Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Konu kilitleme ve mesaj silme ...

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında bisikletci tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Sayın Behcet bey ,

Bikergrrl nin acmıs olduğu konuda ( tehlikenin farkında mısınız ? ) konu nasıl amacı dışına çıktı da siz kilitlediniz merak ediyorum .. O kadar emek verip yazdım ben o mesajı .. Belki o yazıyı yazmak 1 saatimi almıştır yaklaşık .. Madem kilitliyceksiniz ki sonucta kilitledikten sonra kimse mesaj yazamıyorr sadece olanları yazdıgım ve resimlendirdigim yazı neden silindi .. Acıkcası hic hoşuma gitmeyen bir durum oldu .. Orda kimse kötü amaçlı tartışmıyordu , kaldıki benim yazdıklarım daha dün yüzbinlerce kişinin yürümesiyle ilgiliydi ..

Tek üzüldüğüm yer emegimin hice sayılıp mesajımı silip konuyu kilitlemeniz .. Sonucta biz herzaman siyaset yapan politika tartışan biri diiliz .. Ne zamandan beri bu foruma üyeyim sadece 2-3 kez ( 3 yılda ) siyasi konular açıldı .. Bunlar forum kirliliği yaratan olaylar değilki .. Sonucta burası paylaşım platfoorumu .. Gündemi takip ederek akp iktidarının yapmıs oldugu satışları , özelleştirmeyi burda konusmamızın nesi yanlış .. Tüm Türkiye zaten bunları konusuyor .. Bizde buradaki arkadaşlarımızla görüş alışverişi yapsak çok mu kötü olur ? Forumun itibarımı zedelenir ?

İyi forumlar ...

2. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Burası hiç bir partinin sempati ya da antipatisinin etkilerini hissetmek zorunda değil. Bizim ortak paydamız bisiklet, ben yönetimi ve behçet abiyi bu konuda destekliyorum.

semihcelikoglu bunu beğendi.
  3. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Düşünceler ve beklentiler farklı .. Söyledigin gibi burası bisiklet forum . Ama burası bi bisiklet magazası değil . Adı üzerinde bisiklet forum . sonunda forum kelimesi bu sitenin üzerine bir nebze olsun paylaşım yapma hakkı doguruyor .. Benim demek istedigim su ana kadar kac konu acıldı ? bir elin parmaklarını gecmez . Bu sitede de bazı duyulmayan medyadan gizlenen , yada basına ambargo koyulması sonucu milletimizin cogunun bu yürüyüsten haberinin olmaması neticesiyle ben buradaki forum sakinlerininde bazı seyleri bilmesinin hakları oldugu kanısındayım . Dediğim gibi daha once ben hic siyasetle ilgili konu görmedim yada tartısanları .. bir tane ben actım slaytla ilgili kilitlendi ..

İmzama ekledim slaytın url sini imzamdan silindi .. İmzamdaki url ye karısma hakkı nasıl bir olay ? Tamam kötü içerik olur ahlak dısı olur haklı olurlar . O url den indiren insan bana özel mesajdan birsey yazar yada yazmaz .. Yani bu tür seyler bana yanlıs geliyor ..

Bu arada ben ne bir parti destekcisiyim nede bi partiye üyeyim .. Hangi partinin ne lideri var hangisinin başkanı hangisi onu dahi bilmem .. Ben Atatürk çüyüm , bu ülkede birşeyler ters gidiyorsa bunun karşsına elimden geldiğince gecerim .. Ben siyaset tartışmıyorum , yapılan yanlışları ki bunlar bana göre değil .. Medyada Org. Büyükkanıt ve Cumhurbaşkanı Sezer'in de acıklamalarında yer alan yanlışlardır .

Madem bu forumda ufakta olsa bi hakkımız varsa bu gündemde olan olayla ilgili burdakileri bilgilendirelim ve fark edilmelerini sağlayalım benim istediğim bu .. Yoksa ben bir partiye sempati yada antipati peşinde değilim ...

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  4. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    bisikletci seni çok iyi anlıyorum.

Açık konuşıyım: Forumun patronu ben olsam maddi ya da manevi birisine ya da bir gruba zarar verilmedikçe her türlü konuşulsun her türlü fikir beyan edilsin isterdim ve tüm serbestliğinle herkes yazsın isterdim. Hatta bu konu cinsellik olurdu, din olurdu, siyaset olurdu. Alerji yaratacak her konu da olabilirdi yani. Ama buranın koymuş olduğu kurallar ve tavr belliyse bence üzerine gitmenin faydası değil de karşılıklı kırılmalara neden olacaktır.

5. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili arkadaşlarım,
    Bu açıklamalar zaman zaman tarafımızca yapılmıştır, bizim bu forumu yapmadaki amacımız günlük streslerimizden uzaklaşmak için sadace bisiklet üzerine yoğunlaşabilmeyi sağlamak, bisiklet üzerine bilgilerimizi, yaptığımız gezileri paylaşabilmek. Buraya üye olurken forum kurallarını da kabul etmiş oluyorsunuz ve siyasi mesaj atmak yasak. Hiçbirini beğenmediğim için ben de parti tutmuyorum ama kim için olursa olsun mesajlar şahsi hakarete doğru gidiyorsa onların yeri burası değil. Eminimki bunları rahatca yazabileceğiniz, bildiklerinizi paylaşabileceğiniz bu tür forumlar mevcuttur, lütfen bunları orada yazın. Mesajlarınız ile veya yapılan moderasyon ile ilgili aklınıza takılan bir konu olursa bana özel mesaj atabilirsiniz. Herkesi meşgul etmeye gerek yok, son olarak eklemek istediğim yazmış olduğunuz mesaj silindikten sonra
    şeklinde tarafınıza özel mesaj attım. Sizin mesajınızda
    şeklinde başladığından kural ihlali yaptığınızı sizin de açıkca bildiğiniz ortada..

6. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Biz anlaşamayacagız sanırım .. Bu şekilde sürekli tartıamanın bi geregi yok , demekki düşünce yapılarımız cok farklı .. Size iyi forumlar dilerim ...

7. bikergrrl

bikergrrl Bisikletkolik

Seviye:
    yahu uzmeyin kirmayin birbirinizi :) bisikletci kardesim, dert etme sen de, topicde gayet guzel konustuk, paylastik, zaten miting de bitti, konu da bir noktada sonuclanmis oldu.. Ben sizinle paylastim, sizin yazdiklarinizi okudum, forum da bize tahammul etti :) tadinda biraktik varsayalim :)

senin son mesajini goremedim, ama olsun, ben de gerci konu kitlenmeden once bugun elime gecen bir fotografi oraya koymak isterdim, fotokritikten 14 Nisani anlatan cok keyifli bir fotograf, topic'e guzel bir son olurdu, konuyu toparlamis olurduk..

naapalim, bir daha ki sefere

8. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Kendimi bazen bu tür şeylerde tutamıyorum biraz fazla aşırı Atatürkçüyüm .. O yüzden burda konusamamak ( bu forum en gözde forumlarımdan birisi ) beni üzdü ..

Haklısın bikergrrl varsaydık gitti :):):)

9. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ,
    Forumuzda siyasetin yasak olduğunu ve siyaset ile açılan konuların kilitlendiğini veya silindiğini daha önce bazı konularda belirtmiştik.
    bizim forumumuz un ana teması bisiklet.Biz insanların siyasi görüşleri ile ilgilenmeyiz.Kimin ne görüşü olursa olsun.
    Bu tarz konular yarar dan çok zarar veriyor.Bunu daha önceden tecrübelerimizle yaşadık.Bu konuyu uzatmanın veya yargılamanın bir anlamı yok.
    Selim demiş ki
    Tamam o zaman , forumumuzda bu tip konular olsa ,bisiklet ile ilgili konuları nasıl bulacağız?Hemde forumumuzun adı Bisiklet Forum mu olacaktı ?
    Bakalım bayan üyelerimiz ,bu görüşe katılıyor mu ?

Siyaset her ortamda tartışma,kavga ve darılma sebebi olmuştur.
    Yani şunu anlatmaya çalışacağım.Ana konumuz Bisikletdir.
    Bisiklet ile ilgili olmayan diğer konuları da ,(Bilgisayar ,cafe gibi) arkadaşlarımız hoşça vakit geçirsinler diye açılmıştır.
    Bu konuyu uzatmaya ve tartışmaya gerek yok.
    Daha önceden siyaset yüzünden kilitlenen konulardan 4 örnek görebilirsiniz.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=8394
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=7820
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=3984
    konuyu anlamak için ikinci yanıt a bakınız.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=9766
    Selamlar Saygılar

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.