Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Konya Bisiklet Yarenleri 16.02.2014 Çanakkale Turu İçin Kaynaşma ve Söğütlütepe Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında İsmail TARHAN tarafından paylaşıldı.

1. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Değerli Bisikletseverler

Bu hafta Takkeli Dağ'a niyetlenmiştik. Fakat yağmur yağması sonucu Takkeli Dağ yolunun çamurlu olma ihtimali ve 16 Mart'ta yapılması planlanan Çanakkale Turu'na gideceklerin kaynaşması için oluşturulan bir tur olunca Takkeli Dağ turunu iptal ettik. Bunun yerine "Çanakkale Turu İçin Kaynaşma Turu" na katılan arkadaşlara S.Ü. Kampüsü'ne kadar eşlik ettikten sonra üniversite tokiden kanalı takip ederek Söğütlütepe'ye çıktık. Çıkmak için eski keçi yolunu kullandık. Bu benim bu yolu ilk kullanışımdı. Gerçekten kondisyon ve dikkatin en üst seviyelerde olması gereken bir güzergahtı. Hem taşlık hem de dik bir rampaya sahip bu yolu, gerçek MTB'den zevk alan tüm bisikletçi arkadaşlara tavsiye ediyorum. Söğütlütepe'ye varınca ateşimizi yakıp karınlarımızı doyurduktan sonra yeni yoldan dönerek turumuzu sonlandırdık. Toplamda yaklaşık 45 Km yol kat ettik. İşte resimler:

2. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Oldukça keyifli geçtiği fotoğraflardan belli. Ayaklarınıza sağlık. Manzaralarda ayrıca çok güzel.

Selim Ecevit ŞEN ve İsmail TARHAN bunu beğendi.
  3. Selahattin Aydın

Selahattin Aydın sadece talip

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Cok guzel bir tur olmus bence. Tura katilan butun herkesi tebrik ediyorum. Bisiklet konusunda Konya bisiklet yarenlerini imreniyorum. Boyle bir gruba dahil olmak buyuk bir nimet olsa gerek.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu haftada konyalı bisikletçiler boş durmamış. Yalnız iki önerim olacak. Tur öncesi fotoğraflarda kendinizi ve ekipmanlarınızı kare kare tanıtmanız. Diğeride her turunuzda sucuk ekmek yenildiğine göre yanınızda iki tanede demir şiş götürmeniz.

5. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık ne keyifli olmuş. En çok da sosislere takıldım. patateste gömseydniz :) Ziyaretiniz geleceğim pedallamak için, bende isterim közde ziyafet :)

6. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler :)

Teveccühünüz... Bu grupta olmaktan ben de çok mutluyum. Bisiklet grupları açısından Konya'da olmak bir ayrıcalık. Hem bir çok grup var hem de bu gruplar her zaman iletişim halindeler.

İnşallah diğer turumuzda önerileriniz doğrultusunda kendimizden bahsedelim. Şiş konusunda ise sanırım biraz eski kafalıyız :D İnanın dalda pişirdiğimiz sucukların tadı bir başka oluyor.

İnşallah diğer turumuzda önerileriniz doğrultusunda kendimizden bahsedelim. Şiş konusunda ise sanırım biraz eski kafalıyız :D İnanın dalda pişirdiğimiz sucukların tadı bir başka oluyor.

Her zaman bekleriz. Gelmeden önce haber edin gerisini bize bırakın :) Közde patates, közde portakal, sucuk, pilav, helva... Biz de hepsi mevcut :)

Her zaman bekleriz. Gelmeden önce haber edin gerisini bize bırakın :) Közde patates, közde portakal, sucuk, pilav, helva... Biz de hepsi mevcut :)

7. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Her zaman bekleriz. Gelmeden önce haber edin gerisini bize bırakın :) Közde patates, közde portakal, sucuk, pilav, helva... Biz de hepsi mevcut :)[/QUOTE]

Vay Arkadaş :) Bu ne güzel bir ev sahipliği daveti. Çok teşekkürler. Biz burada Avrupa yakası,Anadolu yakası bitirdik artık şehirler arası Bisiklet Forum ziyaretlerine başlayacağız :))
    Buluşmak ve birlikte pedallamak dileğiyle..
    Ekipteki tüm arkadaşlara selamlar..

8. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel tur, soğuk bayağı var bizim buraya göre. Sizinde sucuk şişler orjinalmiş :) pedalınızs kuvvet.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. ayilmaz20391185

ayilmaz20391185 Üye

Seviye:
    Eski dostları görmek güzeldi. Yeni dostluklar kurmak adına çağrı yapan Mevlana grubu bisikletçileri ile uzun bir aradan sonra buluştuk kaynaştık.

Kendilerine ironmenler diyenler buluşma yerlerinden hiçbirinde olmayınca tanışmak mümkün olmadı. Tanışma ve kaynaşma gezisi adı olmasına rağmen. Önemli değil .
    Nezaket bir meziyettir.

