Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kontra Pedal Yardım !!!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Önder AŞIK tarafından paylaşıldı.

1. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar 6 yaşımdaki yiğenime bisiklet almayı düşünüyorlar abimler istedikleri kontra pedal olması bulundugu muhit site içersi olmasına rahmen yokuşlu daha güvenli olucağını düşünüyorlar ..

Birinci sorum : 6 yasındaki bir cocuk için kontra pedal sistemli bir bisiklet güvenilirmi ?

ikinci sorum : kontra pedal sistemi bisiklete sonramı monte ediliyor bütün halinde bisikletin üzerinde satılan varmı ..

Yardım ve ÖneriLerinizi bekliyorum şimdiden tşk ederim ....

2. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    güncel :)

3. buğra kuddaş

buğra kuddaş Kıdemli Üye

Seviye:
    kontra pedal bisikletin arka tekerlek göbeğindeki bir fren sistemi. tam bilmiyorum ama bir ihtimal daha sonradan da monte edilebilir.

4. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim kullandığım bisiklette ( http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=978118) arka göbekten vitesle birlikte bahsettiğiniz kontra fren de var... bisikletle birlikte gelen vites sağlıklı çalışmadığı için yeni arka göbekle birllikte hazır halde örülü jant gönderdiler, ama bence sadece arka göbek alarak bu iş çözülebilir, nerde satılıyor derseniz inanın bilmiyorum:), sorun yaşadığımda bisiklet satan firmaların sitelerindeki vites bölümlerini inceledim bu tarz bulamamıştım, arka göbek grubu içinde belki bulunabilir. sağlıcakla kalınız...

Önder AŞIK bunu beğendi.
  5. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    benim bildiğim kontra göbekli bisikletler ve jant setleri artık üretilmiyor zamanında kontra kullanmıştım bana göre 6 yaşındaki biri için kontra pedala alışmak çok güç belli bir boşluk var ve ondan sonra sizi frenlemeye yardımcı oluyor alışması süreci uzun olur en iyisi v frenler hem bakımı kolay hem hafif ayrıca 6 yaşında birinin güvenliğini düşünürsek zincir atması durumunda ön frene yükleneceği için kaza riski daha fazla bence en iyisi v frenler

Emre Tarakcıoğlu bunu beğendi.