Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kontra pedal arka teker mil somunu ?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Cem Ö. tarafından paylaşıldı.

1. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar yıllar öncesinden almış olduğum bisan marka 26 jant kontra bisikletimin arka teker mili somunu yalama olduğundan yenisini almak durumundayım fakat, 5-6 bisikletçiye sordum hiçbiri bu somundan veremedi resimlerini cep telefonumla çektim bu somunu bulabileceğim yerler nereleri yardımcı olursanız sevinirim.İzmir karşıyakada oturuyorum bu arada :)

2. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar bu normal somun değil biraz daha kalın mile uygun bir somun kontra somunu bilgi verebilecek olan yokmu ?

3. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güncel konu

4. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ???????????????

5. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bir tane kontra mil somunu alabileceğim yer tavsiye edebilecek olan yokmu arkadaşlar gerçekten hiç bilen yokmu çok ender bir somun herhalde :)

6. Resul M.

Resul M. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yapsa yapsa tornacı yapar yada sanayide buna benzer bulup tornada işlenerek yapılabilir

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler resul bey ilk önce fabrikasından isteyip göndermezlerse sizin dediğininz gibi yapacağım.

8. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bugün yalama olan bu somunun göbeğini yeni aldığım arka göbekle değiştirdim ve teker örmenin zor birşey olmadığını anladım :) Bisiklet eski kullanmadığım bir bisikletti fakat hazır durması için bir kaç parça aldım arka hazne, ruble, akort anahtarı, sele kılıfı ,jant teli vs.. Jant tellerini takmak için ön tekerdeki dizilime baktım ve ilk defa yapmama rağmen yarım saatte tekeri ördüm arkadaşlar, diyeceğim odur ki zor birşey değil gerçekten hiç çekinmenize gerek yok önemli olan uygun jant teli boyutu ve jant göbeğinin her iki tarafında telleri hangi deliğe sokacağınızı iyi çözümlemek.6 tl ye aldığım akort anahtarı da gerçekten mükemmel çıktı.Akort ayarınıda frenlerin olduğu kadro demirine kalın bir tel bağladım ucunu jant yanağına kadar büktüm ve o şekilde neresi tele değiyorsa ters tarafındaki göbek deliğine giden teli hafif sıktım bu şekilde tüm tellere ayar çektim şu an zerre kadar sapma yok :) 1 hafta kullanıp tekrardan akort ayarına bakacağım :)

D.Mustafa bunu beğendi.
  9. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Halletmişsiniz konuyu sanırım Bende bit pazarından bulabilirsiniz diyecektim o da olmazsa sizin yaptığınız şeyi tavsiye edecektim ama hallettiğinize göre artık laf düşmüyor :)

10. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet Mustafa bey ilk defa teker ördüm ve çok zor birşey olmadığını farkettim :) Bu somunu almak için bisan yetkilileriyle bile irtibat kurdum ama adamlar biz öyle bisiklet üretmiyoruz diyip işin içinden sıyrıldılar :D Bende internetden çin malı bir arka hazne, ruble, jant teli, akort anahtarı vs.. aldım kendim hallettim ve bisiklet kullanmadığım ama hazırda durmasını istedeiğim bir bisiklet olduğu içinde bir o kadar rahat çalıştım üstünde neyseki sorunsuz halloldu :) Teker örmek bence çok kolay ama akort ayarı biraz uğraştırıyor yine de zevkli birşey bundan sonra tüm bisikletlerimin akort ayarlarını ben yapacağım :)