BEKLEMEK GÜZELDİR, GÜZELSE BEKLENEN.

Özgür yarenin haftaya Takkeli dağ gezisine uzun bir sakatlık süresinden sonra katılacak olması günün güzel haberlerindendi. Görüşmek üzere.

Selim Ecevit ŞEN ve İsmail TARHAN bunu beğendi.
  10. Mehmet Serpi

Mehmet Serpi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş tebrikler

11. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz.
    tura katılan herkesin ayaklarına sağlık...

ayilmaz20391185 bunu beğendi.
  12. Sadi BENDEŞ

Sadi BENDEŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    İsmail, senin keçi yolu dediğin eskiden Malas'ın kağnı yoluymuş ve şimdiki adı da "Cılga" dır. Bu parkur benim keşfim olup parkur üzerindeki taşları tek tek ayıklayarak bir bahar süresince bu parkuru oluşturdum. O zaman en yakın arkadaşım bile bana gülerek geçti. Gerçi aklı kesince son zamanlarda O da yardımcı olmadı değil. Yarenler grubunda yeni olduğundan bunlardan haberin olmayabilir. Şu an beraber pedalladığın yarenlerin de bundan haberi olmayabilir (biri dışında) veya bunu sana anlatmamış olabilirler. Zira her nedense Mehmet ÖZDEMİR'in dışında "Cılga" adını kullanmaktan da kaçınıyorlar. Bir atasözü var "Yiğidi öldür ama hakkını ver." Görüşmek üzere sağlıcakla kal.

İsmail TARHAN bunu beğendi.
  13. Selim Ecevit ŞEN

Selim Ecevit ŞEN Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Keçi yolu: cılga yani anlamları aynı.
    Ortada ne yiğitlik, ne de yiğidi öldürme ne de hakkını yeme vardır.
    Tüm yarenler bu yola cılga der, cılga demekten kimse kaçınmaz.Çeşmenin olduğu yere de Söğütlü Tepe der.
    Tüm yarenler bu yolun yapılmasında kimlerin emeğinin olduğunu bilirler ve hakkını teslim ederler.
    Artık aralarında olmayan eski yarenler hakkında olumsuz konuşmazlar.
    Bahsi geçen "biri" bizim göz bebeğimizdir.Bu gruba katılmamızın sebeplerindendir.
    Yarenlerin herhangi bir ticari kaygısı olmayıp amaçları gönül almaktır.
    Yarenler turlara asla bir bisiklet dükkanının önünde toplanarak başlamazlar.
    Kimseyi arkada bırakmazlar. vs
    Ayrıca bisiklet sporunda yeni ve eski olmanın bir önemi yoktur.

Bu konuda asıl sorgulanması ve eleştirilmesi gereken tanışma gezisinin neden tanışmama gezisine dönüştüğüdür.Burada tanışma konusunda hassas olan tüm arkadaşları ayırıyorum. Hepsine teşekkür ediyorum.

14. Sadi BENDEŞ

Sadi BENDEŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sayın Selim Ecevit ŞEN, bu yazı sana hitaben yazılmış bir yazı olmadığı halde niye üstünüze vazife olarak aldığınızı anlamış değilim. Yazınızda "Ticari kaygılardan, bisiklet dükkanın önünden turlara başlamaktan, arkada bırakmaktan" ifadelerini kullanmışsınız. Madem ki aranızda olmayan yarenler hakkında olumsuz konuşulmaz diyorsun, peki geçmiş yaşantılara dayanan bu ifadelerden nasıl haberin oluyor? Sizinle bir sefer karşılaştım, amacım kalp kırmak değil, bu nedenle sizden ricam, lütfen üstünüze vazife olmayan şeylere karışmayın. Tanışma gezisi ile ilgili olarak, bir gün sen de bu tür organizasyonlara kalkışırsan neden tanışmama gezisine dönüştüğünü anlarsın.

15. Selim Ecevit ŞEN

Selim Ecevit ŞEN Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Sayın Sadi Bendeş İsmail Yaren güzel bir şekilde gezini anlatıp resimlerini eklemiş. Herhangi bir art niyet yokken, aşağıda alıntıladığım bölümdeki ifadeleriniz bir yaren olarak vazife çıkarıp, cevap verme ihtiyacı duymama neden oldu.

O zaman en yakın arkadaşım bile bana gülerek geçti. Gerçi aklı kesince son zamanlarda O da yardımcı olmadı değil. Yarenler grubunda yeni olduğundan bunlardan haberin olmayabilir. Şu an beraber pedalladığın yarenlerin de bundan haberi olmayabilir (biri dışında) veya bunu sana anlatmamış olabilirler. Zira her nedense Mehmet ÖZDEMİR'in dışında "Cılga" adını kullanmaktan da kaçınıyorlar. Bir atasözü var "Yiğidi öldür ama hakkını ver." Görüşmek üzere sağlıcakla kal.

