlere katılıp 18.03.2014 akşamı hep beraber otobüslerle Konya'ya dönülecek.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
Yolları açık olsun. Bu yazımı okuyan arkadaşım; Çanakkale'ye gitmelisin ceddinin kanıyla sulanmış toprağa ayak basmalısın işte o bastığın toprak senindir işte burası senin vatanındır. ( Her yıl bir Azak nisan ayında gelir. Ceddinin öldüğü koyda askeri çıkartmayı yaşar, gözyaşı döker.) Benim için Çanakkele varlık ve yokluk savaşıdır. Ve bu yaz Allah nasip ederse ailemle ziyaret edeceğim şehidlerimizi.

Allah onlardan razı olsun.
Tekrar yolculuğa çıkan arkadaşlara selam olsun. Yolları açık olsun.

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
böylesine anlamlı bir tur gerçekleştirdiğiniz için hepinizin teker teker ayaklarına sağlık...