Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Konu dışı olabilir ama bir kaç sorum olacak

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında rizaagil95 tarafından paylaşıldı.

1. rizaagil95

rizaagil95 Yeni Üye

Öncelikle özür diliyorum belki de yanlış yerde konuşuyorum bu konuyu pek forumlar hakkında bilgim yok.
    Bisiklet performansı hakkında bir kaç sorum olacak
    Öncelikle arkaya takılan sepek tarzi aparatlarin beni uzun vadede yorup yormayacagini performansımı düşürüp dusurmeyecegini merak ediyorum
    İkinci olarak ise bisiklet tekerlerinin havasının performansı etkileyip etkilemedigini etkiliyorsa en aza indirmenin yolunu yada ne kadar sisirilmesi gerekiyor ?
    Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum umarım trafigin yoğun olduğu caddede arabalara hava atarak yanlarından bisiklet ile geçerken gulmeniz dileği ile mutlu kalın

2. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    1- Uzun turlar için dengeli ağırlık ön-arka eşitlemekte fayda var, arka tarafa aşırı yük koymadıkça fazla etkileyeceğini düşünmüyorum, yeterki seleye yakın olsun.
    2- Lastiğin havası çok önemlidir. Lastiğin üzerinde hava basıncı yazar genelleme olarak Mtb lerde 2.0 lastiklerde özelliğine göre 60-65 veya 50-55 PSİ arası değişitir 5 PSİ düşük olacak şekilde hava basılırsa çok daha verimli olur, eğer arazide ve inişlerde kullanacaksanız, hava basıncının düşük olması çok önemlidir.