Arkada bırakma konusunda cümlelerim kimseyi hedef almamaktadır.Kendi gurubumuzun ilkelerinden biridir.Başka gruplarda da aynı yaklaşımlar olduğunu düşünüyorum.Bu cümlede alınacak bir şey yok.

Ticari kaygı konusu Bisiklet Yarenleri sitesi ana sayfasınnı üst tarafında bulunan bir düşüncedir.Siteye girerseniz görürsünüz.

Bisiklet dükkanı meselesine gelince bahsedilen dükkanın ortağı ve işletmecisi olan kişi benim yakın zamanda tanıştığım ve çok sevdiğim bir kardeşimdir.Bisiklet dükkanı önünden tura başlamak tercih meselesidir.Ben sadece kendi grubumun ilkelerini paylaştım.

Özet olarak sizin de bildiğiniz yarenlik ilkelerini belirtmek amacı ile bu cümleleri yazdım.Şunu da belirtmek isterim emin olun kimsenin ayrılan yarenler hakkında olumsuz bir sözünü duymadım.Bisiklet sevdasına yakalandıktan sonra beri bir Konya'daki iki önemli grup başta olmak üzere bir çok grubun gezilerini takip ediyorum.Gezilere nerelerden başlandığını, hangi etkinliklerin yapıldığını, katılımcıların aralarındaki yakınlığı bilmek için takip edip okumak yeterli.Hatta yıllar öne yapılmış ve bir kısmı da sizin tarafınızdan hazırlanmış gezilerinde büyük bir kısmını okudum ve izledim.Kimler neler yapmış bir çoğundan haberim var.Kimler bisiklet sporuna katkıda bulunmuş takip ettiğim kadarıyla bildiğimi düşünüyorum.Sizin de çok emeğinizin olduğunu da biliyorum.Hatta cılga'nın asıl isminin "Sadi'nin Cılga Yolu" olduğunu da biliyorum.Sizin değerli bir insan olduğunuzu da biliyorum.Bunu hem takip ettiğim gezi yazılarından, videolarından, hepsinden önemlisi çok güvendiğim Yarenler'den duyduğum için biliyorum.

Tanışma gezisinde sizin hiç bir kusurunuz yoktur. Aksine büyük emeğiniz vardır.Zaten mesajımda da tanışma konusunda hassas olan tüm arkadaşlara teşekkür etmiştim.

Sonuç olarak benin amacım da kalp kırmak değildir.Amacım mümkün olduğunca gönül almaktır.Birlik beraberlik sağlamaktır.

Çanakkale gezisi daha açıklanmadan önce Kutay kardeşimle tanışmıştım.Tanışır tanışmaz kendisine tüm grupların en azından önemli günlerde birlikte hareket edip kaynaşması isteğimi iletmiştim.O da bana Çanakkale gezisinden bahsetmişti.Ben de çok sevinmiştim.
    Yarenliği fazla özümsediğim için Yarenler konusunda biraz hassasiyetim olabilir, alınganlık göstermiş olabilirim.Eğer istemeden kalbinizi kırmışsam özür dilerim.Ama sizden de yarenler konusunda hassasiyet bekliyorum.Çünkü yarenlerde de size karşı olumlu bir hassasiyet var.Takkeli Dağ ağaç dikme gezisinde bu durumdan bahsettiğimde başta Özgür Yaren olmak üzere tüm yarenler üzüldüler.Sizin iyi bir arkadaş olduğunuzu söylediler.

Aslında bu konular internet ortamında konuşulacak konular değil.Yakında Çanakkale etkiliği kapsamında görüşeceğiz.O zaman konuşuruz.Belki de bu genel anlamda bir yakınlaşmaya vesile olur.Sağlıcakla kalın.

16. ayilmaz20391185

ayilmaz20391185 Üye

Seviye:
    Seviyorum bu bisikletçilerin takışmalarını. :)
    Ne kadar seviyeli ve özenli cümleler ile ifade ediyorlar.:alkis:
    Eğitim camiasından olmaktan mı kaynaklanır bilmem, kültürel yoğunluk, cümlelerde kendini buluyor.
    Daha fazla birlikte zaman geçirmenin iyi olacağını düşünüyorum.
    Yakın zamanda aynı parkurda beraber tur düzenlersek iyi olur.
    Çanakkaleden sonra bahar turu yapalım , bol katılımlı.
    Görüşmek üzere.

17. Erdal YAVUZ

Erdal YAVUZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Testeleler,çaydanlıklar,sucuklar,siz bu işin piri olmuşsunuz arkadaşlar.Dahada diyecek bişey yok devamlarını bekliyoruz.Selametle...

ayilmaz20391185 ve İsmail TARHAN bunu beğendi.